שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לכבוד עצמאות 60: 60 אלף דולר לכל רופא עולה

  לרגל חגיגות שנות ה-60 למדינה והמחסור הצפוי ברופאים פותחים משרד הבריאות, המשרד לקליטת עליה וקרן מורשה במבצע לאומי להעלאת רופאים יהודים מצפון אמריקה ובריטניה. כל רופא שיעלה לישראל יקבל חבילת הטבות ומענקים בשווי 60 אלף דולר והליך רישוי מזורז

  רופא - ישראל קוראת לך: על רקע המחסור ההולך וגדל ברופאים ולרגל שנת ה-60 למדינה, ארגון העליה "נפש בנפש", משרד הבריאות והמשרד לקליטת העליה מכריזים היום על מבצע "עליית הרופאים", להעלאת רופאים מצפון אמריקה ובריטניה לישראל שמטרתו להגדיל משמעותית את מספר הרופאים בישראל בשנים הקרובות.

   

  ע"פ דו"ח מיוחד שפורסם לאחרונה על-ידי המועצה לתכנון ותקצוב ההשכלה הגבוהה בישראל, בעשר השנים הבאות תיאלץ מדינת ישראל להתמודד עם מחסור חריף ברופאים. הדו"ח מגלה כי בישראל מגמה ברורה וגדלה של רופאים שעוזבים את הארץ, ובהסתמך על הערכת גידול האוכלוסייה בישראל בשנים הקרובות - ובייחוד בקרב האוכלוסייה המבוגרת, היחס הנוכחי של 3.5 רופאים לכל 1,000 תושבים בישראל צפוי לצנוח אל מתחת ל-2.5 רופאים לכל 1,000 בתוך מספר שנים בודדות.

   

  ישראל תוציא 60 אלף דולר על כל רופא עולה

  מבצע עליית הרופאים מבוסס על מתן הטבות ומענקים מיוחדים לרופאים שיעלו, מעבר לסיוע הקבוע שיקבלו ממדינת ישראל בהיותם עולים חדשים. במסגרת המבצע, כל רופא יהודי שיעלה לישראל יקבל מענק ראשוני של כ-25 אלף דולרים ולאחר מכן יזכה למענק חודשי נוסף הנע בין 1,000 ל-1,500 דולרים שיועבר לו במתכונת של תוספת שכר במשך השנתיים הראשונות בישראל.

   

  גובה ההטבות במבצע נאמד בכ-60 אלף דולרים לכל רופא עולה, והוא אמור לפצות חלקית על הפער בשכר הממוצע לרופא שבין ישראל לצפון אמריקה ובריטניה. מעבר למענק זה, יעניק משרד הקליטה סיוע משלים לרופאים באמצעות השתתפות בעלות העסקתם בבתי חולים ובמוסדות מחקר, בשנים הראשונות לעלייתם, עד 5 שנים, בגובה של עשרות אלפי שקלים לחודש ועד 500 אלף שקלים לתקופה של שלוש שנים. המשרד אף יממן במלואם קורסי הכנה מיוחדים למבחני הרישוי של משרד הבריאות, על מנת לקבל את רישיון העבודה הישראלי.

   

  למבצע יכול להתקבל כל רופא או רופאה מתחת לגיל 40 שלמד רפואה בצפון אמריקה או בריטניה ושהשלים את כל חובותיו. בנוסף, עליו להתחייב לעבוד בישראל לפחות תשעה חודשים בשנה. לרופאים שיעלו במסגרת המבצע מובטח, מלבד הסיוע הכספי, גם מסלול רישוי מהיר שינוהל ע"י ארגון "נפש בנפש" בשיתוף משרד הבריאות ומשרד הקליטה. מסלול ייחודי זה אמור לבטל את רוב הסחבת הבירוקרטית הישראלית ולהבטיח להם קליטה זריזה בישראל. כחלק מהמבצע, ארגון "נפש בנפש" גם יקיים בחו"ל שורה של סמינרי הסברה לרופאים יהודים אודות המבצע. הסמינר הקרוב ייערך במרץ 2008 בניו יורק.

   

  בישראל - 20 אלף רופאים שעשו עלייה

  "נפש בנפש זיהה צורך לאומי אסטרטגי ראשון במעלה ומתכבד לתעל את המנגנון המוכשר שלו כדי לחזק את אוכלוסיית הרופאים בישראל", ציין הרב יהושע פס, מייסד שותף ומנכ"ל ארגון "נפש בנפש". "חשוב גם להזכיר, שרופאים רבים שעשו עלייה עם משפחתם בעבר, העדיפו להמשיך את ההתמחות הרפואית שלהם בחו"ל. המבצע החדש יאפשר לרופאים שיעלו לישראל במסגרתו להמשיך את ההתמחות הרפואית שלהם בארץ".

   

  "גם אם לא היינו חוגגים את שנת ה-60 למדינת ישראל חשוב לעודד כל רופא יהודי בחו"ל לעלות לישראל ולתרום מכישוריו וממירצו" אמר שר הבריאות, יעקב בן-יזרי, "אני רואה חשיבות רבה לעליית רופאים יהודים לישראל ומבטיח כי משרד הבריאות יעשה הכל כדי לסייע למבצע המבורך הזה".

   

  שר הקליטה, יעקב אדרי הוסיף: "איכות הרפואה בישראל היא מהגבוהות בעולם גם בזכותם של כ-20,000 רופאים שעלו לישראל מאז גלי העלייה הגדולים והשתלבו במערך הרפואה והבריאות. עלינו להמשיך ולעודד עלייתם מכל העולם ולמנוע בכל מחיר פגיעה באיכות הרפואה. המחסור שייווצר בכמות הרופאים בעשור הקרוב מחייב אותנו למאמץ משולב ולכן נרתם משרד הקליטה לתוכנית, במסגרתה יקצה משאבים וסיוע משלים לקליטתם המיטבית במערכת הבריאות בישראל".

   

  ד"ר איתי גל הוא מתמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי שיבא
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  עליית רופאים. נערכים למחסור
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים