שתף קטע נבחר

קובה: יותר תמכו בראול קסטרו מאשר בפידל

מתוצאות הבחירות לאסיפה הכללית שנערכו בקובה לפני עשרה ימים עולה כי שליטה בפועל של קובה, ראול קסטרו, זכה לשיעור תמיכה גבוה יותר מאשר אחיו, המהפכן פידל קסטרו. שני האחים התמודדו כנציגי מחוז סנטיאגו: ראול קסטרו זכה ב-99.4 אחוזים מהקולות, ופידל קסטרו - ב-98.3 אחוזים. האם התוצאות מרמזות על העתיד לבוא?

ייתכן שגם זה מסימני הזמן: המהפכן הקשיש פידל קסטרו הובס בבחירות על ידי אחיו הצעיר והשליט בפועל, ראול קסטרו. כך עולה מתוצאות ראשוניות של הבחירות לאסיפה הכללית שפורסמו היום (ד').

 

כאשר אזרחי קובה אישררו את כל 614 המועמדים בבחירות לאסיפה הכללית שנערכו ב-20 בינואר, לא היתה כל הפתעה. עם זאת, מתוצאות הבחירות שהתפרסמו היום עולה כי פידל קסטרו זכה ל-98.3 אחוזים מהקולות של המצביעים במחוז הבחירה שלו בסנטיאגו, העיר השנייה בגודלה בקובה. לעומתו, ראול קסטרו - שמונה לשליטה בפועל של קובה בקיץ 2006 לאחר שקסטרו הבכור עבר ניתוח חירום בבטנו - זכה ב-99.3 אחוזים מהקולות באותו מחוז. שיעור התמיכה שבה זכה קסטרו הצעיר היה הגבוה ביותר במדינה כולה.

 

קובה, אחת המדינות הקומוניסטיות האחרונות בעולם, צפויה להגיע לרגע מכריע ב-24 בפברואר, אז תקבע האסיפה הלאומית במדינה האם פידל קסטרו יישאר מנהיג המדינה, או יפרוש אחרי קרוב ליובל בשלטון.

 

מאז שחלה קסטרו בן ה-81, לא נראה בציבור. הוא רק נראה בתצלומים ובסרטונים שהתפרסמו בכלי התקשורת הממשלתיים בקובה, שבהם נראה רזה וחלוש. הוא בחר

להשאיר את כל האפשרויות פתוחות כאשר החליט להתמודד בבחירות לאסיפה הלאומית - אך במאמר שפרסם לאחרונה רמז כי ייתכן שהגיעה שעתו לפרוש מתפקידו כמנהיג המדינה.

 

למרות שבקובה לא קיימת חובת הצבעה - אזרחי קובה נוהגים לנהור בהמוניהם לקלפיות כדי להפגין את תמיכתם בשיטה הפוליטית המבוססת על מפלגה אחת, המפלגה הקומוניסטית. שיעור ההצבעה בבחירות האחרונות עמד על 96.6 אחוזים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראול קסטרו. 99.4 אחוזי תמיכה
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
פידל קסטרו. 98.3 אחוזי תמיכה
צילום: איי פי
מומלצים