שתף קטע נבחר

אישום: הרב דוד בצרי ובנו הסיתו נגד ערבים

השניים מואשמים כי בכנס שהתקיים לפני שנתיים נגד הקמת בית ספר דו-לשוני בירושלים, אמרו: הערבים הם חמורים ובהמות

לבית משפט השלום בירושלים הוגש השבוע כתב אישום נגד הרב המקובל דוד בצרי ונגד בנו, הרב יצחק בצרי, בגין הסתה לגזענות. לפי כתב האישום, אותו הגישה עו"ד גלית שוהם מפרקליטות מחוז ירושלים, השניים שהסיתו לכאורה נגד ערבים בכנס נגד הקמת בית ספר דו-לשוני, ליהודים ולערבים, בשכונת פת בירושלים. 

 

בכנס, שהתקיים לפני שנתיים, השתתפו כמאתיים בני אדם ונשאו דברים כמה רבנים מהמגזר החרדי. לפי כתב האישום, כלי התקשורת ציטטו את דבריהם של הרבנים למשפחת בצרי, שאמרו: "אי אפשר לערב טמא בטהור (...) עם ישראל הוא הטהור. הערבים הם עם חמור. הם פגע רע. שטן רע. נגע רע (...) הערבים הם חמורים ובהמות. נחותים הם".

 

בעקבות תלונה שהגיש המרכז לפלורליזם יהודי, הורה במרס 2006 המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, על פתיחת חקירה בחשד לעבירה של הסתה לגזענות.

 

בתום חקירת המשטרה הועברו החומרים שנאספו לבחינת הפרקליטות. לאחר שימוע שנערך לשניים, הוחלט להגיש את כתב האישום.

 

מנהלת המחלקה המשפטית של המרכז לפלורליזם יהודי, עו"ד עינת הורביץ, אמרה כי "בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מדאיגה בגילויי גזענות של רבנים ומנהיגי דת יהודים, העושים שימוש מעוות במסורת ישראל. תופעה זו מחייבת את רשויות החוק לנצל את כל הכלים המשפטיים העומדים לרשותן כדי למגר אותה".

 

הורביץ אמרה עוד כי למרות שהחלטת הפרקליטות ניתנה בחלוף זמן רב, "היא בכיוון הנכון ואנו מקווים שהיא תבשר החמרה במדיניות האכיפה נגד גילויי גזענות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
דוד בצרי. ארכיון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים