שתף קטע נבחר

כרכור: "מכתב מאליהו" נתגלה בבוידעם

הרב אליהו דסלר נחשב לאחד מחשובי הוגי תורת המוסר וספרו "מכתב מאליהו" נחשב לפריט חובה בבתים חרדיים. בדרך מקרה נמצאו עשרות מכתבים ישנים שלו בבית קרוביו בשרון

גילוי היסטורי בבוידם בכרכור: מכתבים אישיים של הרב אליהו דסלר ז"ל, מחשובי הוגי המוסר, נמצאו במחסן בבית של קרובי משפחתו בכרכור, איתם נהג להתכתב.

 

הרב דסלר נחשב לאחד מחשובי הרבנים של המאה ה-20 וכתביו, שעסקו בתחום המוסר, מרוכזים בספר "מכתב מאליהו". המכתבים שנמצאו, נכתבו לפני כ-70 שנים והרב סיפר בהם לקרובי משפחתו על כל מה שקורה לו ועובר עליו. מדובר במכתבים אישיים ולא בפסיקות שלו בתחום המוסר. באחד המכתבים כותב הרב לקרובי משפחת כי אשתו, בלומה, נפטרה והשאירה חלל ריק בחייו. במכתב אחר הוא מספר על געגועיו לישראל ועל מקומות אליה הוא הגיע כמו לונדון ובלגיה.

 

מדובר בעשרות מכתבים שכתובים בעברית ואידיש. ציון רצון, כתב רדיו 90 FM שהמכתבים הגיעו לידיו, מספר ל-ynet: "המכתבים כתובים בצורה מסודרת, כתב יד יפה והכתיבה היא נעימה ועדינה. בסוף כל מכתב נהג הרב לחתום. בין המכתבים יש כאלה שהוא שלח מפולין, אנגליה בלגיה ועוד. מדובר בעשרות רבות של מכתבים שבו הוא מפרט ומספר על מה שקורה איתו ועובר עליו".

 

הרב דסלר נחשב לאחד ההוגים החשובים בתחום המוסר. הוא נפטר ב-1953 ובעולם החרדי אומרים כי בית חרדי ללא ספרו החשוב "מכתב מאליהו" אינו בית חרדי מושלם וכי ספריו הם ספרי חובה בכל בית יהודי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
הפתעה במחסן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים