שתף קטע נבחר

פרופ' אומן מצטרף למפלגת הימין של ח"כ איתם

חיזוק למפלגת הימין החדשה - חתן פרס נובל לכלכלה כתב מכתב בו קרא להצטרף למפלגה. עם זאת, ח"כ איתם מעריך כי פרופ' אומן לא יתמודד על מקום בכנסת

מתורת המשחקים לפוליטיקה? חתן פרס נובל לכלכלה, פרופסור ישראל אומן, קורא להצטרף למפלגת אח"י - המפלגה החדשה אותה ייסדו בימים האחרונים חברי הכנסת אפי איתם ויצחק לוי.

 

 

המפלגה, שפתחה באחרונה במפקד חברים, זכתה לחיזוק משמעותי מפרופ' אומן. במכתב עליו חתם חתן פרס נובל, אשר יופץ לציבור בתקופה הקרובה, הוא כותב: " אזרחי ישראל היקרים, מזה למעלה מעשר שנים אנו נתונים במשבר מנהיגות קשה ועמוק. אנשים טובים באו והלכו וכולם ללא יוצא מהכלל הנחילו לנו תחושת אכזבה קשה ואובדן דרך בתחומי הביטחון הלאומי והאישי, בתחומי החינוך והערכים ואולי יותר מכל הרגשה שמנהיגותם של האנשים הללו נבנתה מהעצמתם של שסעים וקרעים בתוכנו לצורך השגת מטרות פוליטיות צרות".

 

פרופ' אומן כתב עוד: "בימים אלו יוצא לדרך מפקד 'אחים' הקורא לציבור הדתי, המסורתי והציוני לאומי לפעול יחד לכינונה של הנהגה חדשה למדינת ישראל. הנהגה שתיבחר בבחירה ישירה של כלל המתפקדים ותפעל לאיחוד העם ולהחזרת ערכים יהודיים, ציוניים ולאומיים למערכות החינוך, החברה והמשפחה בישראל. כמו כן תפעל הנהגה זו להחזרת הביטחון בגבולות, ותאבק נחרצות כנגד הטרור והפשיעה ברחובות, בכבישים ובבתי הספר. אנו קוראים לכם להיות שותפים במהלך ולהתפקד לאח"י".

 

ח"כ איתם אמר ל-ynet כי בכוונתו לשתף את פרופ' אומן בכתיבת המצע המדיני-ביטחוני של המפלגה. "פרופ' אומן ואני קשורים הרבה זמן, הוא אדם מאוד מיוחד, הוא דמות ברמה בינלאומית. נפגשנו כמה פעמים, סיפרתי לו על המהלך, אמרתי לו שאני חושב שזה הזמן לנסות ולהביא בשורה של הנהגה אחרת, ובעיקר להחזיר לציבור את היכולת לבחור את ההנהגה שלהם. הוא חשב שזה מאוד נכון ואני שמח על הצטרפותו. הוא יהיה שותף מלא בעיצוב דרכה של המפלגה".

 

ומה באשר לאפשרות שחתן פרס נובל ירוץ לכנסת? ח"כ איתם: "הייתי שמח אם הוא היה מתמודד לכנסת, הכנסת יכולה להתכבד באדם כזה, אבל לדעתי זה לא ידבר אליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' אומן. להצטרף לאח"י
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
ח"כ איתם. אומן יעזור בניסוח המצע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים