שתף קטע נבחר

הרוכב גסס בשולי הכביש, איש לא הבחין

רק כאשר נוצר פקק על כביש החוף, הבחין אחד הנהגים ברוכב אופנוע שמוטל פצוע בשולי הכביש. הוא הזעיק עזרה, אך לצוותי מד"א שהגיעו לא נותר אלא לקבוע את מותו של ירון סטופ בן ה-20 מנתניה. "אם לא היינו מאבדים זמן יקר - ניתן היה להציל את חייו", אומר פרמדיק מד"א

החלה שנה וקללותיה: שעות לאחר שארבעה בני אדם נהרגו בתאונה ליד אלעד, נהרג הבוקר (יום ג') ירון סטופ, רוכב אופנוע כבן 20 לאחר שהחליק ליד מחלף פולג. ככל הנראה, הוא שכב פצוע במשך דקות ארוכות, עד שאזרח הבחין בו וניגש אליו.

 

התאונה אירעה הבוקר כשרוכב האופנוע נסע על כביש החוף, מכיוון צפון לדרום. לאחר שעבר את צומת וינגייט, מסיבה שעדיין אינה ברורה, החליק ופגע במעקה הבטיחות מצד ימין של הכביש. הוא המשיך בתנועה, ונעצר כ-250 מטרים מהמקום.

 

נהגים שהבחינו באופנוע זרוק בצד הכביש, לא הבינו שהרוכב שהיה עליו נפצע. על פי ההערכה, רק דקות ארוכות לאחר מכן, בשל הפקק שנוצר על הכביש הבחין נהג ברוכב ששוכב פצוע בשולי הכביש. צוות מד"א שרון שהוזעק למקום החל לטפל בפצוע, שבאותן הדקות כבר גסס. גם צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שרון הגיע למקום.

 

הפרמדיק איציק מימרן מספר: "הצוות הראשון שהגיע ביצע בפצוע החייאה, וכשאנחנו הגענו המשכנו בכך אבל הפצוע כבר היה ללא דופק וללא נשימה. לאחר מספר ניסיונות שלא צלחו, נאלצנו לקבוע את מותו. ההערכה היא כי אם היו מבחינים ברוכב האופנוע הפצוע מיד לאחר התאונה, ולא היינו מאבדים זמן יקר עד למציאתו - היה ניתן להציל את חייו".

 

בוחני לשכת התנועה של מרחב שרון, שהיו עסוקים בתאונה הקטלנית סמוך לאלעד, התפצלו ונסעו לתאונה בכביש החוף. הבוחנים, בפיקודה של קצינת אגף התנועה של משטרת מרחב שרון, רב-פקד סיגל בר צבי, פתחו גם בחקירת תאונה זו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תאונת אופנוע. ארכיון
צילום: אילן לילוש דוברות משטרת תל אביב
מומלצים