שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גרטי מועמדת לפרס השחקנית הטובה בגרמניה

  על משחקה בסרט "חיי אהבה", על פי רומן מאת צרויה שלו, הסרט עצמו מועמד בתשע הקטגוריות המובילות של פרסי האקדמיה הגרמנית לקולנוע. "אני מקווה שתצא מזה עבודה, אחרת זה רק עוד ערב נחמד", אומרת נטע גרטי בראיון ל-ynet

  השחקנית הישראלית נטע גרטי מועמדת לפרס האקדמיה לקולנוע בגרמניה, על תפקידה בסרט "חיי אהבה" המבוסס על רומן מאת צרויה שלו. זו הפעם הראשונה בה מועמדת שחקנית ישראלית לפרס על תפקיד ראשי במסגרת האקדמיה הגרמנית לקולנוע. "חיי אהבה", שיצא לאקרנים בגרמניה באמצע חודש נובמבר, מועמד בתשע קטגוריות במקביל, בהן פרס הסרט, התסריט, השחקן ושחקני המשנה.  


  גרטי. רוצה עוד עבודה בגרמניה (צילום: דביר כחלון, באדיבות "פנאי פלוס")

   

  הקופרודוקציה, לה שותפים חברת "X-Films" הגרמנית וחברת "טרנספקס" הישראלית, שהיא גם סרט הביכורים של השחקנית, מריה שריידר, זכתה בגרמניה לחיבוק חם מרגע צאתה לאקרנים. גרטי מצדה מתרגשת אבל מנסה לשמור על פרופורציות. "אתה לא חושב על ביקורות ופרסים, כשאתה עושה סרט. לא העזתי לחלום על החיבוק של הקהל והמבקרים בגרמניה, וכשזה קרה מאד הופתעתי. גם עכשיו אני מופתעת. תמיד נחמד כשאוהבים את מה שאתה עושה, אבל מה שמעניין אותי במיוחד זה אם תצא מזה עוד עבודה. אחרת זה עוד ערב נחמד", היא אומרת ל-ynet.

   

  הסרט, שאמור לצאת בארץ במרץ, מפגיש בין יערה, בחורה ישראלית, צעירה ונשואה, לחבר ילדות של אביה עמו היא מפתחת פרשיית אהבים הרסנית, 

   שמובילה לגילויים חדשים אודות משפחתה. "אני מאד מקווה שהסרט יעורר עניין גם בארץ ושיבואו לראות אותו", היא אומרת. "תהליך העבודה על הסרט היה הכי קשה שעברתי בחיים. הדמות ששיחקתי נוכחת בכל סצנה, וזה דורש ריכוז גדול. הייתי קמה בשלוש בבוקר, נוסעת לירושלים לצלם עד הערב ומשם ישר לתיאטרון 'הקאמרי' ל'המלט', שהופיע מדי ערב. ישנתי שעתיים וחצי בכל לילה במשך יותר מחודשיים ובסופו של דבר התמוטטתי, הגוף פשוט לא יכול היה לעמוד בזה עוד והגעתי לבית חולים".

   

  למרות העבודה המפרכת, הסיפוק, לדבריה, אדיר. "זו היתה עבודה מאד ממלאת עם תסריט מעולה וספר שליווה אותי לפני הצילומים, בתוכם ואחריהם, כמו מילון". ההפקה היתה דוברת אנגלית, ולדברי גרטי גם בזה היה אתגר גדול. "בגרמניה מתייחסים אל הסרט כאל סרט אמנותי קטן, אבל בשבילנו זו הפקה גדולה מבחינה תקציבית", היא אומרת, "זה להרגיש את העולם הגדול, להתחכך בעולם האמיתי, בתעשייה אמיתית שלא נמצאת כל הזמן במלחמת הישרדות כמו בישראל".

   

  גם העובדה שחברת ההפקה הגרמנית חתומה בין היתר על הצלחות כמו "ראן לולה ראן" ו"הכל אודות צוקר", מרגשת אותה. "אלה סרטים שהפכו להצלחה בינלאומית, וכיף להיות חלק מזה", היא אומרת.


  גרטי מתוך הסרט "חיי אהבה". תהליך העבודה הקשה ביותר שעברה בחיים

   

  לקראת צאת הסרט לאקרנים בגרמניה התחככה גרטי עם נציגי התקשורת במדינה האירופאית, ומה שיכול להרשם לעתים כחוויה טראומטית, זכור לה דווקא כמפגש נעים. "זה היה מפגש נורא מחבק, כי כולם פרגנו. כנראה שזה נראה להם נורא אקזוטי, שחקנים ישראלים שמגיעים מהארץ", היא אומרת, "הם מאד התעניינו במה הישראליות שלי תרמה לבניית הדמות. גם הפרמיירה היתה מוצלחת ומאוד מרגשת. זו היתה חוויה נעימה".

   

  האם בעצם המועמדות לפרס כל כך מרכזי בגרמניה יש משמעות מיוחדת מבחינתך?

   

  "אני מרגישה שכן. יש לזה משמעות כי זה מקום טעון, אבל אני מנסה לא לערב את המחשבות האלה ולהסתכל על הצד האמנותי. יש סוג של גאווה מסוימת בלהראות לעולם שגם אנחנו יודעים לעשות קולנוע, ואני מקווה שגם בארץ יעריכו את הסרט,

   שידעו עליו, שיראו אותו. אני גאה בעבודה הזו וזה בדרך כלל דבר שלא קל לי לומר".

   

  ביום חמישי הקרוב, אחרי חופשת לידה ממושכת, תחזור גרטי לתיאטרון. "אני נורא מתרגשת לחזור לשחק, בא לי כבר נורא", היא אומרת ימים ספורים לפני שתשוב לשחק את אופליה בהפקה "המלט" של תיאטרון 'הקאמרי'. "לא שיחקתי מאז החודש השביעי של ההריון בגלל הבטן, וזה נורא חסר לי – גם החברים וגם העבודה", היא אומרת. חסרי הסבלנות ביניכם יכולים לראות את גרטי בימים אלה על המסך הגדול בסרט "החוב" של הבמאי איתן אבן, בו משחקים לצדה גם גילה אלמגור, איתי טיראן ויחזקאל לזרוב.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גרטי: להרגיש את העולם הגדול
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים