שתף קטע נבחר

מכללת ספיר מפטרת המרצה שהתעמת עם חייל

המכללה פתחה בהליך פיטוריו של ניזאר חסן, לאחר שתמה התקופה שהוקצבה לו להתנצל בפני אייל כהן שנכנס לכיתתו במדים ו"זכה" בשל כך להתנהגות פוגענית. יו"ר אגודת הסטודנטים: "כל מרצה שלא מעוניין ללמד סטודנט זה או אחר מוזמן לא להגיע לכאן"

המרצה שהתעמת בדרך הביתה. מכללת ספיר פתחה בהליך לפיטוריו של המרצה לקולנוע ניזאר חסן, שהתעמת עם אייל כהן, סטודנט ששב משירות מילואים ונכנס לכיתה עם מדים. ל-ynet נודע כי המכללה החלה בהליך פיטוריו של המרצה לאחר שתם פרק הזמן שהוקצב לו להתנצל על התקרית בפני הסטודנט. כהן אף אמר שיקבל את ההתנצלות, אם זו אכן תגיע.

 

הוועדה שערכה שימוע למרצה מסרה היום (ב') את מסמך סיכום פעולותיה. כזכור, לפני כעשרה ימים דרשה ועדת השימוע מחסן להתנצל. אחד מחברי הוועדה דרש בדעת מיעוט את פיטוריו המיידיים של חסן. בשבוע שעבר נערכו במוסד הפגנות בעד ונגד חסן.

 

התקרית, שדבר קיומה פורסם לראשונה ב-ynet, התרחשה בנובמבר אשתקד. הוועדה הפנימית קבעה כי העימות בין המרצה לסטודנט פרץ בעקבות בקשתו של חסן מכהן שלא להיכנס לשיעוריו כשהוא לבוש במדים. במהלך השיעור אמר חסן "כן, המפקד" כמה פעמים, דבר שהתפרש על ידי כהן בתור לעג וזלזול. בהמשך השיעור חסן סירב לאפשר לכהן להגיב על דבריו, והבהיר כי יתיר לו לדבר רק בשיעור הבא - אם יגיע ללא מדים.

 

מכללת ספיר החלה כאמור בהליך הפסקת העסקה לאור היעדר התנצלות מצד המרצה. דוד ברנן, יו"ר אגודת הסטודנטים במוסד, אמר ל-ynet: "ניתנה לו הזדמנות להתנצל, לקבל כל סטודנט באשר הוא בתוך כיתתו שלו. הוא החליט שלא להתנצל ומכן משאירים את הנושא לטיפול המכללה".

 

"אני חושב שראוי להעסיק כל מרצה שיכבד את כל הסטודנטים באשר הם, במיוחד

במוסד אקדמי רגיש זה שסופג קסאמים. כל מרצה שלא מעוניין ללמד סטודנט זה או אחר מוזמן לא להגיע לכאן", אמר ברנן.

 

ממכלת ספיר נמסר בתגובה: "מכיוון שלא התקבלה התנצלותו של ניזאר חסן, נפתח הליך של הפסקת העסקה, כמקובל במוסד אקדמי".

 

את תגובת המרצה ניזאר חסן לא ניתן היה להשיג עד מועד פרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליז אבוטבול
כהן. עימות בכיתה
צילום: ליז אבוטבול
מומלצים