שתף קטע נבחר

מי עומד מאחורי המייל בעברית נגד אובאמה?

"אז מי הוא ברק אובאמה?", נשאל במייל אנונימי בעברית ובאנגלית שמתפשט ברשת כאש בשדה קוצים. התשובה לא מאחרת לבוא: מוסלמי קיצוני המבקש להשתלט על אמריקה בשליחות אל-קאעידה. ארגונים יהודים בארה"ב דחו את הטענות. איל הון יהודי: "הוא מחויב לביטחון ישראל ולשלום"

הסנאטור הדמוקרטי מאילינוי, ברק אובאמה, הפך לאחרונה יעד למסע השמצה מצד גורמי ימין בארצות הברית ובישראל, המנסים לתארו כמוסלמי קיצוני העומד להשתלט על אמריקה דרך הבית הלבן ולמסור אותה לידי אל-קאעידה. אחד מיעדי קמפיין ההכפשה הוא הציבור היהודי והתקשורת היהודית בארה"ב, כפי שניתן ללמוד מדוא"ל שהופץ בימים האחרונים - גם בעברית.

 

הדוא"ל השקרי מתפשט ברשת כאש בשדה קוצים באנגלית ובעברית ועובר ממחשב למחשב גם בישראל. "אז מי הוא ברק אובאמה"? שואל הכותב האלמוני בדוא"ל ומנסה להפוך את אובאמה, למי שפועל בשליחות אל-קאעידה בארה"ב. אביו החורג של אובאמה, לולו סואטרו, נטען במייל, הכיר לו את האיסלאם בכך שרשם אותו לבית ספר מוסלמי, מדראסה וואהבי, בג'קרטה בירת אינדונזיה.

 

הכותב מציין שמי שמחפש משרה ציבורית בכירה בארה"ב, משתלם לו יותר להופיע כנוצרי, ולכן הצטרף אובאמה לכנסייה, רק מתוך כוונה להצניע את הרקע המוסלמי שלו. עוד נכתב כי המוסלמים מתכוונים להרוס את ארה"ב מבפנים וכי העמדה הטובה ביותר לשם כך היא כמובן זו של הנשיא.

 

אין זו הפעם הראשונה שנעשה ניסיון להכפיש את אובאמה. לפני שנה, עם כניסתו למרוץ לנשיאות, נכתב שהסתיר את שמו האמצעי חוסיין ואת הרקע שלו. הליגה נגד השמצה, ארגון שהוא לב לבו של הממסד היהודי האמריקני, בדק את הרקע של אובאמה ופרסם באתרו תגובה לתכתובת המשמיצה.

 

"אובאמה הוא ידיד ישראל"

"דואר אלקטרוני בעל תפוצה גדולה מרמז שברק אובאמה למד בבית ספר מוסלמי דתי פנדמנטליסטי, הידוע כמדראסה, כילד שחי באינדונזיה ושהחינוך הדתי שלו כילד ספוג באיסלאם קיצוני. האמת היא שמגיל 6 עד 10, הוא למד בבית ספר ציבורי באינדונזיה שבו לומדים מוסלמים אך גם לא-מוסלמים. הסנאטור אובאמה אינו מוסלמי. הוא נוצרי שפוקד את הכנסייה של הנוצרים המאוחדים", נכתב בהודעת הליגה נגד השמצה.

 

"הפורום הפוליטי למען ישראל", ארגון שהוקם ב-1993 לתמיכה בהסכמי השלום עם הפלסטינים, התייחס ביום שישי לנושא. בהודעה לתומכי הארגון נכתב כי "יש מאמץ של פעילי הימין הקיצוני לשכנע את הקהילה היהודית שברק אובאמה הוא מוסלמי פנאטי, המסתיר את הצבע האמיתי שלו עד לאחר כניסתו לבית הלבן כדי שיוכל אז לבטל את ההכרה בישראל ולהעביר את אמריקה לידי אל-קאעידה. קשה להאמין שמי שחי כל ימיו כנוצרי הוא מוסלמי או שאדם עם רקע פרו-ישראלי הוא סוכן סודי של מחבלים".

 

לסטר קראון, יהודי משיקגו (המדורג 52 ברשימת 400 העשירים של פורבס), שיגר בסוף השבוע הודעה משלו בנושא, שבה כתב": "יש מניעים רבים למעורבות שלי בפוליטיקה, אבל יש נושא אחד שהוא יסודי: המחויבות העמוקה שלי לחיזוק ביטחון ישראל ולשלום". קראון כתב ש"אני בטוח שלסנאטור ברק אובאמה יש רקורד של כוכב בכל הקשור לישראל. כנשיא הוא יהיה ידיד של ישראל - תומך בשמירה על ביטחון ישראל ומחויב לסייע לישראל להשיג שלום עם שכניה".

 

ישראל עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות במרוץ לנשיאות, בלי קשר לדיווחים השקריים על אובאמה. מפעילותו של אובאמה בסנאט, מהתבטאויותיו הפומביות ומפגישותיו ושיחותיו עם בכירים ישראלים רבים (לרבות פגישה אישית מרגשת עם קרנית גולדווסר), ניתן ללמוד שהוא יוכל להיות נשיא שמבין את צרכי ישראל, אך גם פעיל בקידום תהליך השלום. דיפלומטים ישראלים הביעו זעם על הפרסומים כאילו בישראלים מודאגים מהאפשרות שאובאמה ייבחר לנשיא ארה"ב. לדעתם אין לישראל שום סיבה מוכחת לדאגה.


פורסם לראשונה 13/01/2008 17:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה, נואם בלאס וגאס
צילום: איי פי
מומלצים