שתף קטע נבחר

עימות באו"ם: ישראל נגד קובה ולהיפך

שגריר קובה תקף את ישראל, בשם קבוצת המדינות הבלתי מזדהות, באחריות למצב בעזה. בתגובה טוענים במשלחת הישראלית כי הוא לא מייצג את הקבוצה

דו-קרב דיפלומטי בין ישראל לקובה באו"ם: שגריר קובה באו"ם, רודריגו מלמירקאדיה, נשא דברים בדיון במועצת הביטחון על המצב ההומניטרי ברצועת עזה. שגריר קובה אמר כי הוא נשא את הדברים במסגרת תפקידו כיו"ר קבוצת המדינות הבלתי מזדהות, והאשים את ישראל באחריות למצוקה ברצועה.

 

שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, שלא אהב את הדברים ביקש את רשות התגובה ותקף את השגריר הקובני. בתגובה לנאום החד צדדי, שאל גילרמן בציניות: "את מי מייצגת הקבוצה כאשר המלחמה הקרה כבר הסתיימה?"

 

בכך לא הסתיים העימות הדיפלומטי הקובני-ישראלי. שגריר קובה לא ויתר והעביר תלונה לנשיא מועצת הביטחון ולמדינות החברות במועצה, בה הביע זעם על דבריו של גילרמן בדיון, אותם כינה "פוגעים ומעוותים".

 

בתגובה העבירה משלחת ישראל לאו"ם מכתב תשובה, בה שוב הועלתה השאלה - בשם מי מדבר השגריר הקובני? האם הוא מציג את דעתו? שכן מדינות רבות החברות בקבוצה ובהן וייטנאם ופנמה, גינו את הטרור הפלסטיני, תמכו בזכות התגובה של ישראל לאירועי הטרור ולא היו שותפות לנוסח שבחר להציג השגריר הקובני. לכן טוענים במשלחת הישראלית לאו"ם כי דברי הנציג הקובני אינו מייצג את כל הקבוצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
דני גילרמן. את מי הקובני מייצג?
צילום: ירון ברנר
מומלצים