שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים לעודד קוטלר

  בית הספר "סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה" יעניק תואר עמית ופרס על מפעל חיים לשחקן והבמאי הישראלי במסגרת ערב הגמר של בוגריו

  השחקן, הבמאי ואיש התיאטרון עודד קוטלר יקבל תואר עמית כבוד ופרס על מפעל חיים מטעם בית הספר "סם שפיגל" לקולנוע וטלוויזיה בירושלים. התואר יוענק לקוטלר ביום שלישי (29 בינואר) בסינמטק ירושלים, במהלך ערב הגמר של בוגרי בית הספר שבו יוקרנו סרטים מצטיינים ויחולקו תעודות בוגר ופרסים בסכום 140 אלף שקל להפקות ותסריטים מצטיינים.

   

  "מתחילת דרכו של בית הספר הונהג נוהג להעניק פרס מפעל חיים לאנשים שתרמו תרומה משמעותית לתרבות הישראלית, זאת בכדי לחבר את העשייה הקולנועית של בית הספר לכלל המתרחש בסצינת התרבות בישראל", אמר רנן שור, מנכ"ל "סם שפיגל" והוסיף, "קוטלר הוא אחד האדריכלים של התיאטרון הישראלי לא רק בשל עשייתו פורצת כשחקן וכבמאי, אלא בזכות דרכו כיזם לשינוי מפת התיאטרון הישראלי.

   

  "התואר מוענק לו על הטיפוח והאמונה במחזאות המקורית ועל קידום דורות של מחזאים, במאים ושחקנים. התואר מוענק לו גם על חיפוש הדרך כשחקן וכבמאי ועל תרומתו המרגשת ורבת ההשראה לקולנוע הישראלי ולתרבות הישראלית בכלל".

   

  רשימת הזוכים בתואר לאורך השנים כוללת בין היתר את המשורר יהודה עמיחי, המחזאי ניסים אלוני, הסופר עמוס קינן, הכוריאוגרף והיוצר אוהד נהרין, מייסדת הסינמטק בירושלים הגברת ליה ון ליר, הצלם דוד גורפינקל והמוזיקאי יענקלה רוטבליט.

   

  עודד קוטלר נחשב לאחד הבמאים המרכזיים של התיאטרון הישראלי ומי שפעל רבות לעידוד עשייה תיאטרונית ניסיונית ובלתי מתפשרת. הוא ייסד את "במת השחקנים" ב-1964 ובמהלך שנות השבעים ניהל את תיאטרון חיפה וקידם במסגרתו את המחזאות המקורית.

   

  קוטלר היה בין יוזמי ומייסדי פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ועמד בראש תיאטרון נווה צדק בתל אביב. היה שותף להקמת תיאטרון המעבדה בירושלים וניהל בין היתר אמנותית גם את פסטיבל ישראל בירושלים. הוא ייסד את תיאטרון "קלעים" שזכה להכרה של עיריית תל אביב כתיאטרון הנוער העירוני.

   

  ברשימת ההצגות שביים אפשר לציין בין היתר את "סינית אני מדברת אליך" של בית ליסין, "צחוק של עכברוש" אופרה שזיכתה אותו בפרס הבמאי המצטיין ע"ש יוסף מילוא, "תפוחים מן המדבר" של בית ליסין והקופרודוקציה "חברון" של הבימה והקאמרי.

   

  בשנת 2006 העניקה לו עיריית ת"א את פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה למפעל חיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים