שתף קטע נבחר

2 פצועים קל בפיגוע דקירה בישיבה בכפר עציון

שני מחבלים חמושים ולבושים במדים הצליחו לחדור לישיבה בכפר עציון. מדריכי הישיבה, שהייתה מלאה בתלמידים, התנפלו על המחבלים וירו בהם למוות. שניים מהם נפצעו קל במאבק עם המחבלים

שני ישראלים נפצעו באורח קל בפיגוע דקירה שארע אמש (יום ה') בכפר עציון. המחבלים, שחדרו לישיבה ביישוב, נורו למוות על ידי המדריכים במקום.

 

על פי דיווח שהתקבל במשטרת מחוז ש"י, שני מחבלים פלסטינים הצליחו לחדור לישיבה בכפר עציון שבגוש ציון, כשהם חמושים באקדח ובסכין ולבושים במדים. השניים נכנסו לישיבה בשעה שבמקום שהו תלמידים ומדריכים, ואיימו עליהם באמצעות כלי הנשק. זמן קצר אחר כך הם נורו למוות על ידי המדריכים בישיבה, שנפצעו קל לאחר שנאבקו עם המחבלים.

 

צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום פינו את הפצועים במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. במקביל, פתחו כוחות צה"ל בסריקות כדי לוודא שבמקום אין מחבלים נוספים. מנהל בית החולים, פרופ' הלל וייס, אמר כי השניים יישארו להשגחה במהלך הלילה.


מפת האזור בו ארע הפיגוע

 

חבר הכנסת לשעבר חנן פורת הגיע למקום זמן קצר לאחר חדירת המחבלים, לאחר שקיבל דיווח על המקרה. "נטלתי את הנשק ורצתי לשם. כשהגעתי לספרייה של הישיבה מצאתי את שני המחבלים שוכבים ומתבוססים בדמם", סיפר. לדבריו, שני המחבלים היו לבושים במדים. "הם חדרו ליישוב, ככל הנראה דרך פרצה בגדר, והיו לבושים במדים שחורים. הם נכנסו לספרייה של הישיבה, בה נערכה באותה שעה ישיבת מדריכים".

 

בשעת החדירה הייתה הישיבה מלאה בבני אדם משום שבכל יום חמישי נערך "משמר" - לימוד לאורך כל הלילה. "כל אולם הישיבה היה מלא בתלמידים. בחדר הספרייה ישבו המדריכים, והמחבלים קראו להם להרים ידיים ולעמוד ליד הקיר. המדריכים התנפלו עליהם ופרצה תגרה. אחד המדריכים או שניים שלפו אקדחים שהיו ברשותם וירו בהם למוות", סיפר פורת.

 

לדבריו, רק במזל נגמר האירוע ללא פצועים באורח קשה יותר. "ברוך השם שזה נגמר כך וצריך לומר כל הכבוד לעוז ולתושייה של מדריכי הישיבה שעשו את העבודה והרגו את המחבלים", הוסיף.

 

רן, פרמדיק שהגיע לישיבה זמן קצר לאחר האירוע, סיפר כי גופות המחבלים ההרוגים היו מוטלות במקום. "שני מחבלים שחדרו לשם היו חמושים, תקפו בנשק קר ומיד נורו על ידי אחד התלמידים. הגענו כחמש דקות לאחר התקרית, והמחבלים ההרוגים היו בזירה", סיפר.

 

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין קיבל תדרוך על שארע עם הגיעו לזירת הפיגוע, ושוחח עם תלמידי הישיבה שהיו במקום. "אמרתי להם שאני אוהב אותם ושיזכרו שיהודים לא מפחדים. כשמגיעים מוגי הלב הטרוריסטים, אנו נאבקים איתם ומנצחים אותם", אמר גולדשטיין ל-ynet. כשעה לפני הארוע, הסתיימה ביישוב ישיבה של ראשי מועצת יש"ע.

 

במקביל, דווח על שני ישראלים שנורו בכניסה למחנה הפליטים שועפט, צפונית לירושלים.

אחד הפצועים מת מפצעיו זמן קצר לאחר הפיגוע, ואילו הפצועה השנייה הועברה במצב קשה לבית חולים בירושלים. על פי הדיווח, שני מחבלים התקרבו ברגל לכניסה הצפונית של מחנה הפליטים שועפט, ירו לעבר שני ישראלים, ונמלטו מהמקום. המשטרה פתחה בסריקות והעלתה מסוק לאוויר בניסיון לאתר את המחבלים.

 

לפני כחודש נרצחו שני חיילי צה"ל בשירות סדיר, טוראי אחיקם עמיחי (20) וסמל דוד רובין (21), נרצחו מאש שנורתה לעברם בנחל תלם שבאזור חברון. השניים השיבו באש לעבר המחבלים - כנראה ארבעה במספר. הם הצליחו להרוג את אחד המחבלים, ולפצוע קשה מחבל נוסף.

פורסם לראשונה 24/01/2008 22:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
זירת הפיגוע בכפר עציון
צילום: ערוץ 2
מומלצים