שתף קטע נבחר

קסטרו ומקיין מאשימים זה את זה בהפצת שקרים

הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין, שהוחזק בשבי הקומוניסטים במלחמת וייטנאם, סיפר כי עונה גם על ידי חוקרים קובנים. קסטרו האשים את המועמד לנשיאות ארה"ב בהפצת שקרים, ומקיין לא נשאר חייב: "קסטרו הוא אחד הדיקטטורים האכזריים ביותר העולם. לא ארד לרמה שלו"

מנהיגהּ הקשיש של קובה, פידל קסטרו, תקף את המועמד האמריקני לנשיאות, הסנאטור ג'ון מקיין. קסטרו אמר היום (ב') כי מקיין הפיץ שקרים כשטען שעונה על ידי אזרחים קובנים בעת שהיה שבוי במלחמת וייטנאם.

 

מקיין, שהבטיח את זכייתו במועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, נשא נאום בחודש שעבר מול גולים קובנים בארה"ב. הוא סיפר להם כי בתקופת השבי בהאנוי הוא "עונה על ידי כמה וכמה קובנים". במהלך מסע הבחירות לנשיאות הבטיח מקיין לשמור על החרם שהטילה ארה"ב על קובה. 


מקיין במרילנד. "ההישג היחיד של מלחמת וייטנאם" (צילום: רויטרס) 

 

"האשמותיו הבוטות נגד המהפכנים הקובנים הן לא אתיות בעליל", כתב קסטרו במאמר שפירסם בבטאון המפלגה הקומוניסטית בקובה, "גרנמה". קסטרו אמר כי העובדה שמקיין הוא נוצרי "אמורה למנוע ממנה להפיץ שקרים כאלה".

 

עוד כתב קסטרו במאמרו האחרון כי הוא ביקש לתרגם לספרדית את ספרו האוטוביוגרפי של מקיין, שפורסם בשנת 1999. זאת, למרות שמקיין מזכיר בו אירועים, שלטענת קסטרו הם שקריים, אודות אחד החוקרים במחנה, שכונה "פידל" ושנהג לענות אסירים עד המוות.

 

מקיין: "למטה מכבודי להגיב לקסטרו"

מקיין שירת כטייס של הצי האמריקני במלחמת וייטנאם, ומטוסו הופל בצפון המדינה ב-1967. הוא הוחזק בשבי במשך חמש שנים, במהלכן עונה על ידי לוחמי הווייטקונג הקומוניסטים. קובה וצפון וייטנאם היו בעלות בריתה של ברית המועצות באותה התקופה.

 

הסנאטור הרפובליקני, הנמצא כעת במרילנד לקראת הבחירות המקדימות שיתקיימו מחר במדינה, הגיב בחריפות להתבטאותו של קסטרו. "לא ארד לרמתו של קסטרו, שדיכא והתעמר בעמו ואשר ידוע כאחד הדיקטטורים האכזריים ביותר בעולם. לא אגיב להתבטאויותו, משום שזה למטה מכבודי", אמר.

 

עם זאת, מקיין עדיין ביקר את טענותיו של המנהיג הקובני והתעקש כי לא שיקר על העינויים שספג מאזרחים קובנים. "זו עובדה ידועה, ואתם יכולים לשאול כמה שבויי מלחמה שבאו במגע עם הביריונים (הקובנים)".

  

הנשיא הקובני ביקר בצפון וייטנאם בשנת 1973 כדי להביע תמיכה במלחמת הקומוניסטים נגד ארצות הברית. קובה שיגרה רופאים ומהנדסים לווייטנאם בזמן המלחמה, ואלה נטלו חלק בפעולותיו של המהפכן הווייטנאמי הו צ'י מין. במאמר שפורסם היום התייחס קסטרו להפסד של ארה"ב בווייטנאם ואמר כי "ההישג היחיד של המלחמה הוא שהיא יצרה מועמד רפובליקני לנשיאות אחרי 41 שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסטרו. אתיקה
צילום: איי פי
מקיין. למטה מכבודו
צילום: איי פי
מומלצים