שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה: מקסימום 32 תלמידים בכיתה

בתקציב של 200 מיליון שקלים לשנה אמורות הכיתות בישראל להיות קצת פחות צפופות. אולי כך ישופרו ההישגים?

הממשלה אישרה את התוכנית לצמצום מספר התלמידים בכיתה, כך שיעמוד על 32 תלמידים בלבד. זאת בהמשך להבטחה מתום שביתת המורים העל-יסודיים. יישום התוכנית יחל כבר בשנת הלימודים הבאה.

 

בדברי ההסבר להחלטה נכתב כי הקטנת מספר התלמידים בכיתה נועדה לאפשר למורה להעניק יחס אישי לכל תלמיד להיות קשוב לצרכיו, ולתת מענה הולם לכל תלמיד על מנת למצות את הפוטנציאל הגלום בו. עוד נכתב כי צמצום מספר התלמידים בכיתה נועד לאפשר למורה סביבת עבודה טובה יותר להובלת תהליך חיובי מיטבי, ליצור זמן איכות בו ניתן יהיה לחזק את הקשר האישי בין המורה לתלמיד ולשפר את הישגי התלמידים.

 

במשרד החינוך מינו את פרופ' יצחק פרידמן לעמוד בראש ועדה לקביעת המתווה לצמצום מספר התלמידים. על פי תוכנית הוועדה יירד מספר התלמידים בכיתה ל-32, בתוך עשר שנים. לטובת הצמצום יתווסף בכל שנה תקציב של 200 מיליון שקלים, והשנה הוקצבו לתוכנית 50 מיליון שקלים.

 

יישום התוכנית יתבצע לפי מדרג חברתי-כלכלי, לפי המלצות הוועדה, כך שבתי ספר בפריפריה יקבלו עדיפות למהלך. 

 

שרת החינוך תמיר אמרה בשבוע שעבר בכנס הרצליה: "בבתי ספר אלו תהיה הפחתה מהירה במספר התלמידים בכיתות, דבר שיאפשר להנהיג זמן חינוך אישי איכותי לכל התלמידים, למנוע פערים, להעלות את הישגי התלמידים ועל-ידי כך תינתן להם הזדמנות חדשה. אנו רוצים להזיז את עקומת ההישגים כלפי מעלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ablestock
פחות צפוף. ארכיון
צילום: ablestock
מומלצים