שתף קטע נבחר

תמיר: החרדים לא נופלים מהחילונים במדעים

שרת החינוך גילתה בכנס של מכללת חמדת הדרום, כי ציוני המיצב של תלמידי בתי-הספר החרדים במקצועות מדעים, מתמטיקה ולשון לא פחות טובים משל תלמידי בתי-הספר הממלכתיים. המסקנה שלה: אין צורך להילחם בתוכנית הלימודים של בתי-הספר החרדים, "אלא לתת לתהליך ההשכלה לעשות את שלו"

בכנס החינוך של "מכללת חמדת הדרום" מחמיאה היום (ב') שרת החינוך, יולי תמיר, לבתי הספר החרדים שלדעתה אינם נופלים מבתי הספר הממלכתיים בתחום המדעים. עוד אמרה כי רף הכניסה ורמת הכשרת המורים במכללות גבוהות יותר מבאוניברסיטאות.

 

שרת החינוך, יולי תמיר, גילתה היום בכנס השנתי השלישי של מכללת חמדת הדרום "החשבון והנפש" – החינוך בישראל על סף שנת ה-60, כי ציוני המיצב של תלמידי בתי-הספר החרדים במקצועות מדעים, מתמטיקה ולשון לא פחות טובים משל תלמידי בתי-הספר הממלכתיים. שרת החינוך הוסיפה כי מדדים אלה מוכיחים שלא צריך להילחם בתכנית הלימודים של בתי-הספר החרדים באופן אגרסיבי, אלא לתת לתהליך ההשכלה שחודר לשם לאט לאט לעשות את שלו.

 

שרת החינוך גם ביקרה בכנס את בית המשפט העליון, באמרה כי ביהמ"ש העליון מתייחס לחינוך כמו לכל ענף אחר במשק ומקדש את חופש העיסוק; "הם נותנים את האפשרות לכל אחד לפתוח בית ספר פרטי, וזו טעות". לטענת שרת החינוך, עומד בפניה החוק שיכול להגביל את פעילות בתי הספר האלה, אבל החוק לא עומד במבחן בג"ץ.

 

שרת החינוך התייחסה גם לנושא הכשרת מורים במכללות לעומת הכשרת מורים באוניברסיטאות, ואמרה כי היום הכשרת מורים במכללות יותר טובה מאשר באוניברסיטאות; "במכללות אנחנו מצליחים להעלות את רף הקבלה, ולעומת זאת באוניברסיטאות אפשר להתקבל היום יותר בקלות למקצועות מדעי הרוח ולאחר מכן לעשות תעודת הוראה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים