שתף קטע נבחר

"העירייה מעדיפה שאמא תיזרק לרחוב"

עיריית נתניה לא מצאה פתרון לאישה שהורחקה מביתה בצו בית-משפט לאחר ששפכה כוס מים על בעלה ואושפזה במשך חודשיים. זאת, חרף הוראת השופטת כי על העירייה לסייע לאישה באופן מיידי. הבת: "אנחנו כועסים ומתוסכלים". העירייה: "זה מקרה מורכב שמצריך טיפול במשרד הבריאות"

ללא מוצא. תושבת נתניה (52) מצאה עצמה על ספסל הנאשמים אחרי אשפוז כפוי שנמשך חודשיים, לאחר ששפכה כוס מים על בן זוגה. היא הורחקה מביתה בצו של בית-המשפט שהטיל על העירייה לסייע לה - בראש ובראשונה בדיור - אך לא נמצא לה כל פתרון ראוי. 

 

לאחר התקרית בין בני הזוג נשלחה האישה לבדיקה פסיכאטרית, שקבעה כי אינה כשירה לעמוד לדין. היא אושפזה במשך חודשיים, ואז השתנתה התמונה. "בשבוע שעבר החליטה ועדה שהאישה אינה מסוכנת לעצמה או לסביבה, והיא שוחררה מבית החולים", אמרה היום (ד') ל-ynet עו"ד עדית קן-ציפור מהסניגוריה הציבורית שמייצגת את האישה, שלה שני תיקים קודמים בגין איומים על בעלה. עם כתב האישום נגד האישה הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים. 

 

"כשאבא שמע שאמא משתחררת מבית-החולים הוא הגיש מיד בקשה לבית-המשפט להוציא לה צו הרחקה מהבית. בית-המשפט הסכים, ואמא לא יכולה לחזור הביתה", סיפרה הבת. מי שנרתם לעזור לאישה היה חבר מועצת נתניה, קובי לוי, שהשיג תרומה למימון שהייתה בבית-מלון בעיר למשך כמה ימים. "הבנתי שאין לה לאן לחזור והיא תזרק לרחוב - אז עזרתי כמה שיכולתי", אמר לוי בשיחה עם ynet.

 

"אני לא יכולה להחזיק את אמא אצלי"

הדיון בעניין צו ההרחקה שהוציא הבעל התקיים אתמול במעמד צד אחד. השופטת חנה שניצר-זאגא החליטה להשאיר את צו ההרחקה על כנו. "בשים לב לנסיבות האישיות הקשות ולמצבה הבריאותי של האישה, הנני מורה לשירותי הרווחה לדאוג מיידית לטיפול, ייעוץ ודיור חלופי, ולהכין תסקיר אשר יוגש לבית-הדין הרבני - שם יפתחו הליכים מיידית", כתבה השופטת בהחלטתה. 

 

חרף החלטת השופטת, העירייה לא טיפלה באישה. "אני לא יכולה להחזיק את אמא אצלי", אמרה הבת. "גם ככה אנחנו שש נפשות בדירת חדר וחצי. פנינו לעירייה, והם אמרו שהם לא יכולים לעזור. נקלענו למצב אבסורדי. הפתרון היחידי הוא שאמא תיזרק לרחוב בגלל שאין לה דיור עד שהבעיה עם האבא תיפתר.

 

"אמא לא פוגעת באף אחד ולא מזיקה. אם לא תהיה ברירה - היא פשוט תלך לבית שלה, תפר את צו ההרחקה, המשטרה תעצור אותה, וכך לפחות תהיה לה קורת-גג.

 אנחנו כועסים ומתוסכלים מהתנהלות העירייה, שמעדיפה שאישה תשב במעצר או תיזרק לרחוב במקום לעזור לה".

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "מדובר במקרה מורכב שמצריך טיפול במסגרת משרד הבריאות. בנסיבות המקרה, אגף הרווחה אינו יכול להציע מדור הולם, לאחר שהפתרונות לדיור הקיימים בידי האגף אינם מתאימים לצרכי האישה. לאישה משפחה מורחבת, והדברים הובאו לידיעתם. נסיבות המקרה בטיפול ערכאות בית-המשפט, ובהתאם לכך הועבר המידע גם לערכאות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
שפכה מים, אילוסטרציה
צילום: סי די בנק
מומלצים