שתף קטע נבחר

בדרך לגאולה

לא משנה מה יגאל בשן עושה, הוא תמיד עובד על אלבום חדש. אז הנה, סינגל חדש, "ויש אישה אחת", בהשמעת בכורה מאלבום שבדרך

2008 תהיה השנה העשירית שיגאל בשן ינחה את תוכנית הרדיו שלו ברשת ב', "בין שישי לבשן". מסתבר כי במהלך השנים בשן הוציא החוצה צדדים חדשים שלו. "אני נורא מוחמא מהתגובות שאני מקבל כל הזמן על התוכנית כי זה פן אחר לגמרי אצלי", הוא מספר ל-ynet, "הכתיבה, האקטואליה. זה משהו שאנשים לא הכירו אצלי".

 

נכון ששנות השבעים חלפו מזמן והרבה שנים עברו מאז "סיון" ו"יש לי ציפור קטנה בלב", אבל בשן (57) לא הפסיק ליצור מוזיקה. גם לא בזמן עבודתו ברדיו. היום (ג') הוא מוציא סינגל חדש בשם "ויש אישה אחת", אותו כתבו טל שגב ויעקב למאי. האזינו לו פה בבכורה.

 

"מאז שאני זוכר את עצמי, כששואלים אותי מה אתה עושה, אני אומר 'אני בדרך לאלבום'", צוחק בשן, "אז כן, אנחנו בשלב של סקיצות, אני כותב וגם אחרים. יש חיבור חדש ומקסים עם טל שגב ויעקב למאי ומעולם לא הכרתי אותם לפני. אני נורא מחובר למלודיסטים ולצערי אין הרבה כאלה בשנים האחרונות. אלה שיוצרים מלודיה הם אלה שכותבים מהנשמה ולא מתוך ידע. לאנשים כאלה אני בדרך כלל מתחבר".

 

עד כמה אתה מעודכן במוזיקה הישראלית של ימינו?

 

"הכמות היא כל כך מטורפת שהמילה 'מתעדכן' לא רלבנטית. אני מאוד אוהב רדיו ואני שומע המון, כמעט כל דבר חדש שיוצא שמשמעים ברדיו. הכמות היא קצת לא הגיונית יחסית למדינה הקטנה שלנו, אבל יש בזה גם פלוס, כי השורדים יהיו בסוף האמנים האמיתיים, ורק לאורך השנים תוכל לגלות את זה.

 

"בנוסף, יש תפזורת של תקשורת בשנים האחרונות, כל כך קשה לדעת מי שומע מה ומתי. יש כל כך הרבה אנשים מאוד מוכשרים, כמו שבדור שלי היו הרבה. כל הזמן מנסים למצוא את הדבר החדש, וזה בסדר. אני לא חושב שמאז הביטלס מישהו הצליח לחדש כל כך, אבל מנסים. בסופו של דבר, המלודיה מנצחת. התוכן הוא החשוב והוא שיקבע את המוזיקה בשנים הבאות".

 

לסיום, לרגל השנה החדשה, מה תאחל לעצמך? 

 

"הקלישאה היא, אתה יודע, בריאות. אבל אני חושב שלחייך הרבה, שיהיו לי הרבה סיבות לחייך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשן. לכתוב מהנשמה
צילום: רונן אקרמן
לאתר ההטבות
מומלצים