שתף קטע נבחר

הפגנת המילואימניקים: הח"כים איבדו את הדרך

בשעה שבכנסת מתנהל דיון סוער בעניין מסקנות דו"ח וינוגרד, השתתפו עשרות בני אדם בהפגנה שארגנו אנשי מילואים מול המשכן ונשאו שלטים: "תסתכלו לנו בעיניים לפני שאתם מצביעים"

בפנים סוער - בחוץ קודר. כמה עשרות בני אדם השתתפו הערב (יום ב') בהפגנה שארגנו המילואימיניקים מול משכן הכנסת, שם נערך דיון סוער בעניין מסקנות ועדת וינוגרד. ההפגנה נערכת תחת הסיסמא "תסתכלו לנו בעיניים לפני שאתם מצביעים" ומשתתפי הציבו כרזות ענק עם הכתובת, בתקווה שחברי הכנסת יבחינו בהן. נאומו של ראש הממשלה שודר על מסכי ענק ולווה בקריאות בוז.

 

יעקב חיסדאי, שהיה חוקר מטעם ועדת אגרנט לחקר מחדל מלחמת יום הכיפורים, הגיע לשאת דברים בעצרת ואמר: "מנהיגים שיש להם מצפון אינם זקוקים לוועדות ולבתי משפט. במקום שאין למנהיגים מצפון על חברי הפרלמנט ונבחרי העם להראות למנהיגים את הדרך החוצה. כשגם אלו אטומים נותר לעם להראות למנהיג את הדרך החוצה".


המפגינים הדליקו נרות והניפו שלטים (צילום: גיל יוחנן)

 

עוד אמר כי "ראש הממשלה מצליח לשרוד לא רק בשל היותו תככן ואטום, אלא בשל שתי סיבות עמוקות וחשובות. האחת היא המערכת הפוליטית שאיבדה את הקודים של יושר ואמינות והשנייה היא מערכת פוליטית ללא מנהיגות טובה כחלופה. אין טעם לפנות לפוליטיקאים ולבקש מהם שיסלקו את ראש הממשלה כי הם כבר איבדו את הדרך".

 

השר לשעבר, יוסי שריד, שהגיע להפגנה אמר כי "מעולם לא היה מרחק כה גדול מגן הוורדים לכנסת. אדם חייב להיות אחראי למעשיו וכישלונותיו. אסור לחמוק מאחריות. אני שואל את אולמרט ואת בית הנבחרים: על מה נחנך את התלמידים מכאן ואילך, הם יבוזו לנו וישאלו מדוע אתם דורשים נאה ואיש אינו מקיים נאה".

  

הדיון במליאת הכנסת מתקיים לבקשת 50 חברי כנסת, רובם מהאופוזיציה. ח"כ זהבה גלאון (מרצ) תקפה בדבריה את ראש הממשלה וקראה לו להתפטר. "ניצחת במלחמה על ההישרדות שלך, אבל מדינת ישראל הפסידה", אמרה. יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר כי סיעתו תצביע נגד הודעת ראש הממשלה, אך לא בגלל כשלים שהיו במלחמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים מול הכנסת
צילום: גיל יוחנן
"אולמרט תתפטר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים