שתף קטע נבחר

מנהיג השובתים ב"קופי בין": מאבטח פגע בי

יו"ר ועד עובדי בית הקפה בתל-אביב טוען כי מאבטח גרר אותו, כשניסה לשכנע לקוחות לעזוב את המקום, והוא נפל על גבו. מהנהלת בית הקפה נמסר: "הוא נכנס לסניף והציק ללקוחות. השומר כנראה ראה שהוא עובר את הגבול"

שמח בקופי-בין: עובדי בית הקפה התל-אביבי וההסתדרות מסרבים לתת לפרשה לגווע. הברמנים ופעילי ההסתדרות המשיכו גם היום (ד') את המחאה בפתח הסניף שליד לונדון מיניסטור, וקראו ללקוחות שלא להיכנס למקום.

 

לקראת ערב גלש העימות לפסים אלימים. יו"ר ועד עובדי בית הקפה, אלון-לי גרין, נכנס לסניף וניסה לשכנע את הלקוחות לצאת ממנו. אחד המאבטחים שההנהלה הציבה בסניף גרר אותו החוצה, והוא נפל על גבו. למרות שלא נפצע, מיהר גרין למוקד החירום של קופת חולים. "כואב לי מאוד בעצם הזנב", הוא מתלונן, "השומר היה אלים. ייתכן שלא הייתי צריך להיכנס לבית הקפה, אבל זה מקום העבודה שלי ולא היה צריך להתייחס אלי כאילו השגתי גבול".


הפגנת העובדים בקופי-בין (צילום: תני גולדשטיין)

 

מהנהלת הרשת נמסר בתגובה: "גרין ארגן פרובוקציות במשך כל היום. הוא נכנס לסניף שוב ושוב והציק ללקוחות. כנראה שהפעם השומר ראה שהוא עובר כל גבול. השומרים שהצבנו מתנהגים עם העובדים בעדינות למרות הפרובוקציות".

 

בנוסף לאלימות הפיזית, נמשכה גם ההתכתשות המילולית: היועץ המשפטי של ההסתדרות, שי תקן, שלח מכתב ליועץ התפעול של בית הקפה, אבישי סמורי, בו איים בתביעת דיבה על דברים שסמורי אמר, לטענת ההסתדרות, למזכיר האיגוד המקצועי של בתל-אביב, ציון אלגרסי.

 

אלגרסי טוען שסמורי אמר לו: "יש לך מוח שחור", ו"מה, אתה עדיין בפנתרים השחורים?" בהנהלת בית הקפה מכחישים: "אלגרסי נכנס לסניף יחד עם גרין, הפריע ללקוחות וקילל את אבישי בקללות עסיסיות, ואילו אבישי שמר על שלוותו ואמר לו, 'אחי, אולי תשב לשתות איזה קפה שחור'".

 

גם לגבי הצלחת השביתה הדעות חלוקות. לטענת גרין, היום נכנסו לסניף כ-40 לקוחות בלבד, לעומת כ-400 ביום רגיל. לעומת זאת, מההנהלה נמסר כי מספר הלקוחות היה גבוה כמעט כמו ביום רגיל.

 

העובדים בבית הקפה דורשים להעלות את מספר השעות הנוספות שלהם, לקבל לידיהם טיפים שההנהלה לקחה להם, לטענתם, בעבר, ולקיים בסניף את "חוק הקופאיות". העובדים טוענים כי ההנהלה מנסה לנהל עם כל עובד משא ומתן נפרד על זכויותיו ומסרבת להכיר בוועד שהקים גרין ולנהל אתו משא ומתן על הסכם קיבוצי.

 

ברשת בתי הקפה אומרים כי שכר העובדים בקופי-בין גבוה וכי יחסי העבודה הם טובים. הם טוענים כי כל העניין הוא פרובוקציה של ההסתדרות. הפרשה נחשפה לפני חצי שנה ב-ynet, לאחר שגרין פוטר כשהקים את הוועד, אך הוחזר לעבודה בהוראת בית הדין לעבודה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרין. נפגע בעצם הזנב
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים