שתף קטע נבחר

משחקים אסורים

שאול איזנברג חושף בספר שערורייתי את הסודות האפלים של בכירי הכדורגל הישראלי: כך נתפס לדבריו אחד מראשי הנבחרת ערב המשחק מול דנמרק עם שתי בחורות. הבכיר מכחיש מכל וכל

אחרי 16 שנה כדובר הנבחרת הלאומית וההתאחדות, שבהן ראה ושמע את סודותיהם הכמוסים ביותר של בכירי הכדורגל בישראל, החליט שאול איזנברג לחשוף את ששמר לעצמו במשך שנים. בספר שערורייתי חדש "סדום ועמורה "2 (הוצאת "קונטנטו דה סמריק") חושף איזנברג מספר פרשיות מחדרי החדרים של הכדורגל הישראלי, אשר גם שנים לאחר שאירעו לכאורה, יש בהם כדי להציב מראה ענקית מול פרצופו הכעור של ענף הכדורגל הישראלי לאורך שנים.

 

בעיקר אמורים הדברים לאחד מראשי הנבחרת לשעבר ולפרשה חדשה שאיזנברג חושף בספרו: ערב משחק הכדורגל המפורסם בין ישראל לנבחרת דנמרק, בסוף שנת 1999, בילה הבכיר, לטענת איזנברג, עם שתי בחורות במלון הולידיי אין בתל אביב. באותו ערב, משחזר איזנברג בספרו, כשחזר מבילוי לילי, הוא נקרא לסוויטה של אותו בכיר על ידי חברים ששהו שם. כששאל היכן הבכיר, נענה על ידי האורחים: "חוגג בחדר עם שתי בחורות". באותו רגע, מספר איזנברג, הוא החליט לחמוד לצון. מתוך הספר: "החלטנו לעשות מעשה. התקשרנו לד"ר רוסנובסקי, רופא הנבחרת. 'תגיע במהירות לסוויטה', ביקשנו, 'הוא חש ברע...'. הד"ר מיהר להתלבש והגיע לסוויטה. 'מה קרה?' שאל במבטאו הרוסי, וקיבל את התשובה שהוא במיטתו וחש ברע. או אז עשה הדוקטור מעשה, פתח בכוח את הדלת ונותר הלום על מקומו".

 

איזנברג מתאר בספרו כי המראה שנגלה לפני רופא הנבחרת היה של אותו אחד, מראשי הנבחרת, "באקשן עם שתי בחורות זוהרות, כולל אנקות הנאה, וכל שאר המראות והקולות הנלווים, שנגלו לעיני כל היושבים בסוויטה". הבכיר מכחיש את הדברים. "איזנברג משקר במצב נחושה", הוא טוען, "זו השפלות הכי גדולה שיש בעולם. אני יכול להישבע בספר תורה שמעולם לא הייתי עם נערות ליווי. איך הוא לא מתבייש. הסיפור הזה הוא המצאה".

 

לבקשת "ידיעות אחרונות" עבר איזנברג בדיקת פוליגרף במכון "שגיא" מטעם ובמימון "ידיעות אחרונות", ונמצא דובר אמת. בכיר הנבחרת, לעומת זאת, סרב להיבדק. עוד מדווח איזנברג בספרו, שכתבה נרחבת אודותיו מתפרסמת במוסף "7 ימים", על ביקור בקזינו של ראשי ההתאחדות לפני הניצחון ההיסטורי בפארק דה-פראנס, מעיד על אורגיה של 15 שחקני מכבי נתניה בשנות ה-80 עם צעירה שוויצרית, וחושף כיצד שחקן נבחרת ישראל קיים יחסי מין בחדר ההלבשה של האיצטדיון במהלך משחק רשמי נגד נבחרת שוודיה.

 

מבדיקת "ידיעות אחרונות" עולה כי השחקן המדובר הוא המגן פליקס חלפון, שמשחזר השבוע: "זה קרה על מיטת הפיזיותרפיסט. האקט היה מאוד מהיר, חמש או שש דקות. יותר מעניין מהמשחק".

 

סיפור המלא - בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

שאול איזנברג
צילום: יועד כהן
מומלצים