שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שילון, גרסת הרמיקס

  "עכשיו יש X, אבל לא נורא, עוד מעט יהיה Y. ואז ה-X בכלל לא נספר, כי את Y אסור לכם להחמיץ, וגם אחרי ה-Y יש משהו". ירון שילון, שהולך בעקבות אביו יגאל ומביים כעת את גורי אלפי ב"לצחוק או למות", פורש את משנתו

   

  במעמקי המעבדה לחקר ההומור, מונחת גופתו של גורי אלפי, שתרם אותה למדע הצחוק. זהו סיפור המסגרת של "לצחוק או למות", הדוקו קומדיה החדשה של אלפי. ירון שילון שמביים אותו שם, מרגיע ומצהיר, שבניגוד מוחלט לטבעו של המוות, הפטירה הזאת תהיה מבדחת. כלומר, כשגורי אלפי יתפגר לכם מול העיניים – אתם תתפקעו מצחוק.

   

  "הרעיון המצחיק של התוכנית הוא שבעשר השניות הראשונות שלה, גורי מת. הוא נהרג בתאונה אידיוטית, עולה השמימה, תורם את גופו לחקר ההומור ובכל פרק נחקר איבר אחר שלו, כמו בניתוח שאחרי המוות. ישנו פרק שבודק את הראש של גורי, בפרק אחר נתמקד בחלציים שלו".

   

  סליחה?

   

  "הפרק על הראש ינסה להסביר את הקשר בין הומור לאינטליגנציה, הפרק שיתמקד בחלציים יעסוק בהומור וזוגיות – האם הומור תורם למערכות יחסים? הפרק על הלב יחקור הומור ורגשות. זו תוכנית הומוריסטית על הומור, שהיא גם מצחיקה וגם דוקומנטרית, ומנסה להחכים אותנו קצת בקשר לנושא הזה. במעבדת ההומור גורי ישאל שאלות וננסה לענות עליהן במערכונים ובשיחות עם קומיקאים שישבו סביב שולחן ויתנו איש איש את דעתו".  


  גורי ושילון. אלפי החליט לתרום את גופתו למדע חקר ההומור

   

  אלו קומיקאים?

   

  "קחי נשימה עמוקה. אלי פיניש, עלמה זק, שי אביבי, דב נבון, משה איבגי, שמיל בן ארי, אודי גוטשלק, דוד קיגלר, אורנה בנאי, שלום אסייג ויש עוד".

   

  ממש חצי ארץ נהדרת.

   

  "או רבע החמישייה הקאמרית. לא אין שום קשר לשתיהן".

   

  ואיך כולם באו, בגללך?

   

  "בגלל גורי. שימי לב שיש כאן גם איחוד היסטורי של גורי ואסי. הם לא עבדו ביחד די הרבה זמן. והיה מרגש לראות אותם עובדים שוב יחד, עוברים על טקסטים ביחד".

   

  ומי הכי מצחיק?

   

  "חוץ מגורי? אסי הכי מצחיק אותי. למרות שהיה קטע שבו דב נבון צריך לייעץ למישהו מה להגיד בדייטים. הוא עשה זה באופן כל כך טבעי וספונטני שהוא קרע אותי, פשוט לא יכולתי להפסיק לצחוק".  


  הצוות של "לצחוק או למות". האם הומור תורם למערכות יחסים?

   

  בלי מצלמות נסתרות

  אם כך, הבדרן האהוב עליכם ילך לעולמו – שמורכב כולו מבדיחות ובדרנים. אבל מיהו בדיוק ירון שילון, שמביים את כל המוות הזה? גם לו יש קשר להומור, גנטי אפילו. לאבא של ירון שילון קוראים יגאל. לכן, שילון הצעיר לא הגיע למקצוע ברגליים יחפות. כבר בהיותו טרום בר מצווה, החליט להיכנס לנעליו של אביו ולצעוד בעקבותיו, רק שהמצלמות שהוא מתפעל קצת פחות נסתרות.

   

  הטלוויזיה אינה טריטוריה זרה לשילון ולא רק בגלל קשרי המשפחה שלו. מאחוריו, שתי עונות של "השגריר", עונה בודדת של ריאליטי השידוכים "מכל הבנות בעולם", פרק ב"מסודרים" וסרטים דוקומנטריים. בימים אלה הוא מנצח על מערכוני האולפן של "ארץ נהדרת" ומבשל לא סרט אחד אלא שני סרטים עם לא פחות משלמה ארצי. כשעבד באולפני הרצליה, נהג להציץ לצילומים של "שידורי המהפכה" וכך נבטה ההיכרות הראשונית שלו עם גורי ואסי.

    

  "העיסוק שלי בטלוויזיה הוא בגלל הרצון שלי לספר סיפור", הוא אומר, "אני חושב שעבורי, הכי נגיש היה להעביר סיפור דרך וידיאו, דרך תמונות. לכן בגיל 12 עשיתי את הסרט הקצר הראשון שלי". 

   

  אבא שלך עוזר לך בעבודה?

   

  "איפה שצריך לייעץ הוא ייעץ. וכך גם דן, שאחרי שראה ראיון שעשיתי, הציע שאשאל אותו כל שאלה שארצה".

   

  לאחרונה פורסם ש"פספוסים" לא תחזור לעוד עונה. אבא שלך יתגעגע?

   

  "אני לא יודע מה זה לא תחזור. כרגע הוא עורך תוכניות מדי שבוע ולא דיברו איתו על כלום. 'רשת' הרי עוברים לארבעה ימים בשבוע, הם יודעים מה יהיה? בכל מקרה יש לו כבר פרוייקטים עתידיים".

   

  מה דעתך על סערת "הישרדות" שמטלטלת את לוח השידורים מהיסודות? אתם תשודרו בשבת.

   

  "אנחנו נשודר בערוץ 2 אחרי 'הישרדות', בעשר בלילה, אבל זה טירוף מה שקורה בשיבוצי התוכניות בערוצים. המטוס הולך ליפול ובמקום לחלק מצנחים מגישים לנו אוכל. 'פספוסים' עברה כמה ימים שונים, 'החיים זה לא הכל' עברה לשני שידורים ברצף, בערוץ 10 – 'הישרדות' משודרת כל פעם ביום אחר. צריך GPS בשביל לאתר תוכניות על המסך".

   

  אתה חושש מכישלון?

   

  "צייר צייר ציור וביום הפתיחה ירד ברד והמבקרים לא יכלו להגיע - אז הצייר טוב או לא? יש תוכניות שעבדו עליהם עשרות אנשים והן נכשלו ויש אחרות שעבדו עליהן פחות והצליחו. מה שבטוח שזו תוכנית מושקעת ורבת כשרונות".

   

  יש די הרבה תוכניות מערכונים ותיעוד בטלוויזיה. מה הייחוד של "לצחוק או למות" לעומת האחרות?

   

  "תראי, לא המצאתי את החתול. אבל זו טלוויזיה שהולכת קדימה, אין בה: 'אחרי הפרסומות יהיה יותר טוב', כי כל רגע בה הוא טוב בפני עצמו. בטלוויזיה של התקופה האחרונה מקדשים מה שיבוא, מה שיהיה ולא את מה שעכשיו. כי עכשיו יש X אבל לא נורא, עוד מעט יהיה Y ואז ה-X בכלל לא נספר, כי את Y אסור לכם להחמיץ, וגם אחרי ה-Y יש משהו".

   

  יש את נינט.

   

  "נו ובסוף היא באה בקטע מוקלט ולא שרה בכלל. אנחנו חיים בעולם ציני והציניות חוגגת. אני חושב שבתוכנית שלנו אנחנו לא רק מבטיחים אלא מקיימים כל הזמן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך התוכנית
  צילום: יוני המנחם
  לאתר ההטבות
  מומלצים