שתף קטע נבחר

שטרית לחרדים: אל תפרידו בין גברים ונשים

שר הפנים בחר לחנך את הציבור החרדי בטקס החגיגי של הכרזת אלעד כעיר: "בחגיגה כזו לא צריך פרגודים, יש להוריד את המסך הזה". לאחר מכן קרא למארחים להתגייס לצה"ל ולצאת לשוק העבודה: "אבותינו ורבותינו שילבו את הכל". האזינו

מבוכה נרשמה אמש (יום ג') במהלך טקס ההכרזה הרשמי על אלעד כעיר: שר הפנים מאיר שטרית החליט "לחנך" את הנוכחים, שכללו רבנים, אישי ציבור, חברי כנסת חרדים ועוד. בתחילת נאומו התייחס שטרית למחיצה שהייתה באירוע בין הגברים לנשים ואמר: "אני חושב שבחגיגה כזו לא צריך פרגודים. אנחנו לא רוקדים, רק עושים טקס הכרזה, צריך להוריד את המסך הזה". הטקס שודר ב"רדיו קול חי".

 

המחיצה אמנם לא הוסרה לבקשת השר, אך בהמשך נתן השר שטרית "דבר תורה" מתוך המשנה הקובעת שהעולם עומד על שלושה דברים - התורה, על העבודה ועל גמילות חסדים, והציג את הפרשנות שלו לטקסט: "אבותינו ורבותינו שילבו את הכל. צריך לשלב תורה ועבודה ושירות בצבא, גם לימודי קודש וגם חוכמה. הפרשנות שלי אומרת שאל יאמר אדם שבגלל שאני לומד תורה - איני יכול לעבוד.

השר אלי ישי והשר יצחק כהן שירתו בצה"ל, רוב שרי ש"ס שירתו בצה"ל, צריך שכולנו נישא בנטל, זו תועלת רבה".

 

יצחק, אחד ממאות הנוכחים בטקס בעיר הדרומית לראש העין, סיפר: "זה היה מביך מאוד. נמצאים שם רבנים חשובים והרבה מאוד תושבים, רובם חרדים, ושטרית לא הבין שהוא אורח. הוא בא להסביר לנו, בצורה מתנשאת, איפה אנחנו טועים. אני לעולם לא אעז לבוא אליו הביתה ולהסביר לו איפה הוא טועה, כחילוני. יש לנו השקפת עולם מגובשת ומכובדת, הוא לא יכול לבטל אותה בשני משפטים".

 

(ההקלטה מתוך התוכנית "התעוררות" עם ידידיה מאיר ב"רדיו קול חי")  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרית באלעד. "הנשים לא רואות מה קורה על הבמה"
צילום: יחיאל שמעוני - HNN
"זה היה מביך מאוד"
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים