שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול

  במבחן ראשון מסוגו בישראל, בחנו 17 זוגות רמקולים רצפתיים, בכל סגנונות המוזיקה. מהו הרמקול הטוב ביותר למוזיקת דאנס? לאיזה רמקול יש מספיק נשמה למוזיקה שחורה? ומי המנצח הגדול?

  הרמקולים הקדמיים במערכת אודיו וקולנוע ביתי, מהווים את הנדבך החשוב ביותר: הם משמיעים את רוב הצלילים (מוזיקה ואפקטים) ואחראים לעירוב המאזין בחווית המוסיקה או הסרט. מבחן זה נעשה על 17 דגמי רמקולים בתקציב של החל מ- 4,690 ש"ח ועד ל- 11,040 ש"ח. זהו המבחן ההשוואתי הגדול ביותר לרמקולים רצפתיים שנערך בישראל.

   

  כל הרמקולים נבחנו בתנאים זהים: הם חוברו לאותה מערכת סטריאו (שכללה נגן דיסקים, קדם מגבר מנורות ומגבר הספק טרנזיסטורי) ובאותו חלל עם תנאים אקוסטיים זהים. כל דגם רמקול נבחן במשך מספר ימים ועם ארבעה קטעי מוסיקה בסגנונות שונים: קלאסי, מוסיקה שחורה, ג'אז ודאנס – אלקטרוני. למי שמעוניין להתעמק - לחצו על הכותרת לקריאת הסקירה המלאה באתר dtown.

   

  Wharfedale דגם EVO²-30

  ה- EVO²-30 יודע לעשות הכל בצורה טובה אבל אינו בולט במיוחד בפרמטר ספציפי זה או אחר. הרמקול דינמי מאוד, מאוזן יחסית, מפורט למדי, בעל מראה מצוין עם תשומת לב לפרטים. במוזיקה אלקטרונית הוא שולט היטב, ואינו פוחד כלל מקטעים תובעניים וקשים אם כי לא מצטיין בשמירה על מצלול טבעי (טונליות). זה רמקול שקשה לומר עליו משהו רע, ומצד שני אינו מתיימר להצטיינות בסגנון ספציפי אלא משתדל להיות רבגוני ככל שאפשר.

  מחיר מומלץ: 4,690 ש"ח 

   

  Cerwin Vega דגם CLS10

  כאן הופתענו ואפילו שמחנו למשמע התוצאה: זהו רמקול שזכה בעבר לתדמית של "רמקול לבומים". מצאנו שאפשר בהחלט להאזין איתו למוזיקה, יש לו המון כח והוא דינמי במיוחד: יחידת הבס האימתנית מסוגלת להרעיד סלון ישראלי ממוצע ללא בעיה. עיצובו יכול להרשים את חובבי העיצוב המחוספס, בסגנון ציוד מקצועי אך להרחיק אודיופילים שמרנים.

   

  בעזרת הגברה טובה ומתאימה ה-Cerwin Vega הופך לרמקול מוזיקלי יחסית עם יתרון מוחץ מול כל המתמודדים במוזיקה האלקטרונית. גם חובבי הרוק הכבד יתאהבו בו, מדובר ברמקול שקשה מאוד לאתגר אותו בכל הקשור לכח ועוצמה. CLS10 יכול בהחלט להיכנס לרשימה הקצרה של חובבי העוצמה.

  מחיר מומלץ: 5,000 ש"ח

   

  System Audio דגם SA1530

  ה-1530 הוא רמקול מצויין, הוא יודע לנגן הכל טוב מאוד, במיוחד מוזיקת ג'אז. באופן יחסי לגודלן הצנוע של יחידות הרמקול (וופרים), ניתן לקבל חוויה מיוחדת ומפתיעה במיוחד. יכולת האיזון וכושר ההיעלמות שלו בחדר (בצורה טובה יותר מאחיו הגדול 1730) התבלטו במבחן הזה. במת הצליל ענקית ועמוקה ומיקום כלי המוסיקה בחלל החדר מדוייק עם רמת פרטים חושפנית. במוזיקה אלקטרונית הוא אומנם פחות הצטיין. לחובבי הג'אז הוא מהווה רמקול ששווה האזנה.

  מחיר מומלץ: 5,600 ש"ח

   

  System Audio דגם SA1730

  ה-1730 הוא רמקול מרשים, שהצליח לספק כמעט בכל סגנון מוזיקה. באופן יחסי לגודלן הצנוע של יחידות טווח הביניים והבס, הוא כיכב בקטעים שהפילו גדולים ממנו: הרמקול הזה הוא לוחם עז. בהשוואה לאחיו הקטן (1530) הוא לא ממש נעלם בחדר אך הוא דינמי ומהיר יותר ממנו. הבמה ענקית ועמוקה ויכולת חשיפת הפרטים שבהקלטה מרשימה. הוא אחד הרמקולים שממש שווים האזנה.

  מחיר מומלץ: 6,600 ש"ח

   

  עוד ב-dtown: גרטנר צופה כי Blu-ray יוכרז כמנצח

   

  Duevel דגם Planets

  ה-Planets הוא רמקול מיוחד ושונה מאוד במראהו. מבנהו מספק יתרון נוסף לאודיופילים: בת הזוג לא תצליח להניח עליו עציץ. על יתרונותיו נמנים צליל מפורט, איזון מצלולי ויכולת ליצור בימת צליל גדולה בחדר. צלילו רזה במעט, הוא לא כל כך אוהב מוזיקה אלקטרונית - היינו מעדיפים עוד קצת בשרניות בצליל, משהו בסגנון ש"יורה" את המוזיקה ולא מנגן בנימוס. בסופו של מבחן זהו בהחלט רמקול ששווה לשמוע: מבנהו המיוחד (שגורם לפיזור צלילים מרשים בחדר) תורם לחווית האזנה ייחודית.

  מחיר מומלץ: 6,800-7,500 ש"ח (בהתאם לגימור)

   

  Polk Audio דגם RTI 8

  ה- RTI 8 הינו "חיה" שונה מאחיו הגדול (דגם RTI 10), הוא מאוזן ומפורט יותר, בעל צליל דינמי ומסוגל לנגן את רוב סגנונות המוזיקה בצורה טובה, חלקם טוב מאוד. עבור האודיופיל המתחיל, רמקול זה בהחלט יכול להתאים, קשה להתאכזב ממנו באופן כללי, אך מצד שני, הוא לא "יפיל" את המאזין בסגנון מוסיקה ספציפי. מדובר בקניה טובה מאוד עבור המאזין בעל הרגלי האזנה רבגוניים.

  מחיר מומלץ: 7,000 ש"ח

   

  Quad דגם 22L

  רמקול ה- Quad 22L הוא רמקול בעל צליל כיפי אך מעט מרדים. בימת הצליל שלו אחורית מדי והוא אינו מצליח להקרין את המוסיקה לקירבת מקום הישיבה. זה בהחלט יכול להוות יתרון כאשר מבקשים לשבת ולהאזין במשך שעות ארוכות. הרמקול בעל צליל מפורט ומאוזן אם כי יחידת המיד-בס איטית במעט ואינה מצליחה לעתים לנגן קטעים מהירים כנדרש.  בתחום הביניים והשירה הרמקול הזה מתוק ונעים לאוזן. במוסיקה אלקטרונית הוא אינו מרשים ולא מצליח לשמור על קצב.

  צילום: DTOWN

  מחיר מומלץ: 7,150 ש"ח

   

  Cabasse דגם Jersey

  ה-Jersey מהווה את אחד הרמקולים עם טווח הביניים המרשים ביותר במבחן, הוא מאוזן ומפורט. דגם זה יודע לרגש במוזיקת ג'אז ובכלים טבעיים (הודות לטוויטר שמנגן צלילים גבוהים בצורה נעימה) אך במוסיקה שאמורה להרעיד את בטנכם עם בס עמוק - הוא עלול לאכזב.

   

  הרמקול דינמי מאוד ואינו נכנע לקטעים תובעניים. בסופו של דבר מדובר ברמקול מהנה, בעל צליל פתוח ומתאים למי שמוכן לוותר על תחום התדרים הנמוך. תוספת של עוד מספר הרצים כלפי מטה היתה הופכת אותו לאחד הרמקולים הטובים שבחבורה. מבחינה חיצונית, הוא מעוצב בצורה אסתטית עם איכות גימור מצוינת.

  מחיר מומלץ: 7,500 ש"ח

   

  Triangle מדגם ה- Altea Esw

  דגם זה הינו רמקול Triangle טיפוסי: בעל צליל פתוח עם נטיה קלה לבהירות יתר. בתמורה, מקבלים רמת פירוט בולטת. ה-Altea הוא בעל אופי דינמי ומצליח להעביר את הדגשים הקטנים שבהקלטה. איכות הגימור של ה- Altea Esw טובה מאוד ונעימה לעין. הוא אינו רמקול מושלם, אך לחובבי הג'אז הוא יהווה בחירה מוצלחת.

  מחיר מומלץ: 8,200 ש"ח

   

  Image דגם Jazzmzn

  רמקול זה אינו נפוח בצליל כמו אחיו המדפי הקטן, אך עדיין אינו מספק בתחום הנמוך. רמת הפרטים גם היא אינה מהמשובחות. ה- Jazzman מרגיש אפל וחסר נוכחות, אך הוא משביע רצון במוסיקה אלקטרונית.

  מחיר מומלץ: 8,200 ש"ח

   

  Tannoy Sensys דגם DC2

  ה-DC2 הוא רמקול מצוין. בתחום הג'אז הוא נתן את אחת התוצאות המרשימות במבחן הזה. הוא מאוזן מפורט ויחד עם זאת מהיר ומדויק. אם נרד אל יחידת הבס, נמצא שהיא הדוקה ומדויקת אך יחד עם זאת מעט רזה ולא מקנה בס עמוק. בפרמטר של "היעלמות במרחב", הרמקול הזה יודע ליצר במה טובה אך לא להיעלם, תמיד תדעו שהוא שם ומהיכן מגיעה המוזיקה. לחובבי המוזיקה האלקטרונית נמליץ להמשיך הלאה, אך בשאר הסגנונות, התוצאה מהנה מאוד. לרמקול יש "סופר טוויטר" אך לא הבחנו ביתרון כלשהו עקב כך.

  מחיר מומלץ: 8,200 ש"ח

   

  Totem דגם Sttaf

   לסלון קטן עד בינוני זוהי בחירה טובה: הוא בעל צליל מדויק, טבעי ואינו מציק באוזן, איכות הגימור מצוינת. אין צורך במגבר כוחני על מנת להניעו, ומורגש כי הוא דינמי במיוחד כל עוד לא מתגרים בו. במבט ראשון, גודלו הפיזי לא יגרום לציפיות מיוחדות, אך בפועל, עם מוזיקה מתאימה הוא יעשה פלאים ובימת הצליל בחלל החדר תענג את המאזין. לסיכום, מדובר ברמקול מהנה ובעל גימור איכותי.

  מחיר מומלץ: 8,900 ₪

   

  Triangle דגם Antal ESW

  ה-Antal הוא רמקול טוב מאוד אך בעל צליל מעט בהיר. שידוך למגבר מנורות יכול להניב תוצאה מפורטת ונעימה. במוזיקת ג'אז הוא קסם לאוזנינו, אך בסגנונות אחרים כגון: קלאסי, שחורה ומוזיקה אלקטרונית הוא היה מעט בהיר. מראהו החיצוני מצוין ומרשים, רמת הפירוט חסרת מתחרים והוא מוזיקלי מאוד. עוד עידון נוסף בטוויטר יהפוך אותו לרמקול מצוין עבור מחפשי הרמקולים הרצפתיים.

  מחיר מומלץ: 9,300 ש"ח

   

  Opera דגם Grand Mezza

  נדיר למצוא רמקול שקשה להפיל אותו בפח. המבחן הזה כולל ארבעה סגנונות מוסיקה אשר שונים בתכלית אחד מהשני - והוא עמד מול כל אחד מהם בגבורה. הוא מאוזן, מפורט, חזק ומדויק, בעל צליל עמוק ומוזיקלי. במוזיקה אלקטרונית הוא אינו להיט אך עדיין שובה את הלב. איכות הגימור מצוינת עם ציפוי עץ איכותי ומראה מרשים ואלגנטי במיוחד - ממש רהיט קטן.

  מחיר מומלץ: 9,900 ש"ח

   

  Polk Audio דגם RTI 10

  הרמקול בעל מראה של "מיליון דולר", אבל התוצאה נשמעת קופסתית, מעט עמומה ולא כל כך מאוזנת. הוא בעל אופי עם המון עוצמה וכוח. במוזיקת ג'אז, התוצאה נשמעה טוב באופן יחסי לסגנונות האחרים. התוצאה עם אחיו הקטן יותר (דגם RTI-8) היתה מוצלחת יותר.

  מחיר מומלץ: 10,200 ש"ח

   

  Acoustics Neat דגם Motive 1

  ה-Motive 1 הינו רמקול מרשים מאוד יחסית לגודלו. צלילו מפורט ובעל אופי רך ונעים, יחידות הביניים-בס חושפות עומק ודינמיקה מרשימה במוזיקה קלאסית עם בס רזה במעט.

