שתף קטע נבחר

תוך עשור: זינוק של 30 אחוזים במספר הפלסטינים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות הפלסטינית הציגה היום את הנתונים העדכניים ממפקד האוכלוסין שערכה לאחרונה. 3.76 מיליון פלסטינים חיים בשטחי יהודה, שומרון, עזה ומזרח ירושלים. זאת, לעומת 2.89 מיליון במפקד שנערך לפני עשר שנים. בגלל שינוי בשיטת המפקד - חלה "ירידה" במספר הפלסטינים במזרח ירושלים

3.76 מיליון פלסטינים חיים בשטחי יהודה, שומרון, עזה ומזרח ירושלים. כך עולה ממפקד האוכלוסין הפלסטיני שפורסם היום (שבת) ברמאללה. בנתונים שהוצגו בידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות הפלסטינית, ניכרת עלייה במספר הכולל של הפלסטינים בשטחי הרשות, שכן במפקד של שנת 1997 עמד מספרם על 2.89 מיליון. מדובר בתוספת של כ-870 אלף בני אדם, שהם עלייה של כ-30 אחוזים תוך עשור. יצוין כי על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של ישראל - קצב הגידול באוכלוסיה היהודית בין השנים 1995-2005 עמד על כ-17.5 אחוזים.

 

מנתוני המפקד הפלסטיני עולה כי במזרח ירושלים חיים 208 אלף פלסטינים. זאת, בניגוד למפקד האוכלוסין

הקודם שנערך לפני עשור, שבו ההערכה הרשמית היתה כי במזרח העיר חיים 210 אלף.

 

עורכי המפקד הסבירו כי ה"ירידה" כביכול במספר התושבים במזרח ירושלים נוצרה עקב כך שבמפקד של שנת 1997 לא נערכה ספירה מדויקת, בשל האיסור שישראל הטילה על פעילות שכזו במזרח ירושלים. לואי שעבאנה, ראש הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות, הסביר כי הפעם נעזרו אנשיו במתנדבים שערכו ספירה מדויקת, תוך ניסיון לשמור על פרופיל נמוך, כדי לא להתעמת עם הרשויות בישראל.

  

המספרים החדשים כבר מעוררים תגובות סוערות ברשות הפלסטינית. חאתם עבד-אל-קאדר, יועצו לענייני ירושלים של ראש הממשלה סלאם פיאד, אמר כי אינו סומך על הנתונים שפורסמו לגבי תושבי מזרח העיר.

"אנחנו מטילים ספק במספרים הללו", אמר, וציין כי אינו מאמין שהסוקרים הצליחו להגיע לבתים רבים בירושלים המזרחית.

 

שעבאנה ציין במסיבת העיתונאים שבה הוצגו הנתונים כי בשטחי יהודה שומרון ומזרח ירושלים חיים כ-2.34 מיליון פלסטינים ובשטח רצועת עזה חיים כ-1.46 מיליון. המפקד נערך בידי 6,200 מתנדבים שעברו "מבית לבית", תוך שיתוף פעולה של שלטון החמאס ברצועת עזה, שהתיר את פעולתם של הסוקרים גם שם.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
עבד אל קאדר. "הנתונים לא מדויקים"
צילום גלי תיבון
מומלצים