שתף קטע נבחר

נדחתה דרישת הפועלים להשלים פרויקט חפציבה בהר חומה

בית המשפט העליון דחה את דרישת הבנק להשלים "עבודות דחופות שיש להשלימן בגין מפגעי בטיחות". השופט אשר גורניס קבע כי יש לדון בעניין בבית המשפט המחוזי

בית המשפט העליון החליט היום (ד'), לדחות את בקשתו של בנק הפועלים לדון בהשלמת העבודות בפרויקט של חברת חפציבה בהר חומה.

 

הפועלים הסביר בפנייתו לעליון, כי מדובר בעבודות דחופות שיש להשלימן בגין מפגעי בטיחות. בית המשפט קבע, כי אם לא תתקבל הסכמה בין הבנק לבין הכונס הרשמי של פעילות חפציבה, שלמה שחר, והמנהל המיוחד שמונה לחברה, יצחק מלכו, בתוך כמה ימים, על הבנק יהיה לפנות לבית המשפט המחוזי, שהוא המקום לדון בעניין. כמו כן, חייב השופט אשר גורניס את הבנק בהוצאות הכונס הרשמי והמנהל המיוחד בסכום של 10,000 שקליםלכל אחד.

 

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע, כי בנק הפועלים לא יוכל לפעול להשלמת הפרויקטים בהר חומה ובמעלה אדומים ולמסור את הדירות לרוכשים. המחוזי הסביר את החלטה בכך שפתרון זה אינו משתלב עם המתווה שהוצע על ידי המנהל המיוחד של חפציבה, המבקש למצוא פתרון כולל לכל הפרויקטים אותם נטשה חפציבה.

 

השופט המחוזי, יעקב צבן, קבע אז כי בהתאם לדרישתו של מולכו, על הסכם בין הפועלים לקבלן המבצע בפרויקטים ־ דניה סיבוס, להשלמת שני הפרויקטים, להתחשב בכל הנושים, ובדיירים רבים ש"עלולים לצאת כשידם על ראשם", כלשון בית המשפט.

 

מתווה הפתרון שהוצע על ידי מולכו קבע כי רוכשי הדירות יוסיפו תוספת ממוצעת של 2% למחיר הדירה שלהם וכי הבנקים ישלימו כל אחד את הפרויקטים שליוו עם תוספת של 20־48 אלף שקל לכל דירה בפרויקט, לצורך הקמת קרן לטובת הרוכשים חסרי הערבויות. על פי ההערכה זו התוספת שנדרשת מהבנקים תגיע לכ-3 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הר חומה. פרויקט מוקפא
צילום: אי אף פי
מומלצים