שתף קטע נבחר
עוד מסעדה תפצה סועד בגין הפרת חוק הגבלת עישון
מסעדת קאפלו מקרית מוצקין תשלם לסועד 1,500 שקלים, לאחר שסועדים אחרים עישנו לידו בניגוד לחוק

מסעדת קאפלו 27 שבקרית מוצקין תפצה סועד ב-1,500 שקלים בשל הפרת חוק הגבלת עישון במקומות ציבוריים. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בקריות.

 

לטענת התובע, ב-21 באפריל הזמינו הוא וחבריו שולחן ל-9 אנשים במסעדת קאפלו 27 שבקרית מוצקין. בסביבות השעה 23:50 הם הגיעו למסעדה וביקשו

לשבת באזור ללא עישון. הם הופנו לשולחן בקומה השנייה של המסעדה. בצידו האחד של החדר בלט שלט "אזור ללא עישון".

 

מאחר שהסתבר שאורחי המסעדה היושבים בשולחנות הקרובים לתובע ולחבריו החלו לעשן, ולאחר שהתובע וחבריו פנו לאורחים במסעדה, ביקש התובע מהמלצרית לבקש מהיושבים בקומה השנייה לכבות את הסיגריות. לטענת התובע, הוסבר לו על-ידי המלצרית, כי חצי מהחדר אסור לעישון והחצי השני מותר.

 

התובע ביקש לדבר עם המנהל שהופיע לאחר כחצי שעה, ולטענתו לא ניתן לו פתרון הולם. הובהר לו, לדבריו, כי הקומה האמורה נחלקת למעשנים ולא מעשנים. הוסבר לתובע, כי רק הקומה הראשונה, מיועדת "ללא מעשנים", ואולם לא הוצע לו פתרון הולם.

 

מנגד, טענה מסעדת קאפלו, כי הוצע לתובע פתרון לפיו הוא וחבריו יעברו לקומה הראשונה של ה"לא מעשנים" ואולם הם סירבו.

 

המסעדה לא נתנה לסועד פתרון הולם

השופט ערן נווה העדיף את גרסת התובע והעד מטעמו, אחד מחבריו שסעדו עימו, וקבע כי אין לתת אמון בכך שהתובע וחבריו בחרו במודע לשבת בקומה שיש בה מעשנים ואילו היתה ניתנת להם האופציה לבחור במקום שאין בו מעשנים כלל, היו עושים כן. כן נקבע, כי אין לתת אמון, כי ניתן פתרון בזמן אמת לתובע וחבריו לעבור לקומה הראשונה.

 

השופט ציין, כי המודעות לנושא העישון ונזקיו ובכלל זה של עישון פאסיבי, הולכת ועולה בשנים האחרונות. לדברי השופט: " הוראות החוק, והתוספת לחוק, הינן חד משמעיות גם באשר לחובת בעלי עסקים לפעול לאכיפת הוראותיו של חוק זה בתוך עסקיהם".

 

הסועד לא הקטין את נזקו

עם זאת נקבע, כי בפסיקת גובה הפיצוי יש לקחת בחשבון שהמסעדה הפיקה לקחים ולא תתיר עישון מעתה, וכי התובע לא הקטין את נזקו, שכן הוא וחבריו בחרו להמשיך לשבת במסעדה עוד כשעתיים לאחר שהתלוננו על העישון. כמו כן, ציין השופט, לא הוכח, כי התובע, שביצע את ההזמנה עבורו ועבור חבריו, בירר מראש את האפשרות לישיבה בקומה הראשונה, או ציין זאת בבקשת ההזמנה.

 

על כן, נפסק כי הפיצוי ההולם בנסיבות העניין יעמוד על סך 1,500 שקלים, כולל הוצאות.

 

לפסק הדין בעניין יוני גולן נגד קאפלו 27 - לחצו כאן

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "עוד מסעדה תפצה סועד בגין הפרת חוק הגבלת עישון "
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים