שתף קטע נבחר

איום בשביתה: השרים יישארו ללא אבטחה?

מאבטחי חברת "מיקוד", השומרים על כל השרים מלבד אולמרט, ברק ולבני, הכריזו על סכסוך עבודה במחאה על תנאי העסקתם הכוללים "משמרות של 25 שעות". החברה מסבירה: הכל לפי המכרז הממשלתי. גורמים בטחוניים מרגיעים: נמצא פתרון

ללא קשר לפרסום מסקנות ועדת וינוגרד , לשרי הממשלה עלולה להיות סיבה אחרת להסתגר במשרדיהם בקרוב. בעוד שבועיים עלולים רוב השרים למצוא את עצמם ללא אבטחה - כך מאיימים המאבטחים שלהם, שבאמצעות ההסתדרות הכללית הכריזו היום (א') על סכסוך עבודה, במחאה על תנאי העסקתם.

 

משמעות ההכרזה היא שהמאבטחים, שמועסקים על-ידי חברה פרטית, יוכלו לפתוח בשביתה מעוד שבועיים, ולהפסיק את כל מערך האבטחה של השרים - למעט ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר הביטחון, אהוד ברק, ושרת החוץ, ציפי לבני, המאובטחים על-ידי השב"כ.

 

"מצידי שלא ייצאו מהמשרדים או שידאגו לעצמם לאבטחה בדרכים אחרות", אמר יו"ר ועד העובדים של מאבטחי חברת "מיקוד", אבנר שמש. "עם זאת, אני מקווה ומאמין שהנהלת החברה תתעשת ותגיע איתנו להסכם כך שלא תהיה שביתה", הוסיף.

 

מאבטחי השרים מועסקים בידי "מיקוד", שזכתה במכרז אחיד של החשב הכללי באוצר לפני כחצי שנה. לפני כן, כל משרד ממשלתי שכר את מאבטחיו בנפרד, מה שיצר פערים בתנאים.

 

לטענת שמש, "אנחנו עובדים רציניים עם ותק וניסיון ולא מאבטחים רגילים. אנחנו עובדים במשמרות של 25 שעות, וזה לא מובן מאליו שנסכים לעבוד בצורה כזאת. מבחינה חוקית הם לא יכולים להעסיק אותנו כך בלי הסכם קיבוצי מיוחד שמתיר להם. אדם אינו מסוגל לעבוד בתנאים כאלה אם הוא לא מרגיש שמתייחסים אליו כיאות.

 

"המכרז כלל מראש תנאים גרועים, אבל ההנהלה היתה מוכנה להתגמש במשא-ומתן והבטיחה שיפורים", הוסיף יו"ר הוועד. "ברגע האחרון, מסיבות שאינן ברורות לי, ההנהלה חזרה בה מההבנות איתנו, ולכן אין לנו ברירה אלא לאיים בהשבתת האבטחה".

 

סמנכ"ל קבוצת מיקוד, שמוליק יצחק, אמר בתגובה ל-ynet: "אנחנו מעסיקים את המאבטחים בהתאם לדרישות החוק ולתנאי המכרז. תנאי העובדים כיום טובים יותר משהיו לפני כן. חשוב לנו מאוד לתת מענה לדרישות העובדים לשביעות רצונם, אך יש לזכור שאנו פועלים במסגרת מגבלות המכרז והתנאים שהוגדרו לנו".

 

גורם ביטחוני אמר ל-ynet כי ניתן להעריך שהממשלה לא תשאיר את כל השרים בלא אבטחה, אלא תנסה למצוא להם פתרונות חלופיים - זאת למרות שההעדפה היא שימשיכו להיות מאובטחים על ידי חברת מיקוד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאבטחים מועסקים מעל 24 שעות ברצף
צילום: שאול גולן
מומלצים