שתף קטע נבחר

המשטרה: זינוק בתקריות יידוי אבנים בצפון

מפקד מחוז הצפון במשטרה סיכם היום את אירועי שנת 2007. בהתייחסו לאירועי פקיעין אמר כי למרות הזמן הרב שחלף, מתכוונת המשטרה לעצור את המתפרעים, שזהותם ידועה. בנושא תאונות הדרכים אמר כי בכל 2.9 ימים בממוצע - מתרחשת בצפון תאונת דרכים קטלנית

בשנת 2007 חלה עלייה של 62 אחוז במספר יידויי האבנים בכבישי הצפון. זהו אחד הנתונים שפרסם היום (ג') מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון קורן, בתדרוך עיתונאים שהתקיים בנצרת, לסיכום שנת 2007. 

 

מפקד המחוז הצפוני התייחס באריכות למהומות שאירעו בפקיעין לפני כמה חודשים, וליחסים בין המשטרה לבין תושבי הצפון הערבים. לדבריו, למרות הזמן הרב שחלף, המשטרה לא מתחמקת ממעצרים.

 "ידוע מי האנשים, אנו מגבשים חומר ראיות כדי שהם יהיו בגדר נאשמים".

 

בנוסף אמר כי המשטרה לא תחשוש להכנס ליישובים ערבים גם בעתיד: "אין חשש ואין פחד. מידי לילה נכנסים שוטרים עם ניידות במטרה לבצע מעצרים ביישובים ערביים. כבר היינו באירועים יותר קשים. האזור קשה בפעילות לא מאתמול, ולא מפקיעין, ולמרות זאת, יושבת כאן שורת מפקדים מצוינת שמבצעת את עבודתה יום-יום ללא גילוי של מורך לב".

 

בנוסף אמר קורן כי יש כוונה להקצות 1,500 שוטרים נוספים ליישובים הערבים בצפון: "מדובר בתוכנית אב שטרם אושרה, אך זוהי דרישה משולבת של הקברניטים והתושבים, שצמאים לשירותי משטרה", אמר. "אחת הסיבות לתוכנית היא ועדת אור, שקבעה בהמלצותיה כי יש מקום לתגבר בשגרה את תחנות המשטרה בצפון".

 

תאונת דרכים קטלנית - כל 2.9 יממות

ניצב קורן התייחס בחומרה לעלייה הגדולה במקרי יידוי האבנים בכבישי הצפון: "אנו לא מתייחסים ליידוי אבן כמקרה של שובבות, ועל כך יש לנו מחלוקת בבואנו להוכיח את החומרה בבית המשפט". על אירוע יידוי האבנים במוצאי שבת האחרון, בכביש 77, אמר קורן כי המשטרה עצרה שלושה חשודים נוספים: "עד כה יש בידינו שבעה עצורים, ואני יכול לומר בפה מלא כי לא מדובר במקרה אקראי".

 

נתונים נוספים שהוצגו בסיכום שנת 2007, כללו עדכונים אודות מספר ההרוגים בתאונות הדרכים בצפון הארץ: 138 הרוגים - המספר הרב ביותר מבין כל מחוזות המשטרה - כשבכל 2.9 יממות מתרחשת תאונה קטלנית בכבישי הצפון.

 

סיכום שנת 2007 כלל נתונים אודות היקף הסמים המוברחים לישראל בגבול לבנון. קורן אמר כי "נסראללה מסייע בהברחת סמים", אך הבטיח שהמשטרה תגביר את האמצעים לסיכול ההברחות.

  

במקרים של עבירות רצח בצפון, ישנה ירידה דרמטית של 48.7% יחסית לאשתקד. 76% ממקרי הרצח פוענחו.

 עם זאת, המשטרה עודנה מחפשת אחר רוצחי מיכאל רונקין תושב נצרת עילית: "זהו מקרה הרצח הבולט של שנת 2007, הנסיבות בזירה מובילות למסקנה כי הרצח בוצע על רקע לאומני". לעומת זאת, בשנת 2007 נרשמה עלייה במספר תקיפות השוטרים, כ-500 תקיפות יותר מבשנת 2006.

 

לפני תדרוך העיתונאים, נפגש מפקד המחוז עם מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, והציג לו את הנתונים. בהתייחסו לפרסומים אודות הדחה עתידית של מפקד המחוז בעקבות אירועי פקיעין, אמר המפכ"ל: "אני מיניתי אותו לתפקיד, והוא יישאר בו שלוש שנים נוספות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב קורן. "עליה בתקיפות שוטרים"
צילום: דורון גולן
138 הרוגים בתאונות דרכים
צילום: חגי אהרון
מומלצים