  בקטעי ג'אז הוא מגלה שוב את קסמו ומפתיע, למוזיקה אלקטרונית הוא פחות מתחבר וחסר את העוצמה המתאימה. הרמקול אינו מאוזן באופן מושלם אך זה אינו בולט לאוזן. יש לרמקול הזה תכונה שקשה למצוא ברמקולים רצפתיים: היכולת להיעלם מאוזני המאזין וליצור תמונת צליל יפהפיה. בתחום הזה הוא פשוט קוסם.

  מחיר מומלץ: 10,500 ש"ח

   

  Klipsch דגם RF-82

  ה-RF82 הוא רמקול בעל כח אדיר והוא עומד כמעט בכל עוצמה בה ניסינו לאתגר אותו. הוא מהנה כל עוד אנו מדברים על מוזיקה אלקטרונית, טבעיות ועדינות הן תכונות שפחות בולטות אצלו. זהו רמקול גדול ומרשים, אבל עבור חובבי הקלאסי והג'אז היינו ממליצים לבדוק אופציות נוספות.

  מחיר מומלץ: 11,040 ש"ח

   

  קו הגמר: הבולטים והמנצחים

  קשה למצוא רמקול שמתמודד בצורה מוצלחת עם שלל סגנונות המוזיקה השונים. אנו החלטנו לבחור לכל סגנון את הרמקולים המתאימים לו ביותר:

   

  • מוזיקה קלאסית - הרמקול שבלט בתחום הקלאסי הוא ה- Opera מדגם Grand Mezza שהצליח להכניס אותנו אל תוך אולם הקונצרטים. הרמקול השני שבלט בקלאסי הוא ה- Cabasse מדגם Jersey שלמרות שהיה מעט רזה בתחם הבס, הצליח להעביר חוויה מרשימה וטבעית מאוד בסגנון זה.

   

  • מוזיקה שחורה - הרמקול החזק בתחום המוזיקה השחורה הוא ה-System Audio מדגם 1730, למרות היחידות הקטנות שלו הוא הצליח להכניס אנרגיה מיוחדת וקצב מהנה בסגנון זה. הרמקול השני שראוי לציון בתחום הוא ה-Tanny Sensys DC2 שללא ספק היה המרשים ביותר כאן.

   

  • מוזיקת ג'אז - הרמקול שבלט במוזיקת ג'אז הוא ה- -Acoustics Neat מדגם Motive שהצליח למקם את הלהקה ולהכניס אותנו אל תוך חווית ההופעה באופן משכנע ביותר. הרמקול השני שבלט במוזיקת ג'אז הוא שוב ה-Opera מדגם Grand Mezza שהעביר גם הוא חוויה בלתי מתפשרת של מועדון ג'אז מעושן.

   

  • מוזיקה אלקטרונית, פופ ודאנס - במוזיקה זו, הרמקול שבלט הוא ה-Cerwin Vega מדגם CLS10, בתחום זה לא היו לו מתחרים, הכח הקצב והדינמיקה הביאו אותו לניצחון מוחץ מול כל השאר. גם ה-Klipsch RF-82 עושה עבודה מדויקת, אנרגטית ומאוזנת שמביאה לתוצאה מהנה בסגנון זה.

   

  הפתעות המבחן

  ה- Cerwin Vega מדגם CLS10 הוא גם הפתעת המבחן, למרות הסטיגמה שנדבקה לו בעבר, הגענו למסקנה כי עם הגברה ראויה ומתאימה הוא יכול לתת חוויה מוזיקלית לא רעה כלל, והגיע הזמן להכיר בכך. רמקול נוסף שעשה פלאים הוא ה-Duevel מדגם Planets שהצליח לייצר חוויה מוסיקלית שונה וייחודית מכל רמקול אחר, זאת בזכות המבנה המיוחד שלו וכושר היעלמות מדהים בחדר - אכן, חוויה מיוחדת במינה.

   

  המנצח

  המנצח האחד הגדול ריגש אותנו החל מהצליל הראשון שהפיק. הוא הצטיין במראה החיצוני, הצליל המיוחד והחם, יכולת התמודדות עם סגנונות מוסיקה שונים, איכות בניה בלתי מתפשרת והכל בשילוב תמורה מצוינת למחיר. הרמקול אותו נכתיר, הצליח לכבוש אותנו במראהו ובאיכות הצליל בו זמנית. המנצח הגדול הינו רמקול ה-Opera מדגם Grand Mezza.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים