שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מע"צ: הסרנו מהכבישים 1,400 שלטים לא חוקיים

  החברה הלאומית החלה השנה להסיר שילוט שהוצב בדרכים בינעירוניות בניגוד לחוק, ומדווחת כי הסירה קרוב ל-1,400 שלטים. מנכ"ל החברה, אלכס ויז'ניצר: העבריינים הבינו שזה לא משתלם

  החברה הלאומית לדרכים (מע"צ החדשה) מדווחת על הצלחה ביוזמה להסרת שילוט לא חוקי מכבישים בינעירוניים. ממע"צ נמסר כי במסגרת פעולות האכיפה, עליהן הוכרז בראשית השנה שעברה, הוסרו עד עתה 1,388 שלטים לא חוקיים, העשויים להסיח את דעתם של הנהגים ואף לגרום לתאונות דרכים.

   


  שילוט בצד הדרך (אילוסטרציה)

   

  "הצבת שילוט לא חוקי לצד כבישים בינעירוניים, הייתה עסק משתלם במשך שנים ארוכות", אומר אלכס ויז'ניצר, מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים. וכך, "בראשית הפעילות, העבריינים הזדרזו להציב שוב ושוב את השילוט. אולם בזכות הכבדת האכיפה והנחישות, הבינו שהעסק הפסיק להשתלם".

   

  במע"צ מדווחים כי בעקבות הפעילות, חלק ממציבי השלטים אף "הבינו את הרמז", ומסירים בעצמם את המפגעים. כתוצאה מכך נטען כי מספר השלטים שהוסרו בפועל, הינו ככל הנראה אף גבוה מהמספר הרשמי. זאת, מכיוון שהסרת שלט על-ידי מע"צ מחייבת את מציבו בקנס כספי.

   

  עוד נמסר, כי במסגרת החוק הקיים, חל איסור על התקנת שילוט גם מחוץ לשטח השיפוט של מע"צ במקרים מסוימים. למשל אם ניתן לראות את השלט מדרך בינעירונית, וקיים חשש שכתוצאה מכך תוסח דעתם של הנהגים בכביש. במקרה כזה, על מציבי השלט להשיג אישור מיוחד ולציין על גבי השלט את שם המזמין. בהיעדר שני תנאים אלה - רשאית החברה הלאומית לדרכים להסיר את השילוט ולקנוס את בעליו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שילוט בצד הדרך. מסיח את הדעת
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים