שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חודשו תקיפות מחסנים בעזה, עוד קסאמים נורו

  בהתאם למדיניות התגובה המיידית תקף חיל האוויר שורת מטרות ברצועת עזה. בתקיפה הראשונה, שכוונה נגד משפחת דחדוח העוסקת בייצור הרקטות, נפצעו תשעה בני אדם באורח קל. בשתי התקיפות שלאחר מכן לא ידוע על נפגעים. הפלסטינים ירו עוד שני קסאמים

  לאחר שהפלסטינים ירו הבוקר (יום ה') רקטת גראד שנחתה בצפון אשקלון, הגיב צה"ל בשורת תקיפות אוויריות ברצועת עזה. צה"ל הרחיב היום את יעדי התקיפה שלו ברצועת עזה ולראשונה מזה כשנה תקף מספר יעדים, בהם גם מחסנים אשר שימשו לאחסנת אמצעי לחימה.

   

  מיד לאחר התקיפות, נורו שתי רקטות קסאם מצפון רצועת עזה. הרקטות נפלו בשטחים פתוחים בתחום המועצה האזורית שדות נגב, סמוך לנתיבות - לא דווח על נפגעים או על נזק. שתי רקטות נוספות נורו מצפון רצועת עזה, נפלו בשטחים פתוחים מדרום לאשקלון וסמוך לשדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מאז שעות הבוקר נפלו שבע רקטות קסאם ושתי פצצות מרגמה בנגב המערבי.

    

  צה"ל תקף מאז הבוקר ברצועת עזה. שבעה פלסטינים נהרגו - בהם ארבעה אזרחים ושלושה חמושים. מטוסי קרב של חיל האוויר שיגרו בצהריים טיל לעבר בית בשכונת תל אל-הווא שבמזרח העיר עזה. מצה"ל נמסר כי יעד התקיפה היה מחסן אמצעי לחימה של הג'יהאד האיסלאמי. גורמים פלסטינים דיווחו כי מדובר במבנה של משפחת דחדוח, שבניה נחשבים לבכירים במערך ייצור הרקטות של הג'יהאד. ככל הנראה הבית היה ריק, אך כתשעה בני אדם שהיו בקרבת מקום נפצעו באורח קל.

   

  עדי ראייה באזור סיפרו כי לאחר הפיצוץ היתמר ענן שחור מהבניין, ותושבים שגרו בסמוך נמלטו מבתיהם מחשש לתקיפות נוספות. במבנה ספג את התקיפה נוצר חור גדול בקומה השנייה, ודלתותיו וחלונותיו נשברו. נזקים נגרמו גם למכוניות שחנו בסביבה. דקות ספורות לאחר מכן תקף חיל האוויר את ביתו של מוחמד אבו-מורשד, בכיר הג'יהאד האיסלאמי שחוסל בשבוע שעבר סמוך לחאן יונס. לא דווח על נפגעים בתקיפה זו.

   

  זמן קצר לאחר מכן נרשמה תקיפה נוספת. מצה"ל נמסר כי מדובר במספר מטרות של החמאס בעיר רפיח, בדרום רצועת עזה. המדיניות שהוכתבה לצה"ל מהדרג המדיני מאז הפסקת האש ב-2006 השתנתה עם הזמן. תחילה נמנעו הכוחות מלפתוח באש כלל. לאחר מכן ניתן אישור לפגוע בחוליות קסאם לפני הירי, במהלכו ולאחריו. באחרונה גם חודשו ההתנקשויות. כמו כן החלו בצה"ל לתקוף עמדות של ארגון החמאס בתגובה לירי פצצות מרגמה לעבר יישובים סמוכים לגדר המערכת. היום, לראשונה מזה זמן רב, הותקפו גם מחסנים. מדובר בעליית מדרגה נוספת של צה"ל כנגד ארגוני הטרור ברצועת עזה. 

   

  בצה"ל מודים כי חמאס הוא זה שנותן את הטון והחלטה שלו יכולה להפסיק את הירי. גורמים צבאיים ציינו שככל שארגוני הטרור ימשיכו בפעולותיהם, כך ירחיב צה"ל את פעולותיו וגם פעולות שבוצעו בעבר, יחודשו: "המשך פעולות טרור של החמאס והג'יהאד יחייבו תגובה מחמירה".

   

  פגיעה בצפון אשקלון

  הבוקר נהרגו ארבעה פלסטינים מפגיעת פגז שירה צה"ל אל בית משפחת חמדאן ליד חאן יונס. מהירי נהרג סמי חמדאן, בן 28, בכיר בפלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי, אמו כריימה בת ה-50, ואחותו אסמה. גורמי צבא מסרו ל-ynet כי האיש התבצר בבית וירה ממנו. 

   

  כשעה קודם לכן הצליחו הפלסטינים לראשונה לירות רקטה לצפון אשקלון - לאזור שבו טרם פגעו רקטות עד היום. חבלני משטרה הוזעקו למקום.

   

  בצה"ל אמרו כבר לפני כארבעה חודשים כי לארגוני הטרור ברצועת עזה יש יכולת ואמצעים לשפר את טווח הרקטות ולהגיע למרחקים גדולים יותר: "זה לא משנה האם מדובר בקטיושה, קסאם או כל רקטה אחרת. העובדה היא שבשנים האחרונות ראינו התפתחות הדרגתית של הטווח מ-2 קילומטרים ועד 12 קילומטרים מעידה שארגוני הטרור שוקדים כל העת על הנושא במטרה לשפר את טווח הירי". 

   

  בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תקיפה בעזה. ארכיון
  צילום: רויטרס
  אזור פגיעת הרקטה, הבוקר
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים