שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: Epson C91, מדפסת זולה אבל טובה

  C91 היא מדפסת רועשת ואיטית אבל היא קומפקטית, פשוטה לתפעול, מדפיסה פלט איכותי ומצליחה להיות גם זולה ובדרך-כלל גם חסכונית. אם אתם רוצים להוציא מעט ולהדפיס מעט, זו מדפסת שכדאי להכיר

  Stylus C91 היא מדפסת הזרקת דיו צנועת מידות, בעיצוב פשוט וסולידי ותג מחיר מפתה. מחיר השוק שלה מתחיל סביב ה-220 שקלים, כ-50 או 60 שקלים יותר מהמדפסת הזולה ביותר המשווקת בישראל.

   

  מחיר זול, כידוע, עלול לעלות ביוקר כשמדובר במדפסות הזרקת דיו, אבל במקרה של C91 השד אינו נורא כל-כך (נפרט בהמשך).

   

  אפסון מגדירה את הדגם הזה "מדפסת מהירה ואיכותית למשתמש הביתי". לגבי המהירות אפשר להתווכח, אבל איכויות ההדפסה של C91 יותר מסבירות. היא מדפיסה בארבעה צבעים, ומסוגלת להגיע לאיכויות פוטו בזכות רזולוציית הדפסה מקסימלית של 5760dpi. היא תומכת, בין השאר, בטכנולוגיה שאפסון מכנה DURABrite Ultra, שאמורה לאפשר הדפסות עמידות למים. השימוש במחסניות דיו נפרדות הוא מה שאמור להפוך אותה לחסכונית.

   

  פשוטה אך מתוחכמת

  עם שני כפתורי הפעלה בלבד ודרייבר ידידותי בסך-הכל, C91 היא מדפסת פשוטה לתפעול. ההתקנה שלה קלה ומהירה, ולמרות שהתיעוד טעון שיפור היא לא תאתגר מדי גם את ההדיוטות. התקליטור המצורף כולל כלים לניהול הדפסה וטיפול בתמונות וגם מדריך משתמש מבוסס דפדפן. שום דבר מלהיב, אבל בסך-הכל חבילה יפה בשביל מוצר זול כל-כך.

   

  דרייבר ההדפסה ניתן להפעלה במצב Basic או Advanced. הראשון כולל גישה להגדרות הבסיסיות וכמה תוכניות הדפסה מוכנות (טיוטה, טקסט, טקסט ותמונות, תמונות, Best Photo). מצב ה-Advanced מספק יותר שליטה במאפייני ההדפסה, ויאפשר לכם לשמור הגדרות מותאמות אישית כפרופילים, כפי שמקובל במדפסות מקצועיות יותר.

   

  בין התכונות בן המדפסת תומכת: שליטה בצבעים/בהירות/קונטרסט, שיפור אוטומטי של תמונות בזמן ההדפסה, החלקה (Smoothing) של פונטים וגרפיקה, הדפסה מהירה/חסכונית, סיבוב, הקטנה, הדפסה ללא שוליים (Borderless), הדפסה משני צדי הדף (דופלקס), Multi-Page (2/4 עמודים על דף אחד), סימני מים ועוד.

   

  הדרייבר גם מספק גישה לפעולות תחזוקה שונות, כמו ניקוי ראש הדפסה, ניקוי מנגנון הזנת הנייר, החלפת מחסניות וכו'. הכל כתוב אנגלית אמנם, אבל פשוט ומאוייר וידידותי.

   

  ביצועים, איכויות ועלויות

  השימוש האופייני של מדפסת כמו C91 הוא להדפסה מזדמנת של מסמכים קצרים, ובזה היא בסך-הכל לא רעה. כמובן שאין שום קשר בין נתוני הביצועים שאפסון מציגה לנתונים בפועל - גם במצב הטיוטה המהיר, שמפיק פלט די ירוד, היא הגיעה ל-12ppm (דפים לדקה). בהדפסה רגילה היא הגיעה לכ-3.5ppm ב-%5 כיסוי (זה הנתון הרשמי. כמות הטקסט היא כמו במכתב קצר). לא ממש מהיר, אבל איכות הפלט הייתה טובה.

   

  בהדפסת תצלומים C91 הפתיעה אותנו עוד יותר. ההדפסה אמנם ממושכת יחסית (1:45 דקות לתמונת 10x15 ס"מ בהדפסה רגילה ו-3:10 באיכות גבוהה) אבל התמונות שהדפסנו התקבלו מפורטות ובצבעים טבעיים ומדוייקים. די נדיר לקבל איכות כזו ממדפסת ברמת המחיר הזו, ובניגוד למה שאפשר לצפות גם מחיר הדיו לא בשמיים.

   

  C91 חסכונית יחסית בהדפסת טקסט, עם עלות של כ-25 אגורות לדף כאשר משתמשים בדיו מקורי וקצת פחות מ-15 אגורות לדף עם דיו חלופי.

    

  "בשביל

  איכות מקסימלית" בהדפסת תמונות, ועבור העמידות המובטחת למים, יש צורך להשתמש בדיו מקורי ובנייר ייעודי של אפסון. במקרה כזה, עלות ההדפסה תגיע על-פי החישוב שלנו לכ-1.7 ש"ח לתמונה. עם נייר של חברה אחרת ודיו חלופית העלות תרד לכשקל אחד בקירוב (אנחנו קיבלנו תוצאות טובות מאד גם ככה). זה לא זול בהשוואה להדפסת תמונות במעבדה, אבל בהחלט תחרותי בהשוואה למדפסות אחרות, גם כאלה שעולות הרבה יותר מ-C91.

   

  קיבלנו תוצאות מצויינות גם בהדפסת תמונות על נייר רגיל - עוד תכונה שקשה למצוא במדפסות דיו, במיוחד במדפסות זולות.

   

  נוחה אבל רועשת

  להוציא מגש הפלט שמגדיל קצת את הנפח ש-C91 תופסת במרחב, זוהי מדפסת קטנה, סימפטית ודי נוחה. אם תרצו, אפשר לשלוף את מגש הנייר ולהניח בצד כדי שלא יפריע או לוותר עליו לגמרי ולהניח לניירות לצנוח ישירות על שולחן העבודה שלכם, בהנחה שהמדפסת מונחת עליו. מיכלי הדיו נגישים וקלים להחלפה, ומתחת למכסה מתגלים איורים ברורים והנחיות צבעוניות שהופכים את כל העסק פשוט עוד יותר.

   

  הבעיה הכי מטרידה של המדפסת הזו היא הרעש שהיא מייצרת, שהוא בפירוש מוגזם. אם אתם רוצים להדפיס מעט ובשעות היום, זו לא ממש בעיה. הדפסות ארוכות, בעיקר אחרי שחלק מבני הבית הלכו לישון, אינן מומלצות.

   

  בכלל, הדפסות של דפים רבים הן לא הצד החזק של C91 בגלל הביצועים הפושרים שלה, ובגלל מזין הנייר המוגבל ובגלל שאין ארוחות חינם - מדפסות קטנות מיועדות למשימות הדפסה קטנות (אם כי, יש לציין, שהצלחנו לתקוע בה נייר רק פחות אחת במהלך הדפסה של למעלה מ-300 דפים, וגם אז שלפנו את הנייר התקוע והמשכנו בלי בעיה בין רגע).

   

  בכל אופן, מחיר המדפסת, עלויות הדף ואיכויות ההדפסה, הופכים את C91 לקנייה יותר מסבירה. אם אתם רוצים להדפיס בעיקר מסמכים קצרים ומדי פעם גם קצת גרפיקה או תצלום דיגיטלי מזדמן, אז C91 תעשה את העבודה בצורה משביעת רצון, גם אם קצת רועשת.

   

   

  הציון:

   

  בעד: טובה בהדפסות טקסט וגרפיקה; טובה מאד בהדפסת תמונות; פשוטה לתפעול, נוחה וחסכונית. איכויות מפתיעות בהדפסת תמונות על נייר רגיל.

  נגד: איטית ורועשת.

  השורה התחתונה: זולה, חסכונית ועושה את העבודה.

   

  מחיר: החל מ-220 ש"ח כולל מע"מ. להשוואת מחירים

   


  Epson C91 - מפרט טכני

  Epson C91 - מפרט טכני
  מידות/משקל 435x219x165 מ"מ, 2.8 ק"ג
  רזולוציה 5760x1440dpi
  מהירויות הדפסה 25/13 עמודים לדקה בצבע/שחור (נתוני יצרן)
  סוגי נייר והדפסה כל הגדלים עד A4/Letter, 64-90 גרם. הדפסה על מעטפות, שקפים, כרזות. הדפסת Borderless, Multi-Page, פוטו ב-4 צבעים.
  הזנת נייר מגש קלט 80 דפים, מגש פלט 100 דפים.
  ממשק USB
  תאימות Windows/Mac OS

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים