שתף קטע נבחר

תביעה: בית החולים חסך בכסף - וילדה נפטרה מסרטן

זוג הורים תובע את בית חולים העמק: רק אחרי שמונה חודשים של בדיקות נשלחה בתם לסריקת סי.טי - בה נמצא גידול בראשה. שנתיים לאחר מכן נפטרה הילדה בגיל 5, ממחלת הסרטן. בתביעה נכתב כי בית חולים התרשל על שלא ביצע את בדיקת הסי.טי כבר בתחילה, כיוון שהתסמינים שהתגלו עוד בתחילה העידו על גידול במוח

"בית החולים חסך בבדיקת סי.טי, לא אבחן את מחלת הסרטן של בתנו, והיא נפטרה". כך נכתב בתביעה שהגישו הורים נגד שירותי בריאות כללית לאחר שבתם בת החמש נפטרה ממחלת הסרטן.

 

בכתב התביעה שהוגש אמש בבית משפט השלום בנתניה טוענים הורי הילדה מצפון הארץ, באמצעות עו"ד אורן בושרי, כי בחודש יוני 2004 הגיעו עם בתם, אז בת שלוש, לבית חולים העמק בעפולה שהיא סובלת מצליעה ברגל שמאל. הילדה נבדקה ושוחררה והרופאים אמרו להורים כי הצליעה תחלוף מעצמה. כאשר הצליעה חזרה, שבה המשפחה לבית החולים, והילדה אושפזה. בתלונה שנרשמה על ידי בית החולים נכתב כי הילדה סבלה מצליעה, התנתקות וגלגול עיניים ובהייה למשך מספר דקות. מאוחר יותר דיברה הילדה באיטיות והקיאה פעמיים. הרופאים החליטו לבצע בדיקת סי.טי, אך לפי כתב התביעה הבדיקה לא בוצעה כיוון שבית החולים לא הצליח לתאם רופא מרדים. אמא של הילדה, אחות במקצועה, הציעה למצוא רופא מרדים בעצמה ואף התחייבה לשאת בתשלום אם יהיה צורך, אך נענתה בשלילה על ידי בית החולים. 

 

מכתב התביעה עולה כי הילדה הגיעה לבית החולים עוד מספר פעמים, ושוחררה. בחודש פברואר 2005 שוב הובאה הילדה לבית החולים לאחר שמצבה הדרדר לערפול הכרה, הקאות וחולשה בגפים במשך מספר ימים. רק אז בוצעה בדיקת סי.טי במוח - שהעלתה גידול גדול מימדים. לאחר הבדיקה הועברה הילדה באמבולנס לבית חולים איכלוב בת"א שם נותחה להסרת הגידול והועברה להשגחה בבית חולים העמק. הילדה אושפזה ושוחררה לסירוגין, אך בחודש ינואר 2007, בהיותה בת חמש, נפטרה בביתה.

 

בתביעה נטען כי בית חולים העמק התרשל בכך שלא ביצע את בדיקת הסי.טי כבר בתחילה, כיוון שהתסמינים שהתגלו בילדה עוד בתחילה היו תסמינים שמעידים על גידול במוח. אם בית החולים היה מאבחן עוד בתחילה את הגידול, סיכויי ההחלמה של הילדה היו 51 אחוזים. עוד נטען כי בית החלים חסך באמצעים כספיים, הרופאים לא התייעצו עם נוירולוג, אונוקולוג ואורטופד ילדים, לא ביצעו את הבדיקות המתאימות ולא עשו כל שביכולתם למנוע את מותה של הילדה.

 

ההורים מבקשים בתביעתם לחייב את קופת חולים כללית לשלם להם מעל 2.5 מיליון שקלים. טרם הוגש כתב הגנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכשיר CT. האם בית החולים חסך בבדיקות?
בית חולים העמק
צילום: חגי אהרון
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים