שתף קטע נבחר

MPAA: נתוני הפיראטיות שלנו היו שגויים

ב-2005 הציגה תעשיית הקולנוע האמריקנית מחקר לפיו 44 אחוזים מההפסדים שנגרמים לה מדי שנה בארה"ב הם באשמת סטודנטים שמורידים סרטים באוניברסיטה. כעת היא מודה - הנתון היה שגוי, ומדובר רק ב-15 אחוז

הוליווד נוהגת להטיל חלק ניכר מהאשמה בפיראטיות על סטודנטים בקולג'ים בארה"ב. עכשיו מסתבר כי המספרים, שהופקו על ידי חברת מחקר בריטית בשם LEK, היו שגויים.

 

במחקר שפירסמה ההתאחדות האמריקאית של מפיקי הסרטים (MPAA) ב-2005, נטען כי 44 אחוזים מההפסדים של תעשיית הסרטים נגרמים בשל הורדות סרטים שמתבצעות על-ידי סטודנטים, הנהנים מגישה לאינטרנט מהיר בקמפוס. אך

כעת ה-MPAA, שמייצג את אולפני הסרטים הגדולים בתעשייה, הודיע כי במחקר נפלה "טעות אנוש", שגרמה למספרים להשתבש. כעת, טוען הארגון, עולה כי הסטודנטים אחראים "רק" ל-15% מההפסדים.

 

אבל גם השיעור הנוכחי הוא משמעותי, וב-MPAA טוענים כי הוא עדיין מצדיק את המאמצים שהוליווד והאוניברסיטאות מפעילות כדי לצמצם את היקף התופעה של שיתוף הקבצים הבלתי חוקי.

 

יש שמתווכחים גם עם המספרים האלו, וסבורים שאף הם מנופחים: מארק לוקר, סגן נשיא של קבוצת Educause - ארגון העוסק במחשוב בחינוך - אומר כי המחקר עדיין לא לוקח בחשבון כי 80 אחוז מהסטודנטים אינם מתגוררים בקמפוס, ולא משתמשים בהכרח ברשת האוניברסיטאית. לדבריו, שלושה אחוזים הם הערכה טובה יותר של אחוז ההפסדים הנגרם מפעילות פיראטית בקולג'ים.

 

"הנתון הזה של 44 אחוז שימש כדי להראות לקמפוסים שאם יעשו משהו בנידון הם יוכלו לגרום לשינוי עצום בתעשיית סרטי הקולנוע", אומר לארקר. "הנתונים החדשים מוכיחים כי כל פתרון במסגרת הקמפוס ישפיע מעט מאוד על התעשייה".

 

הדו"ח המקורי של LEK טען כי תעשיית הסרטים האמריקנית הפסידה 6.1 מיליארד דולר ברחבי העולם, רובם מעבר לים. הוא זיהה את פיראט הסרטים הטיפוסי כגבר בין הגילאים 16 עד 24. MPAA אמרה בהצהרה כי לא התגלו טעויות נוספות בדו"ח. "אנו לוקחים את הטעות הזו ברצינות וננקוט בפעולה מיידית כדי לחקור את שורש הבעיה. כמו כן נבדוק מחדש את הדו"ח האחרון שלנו", אמר ה-MPAA בתגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא 44 אחוז, 15 אחוז. בעצם, יותר קרוב לשלושה אחוזים
מומלצים