שתף קטע נבחר

איזי פורקס: התביעה נגדנו - קונספירציה וניסיון סחיטה

בכתב ההגנה שהגישה במסגרת כתב התביעה המייחס לה תגמול סוכנים על פי הפסדי הלקוחות, טוענת חברת ההשקעות במט"ח כי אין לה כל יכולת להשפיע על עסקאות שביצעו לקוחותיה ובוודאי שלא לגרום להפסדים, וכי לגורמים שפעלו מטעם התובע לצורך מסחר במט"ח היה דווקא אינטרס כי הוא ירוויח מהמסחר

ניסיון סחיטה ותיאורית קונספירציה. במלים אלה מכתירה חברת ההשקעות במט"ח, איזי פורקס, את התביעה שהוגשה נגדה לאחרונה ואשר טענה כי שיטת התיגמול בחברה מחייבת את סוכניה לפעול לכך שלקוחותיה יאבדו בסופו של יום את כל כספם (ראו מסגרת).

 

בכתב ההגנה שהגישה היום איזי פורקס, באמצעות  עורכי הדין רונן ציטבר וגדי ירום, היא טוענת כי מאחורי התביעה עומד רצונו הטבעי של התובע להשיב לידו כספים שהפסיד עקב פעילות כושלת במכשיר פיננסי שמעצם טיבו וטבעו עלול להביא גם להפסדים - מסחר במט"ח.

 

לגופן של הטענות כי נהגה לגייס לקוחות באמצעות סוכנים אותם תיגמלה בעמלות בהתאם להפסדי הלקוחות ולא בהתאם לרווחיהם, טוענת איזי פורקס כי בניגוד לתמונה העולה מהתביעה, אין לה כל יכולת להשפיע על עסקאות שבוצעו, לא כל שכן לגרום להפסדים וכי לגורמים שפעלו מטעם התובע לצורך מסחר במט"ח, היה דווקא אינטרס כי הוא ירוויח מהמסחר.

 

לטענת החברה היא מתגמלת את הגורמים הפועלים מטעמה בין היתר באמצעות שיטת התגמול המכונה "net" המעודדת גיוס כספים חדשים לתוך המערכת ושימורם בה באמצעות מתן תשלום מקדמה לסוכן על בסיס חודשי. תשלום זה, טוענת איזי פורקס, נוגע לכלל לקוחותיו של הסוכן ולא לרווחים או להפסדים החודשיים של לקוח ספציפי.

 

התגמול מתייחס אך ורק להפקדות חדשות שנכנסו למערכת המסחר ולפעילות הקיימת במערכת המסחר, מה שמהווה תמריץ לגייס כמה שיותר כספים  (להבדיל מלקוחות) ולשמר אותם כספים במערכת המסחר.

 

המשמעות היחידה של גרימת הפסדים ללקוח, טוענת איזי פורקס, ככל שהדבר הוא בכלל אפשרי, היא כי אותו הלקוח לא ימשיך להשקיע כספים נוספים במסחר במט"ח, ובכך כמובן תיגרע מהסוכן הזכות לקבל תגמול בגין הפקדות נוספות שלו מה שישמוט את הקרקע תחת פעילותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המסחר במט"ח מסוכן
צילום: index open
מומלצים