שתף קטע נבחר

ש"ס: נפרוש אם יהיה מו"מ תחת קסאם

סגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, אמר בישיבת סיעתו כי "אם תהיה התקדמות מדינית ועדיין נמשיך להיות תחת אש - ש"ס תפרוש מהקואליציה". אמירה זאת מהווה החרפה באיומים על שלמות הקואליציה מצד אחת השותפות הבכירות של רה"מ אולמרט

ש"ס מחריפה את האיומים. סגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, הודיע בצהריים (יום ב') בישיבת הסיעה כי "אם תהיה התקדמות מדינית כלשהי מעבר למצב הנוכחי כיום, ועדיין נמשיך להיות תחת אש של קסאמים או אירועים אחרים בגדה - ש"ס תפרוש מהקואליציה". כזכור, השר ישי קרא בשבוע שעבר להפסיק מיידית את המו"מ עם הפלסטינים, לאחר הפיגוע בדימונה.

 

בש"ס הולכים ומצמצמים את חופש הפעולה של הממשלה ונראה שהאיתותים מצד השותפה החרדית של אולמרט בקואליציה הולכים ומחריפים והחישוקים הפוליטיים הולכים ומתהדקים. בתחילה, דובר כי ש"ס לא תתפשר על נושאי הליבה שיעלו במו"מ עם הפלסטינים. לאחר מכן, הבהירו ראשיה שלא תיעשה כל פשרה בנושא חלוקת ירושלים. הנושא אף עלה בשיחתו של ישי עם מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס, לפני כאשרבעה חודשים. "אצלנו חתן מתחת לחופתו אומר אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני. אני אומר לך חד משמעית, אין מה לדבר על ירושלים. ירושלים לא על שולחן הדיונים", אמר הל.

 

איתות נוסף ימינה ניתן לראות בהחלטתה של מפלגת ש"ס לדחות סיור בהר חומה, אשר תוכנן להיערך הערב. הסיור נדחה ליום חמישי והוא יתקיים בשיתוף חברי סיעת האיחוד הלאומי.

 

נתניהו לש"ס: הגיעה העת לפרוש

נושא הקואליציה השברירית עלה לדיון גם בישיבת סיעת הליכוד. יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו אמר: "אני חייב לפנות בעקבות הכשל הביטחוני ובעקבות מה שקראתי על כך שדנים בנושא ירושלים, לחברינו בש"ס: אתם שותפים לדיעותינו, לדאגה שלנו לירושלים, לדאגה לביטחון – אני קורא לכם לעשות את הדבר הנכון. והדבר הנכון הוא לקטוע את הצעדים המסוכנים ולצאת מן הממשלה".

 

גורמים בש"ס הסבירו ל-ynet כי "כיום, אין שום התקדמות במו"מ המדיני. הכל דיבורים.

אבל אם לבני תבוא ותגיד: 'השגתי התקדמות עם אבו עלא, באיזשהו נושא מדיני, ובוודאי בנושא ירושלים, אבל גם בנושאי הפליטים וגבולות הקבע - ועדיין ירי הקסאמים יימשך - זה אומר שש"ס פורשת מהממשלה".

  

לפני כחודש הציבה מפגלת ש"ס קו אדום ברור בנוגע לחלוקת ירושלים. מועצת חכמי התורה ובראשה מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, הודיעה כי ש"ס מתנגדת לוויתורים בתחומי ירושלים באופן גורף ונחרץ.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. האיום מחריף
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מומלצים