שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  על פוליטיקה ותיאטרון

  תיאטרון הבימה יארח בתחילת חודש מרץ את התיאטרון הלאומי המלכותי של בריטניה לפסטיבל קריאה של מחזות פוליטיים

  פסטיבל למחזאות פוליטית מבריטניה ייערך בתחילת חודש מרץ בתיאטרון הלאומי הבימה. במהלך הפסטיבל, שייפתח באולמות צוותא בתל אביב ב-6 בחודש ויימשך שלושה ימים, יארח הבימה את מנהל התיאטרון הלאומי הבריטי, ניקולס הייטנר, הדרמטורג סבסטיאן בורן והמחזאים ריאן קרייג ("מה עשינו לוינשטיין") וג'יי.טי רוג'רס ("הבלתי נתפש") שישתתפו ברבי שיח בנושא תיאטרון פוליטי וחברתי ומפגשים עם קהל.

   

  במהלך הפסטיבל ייערכו חמש קריאות מבוימות של מחזות נבחרים שיבוצעו על ידי שחקנים ישראליים. רשימת המחזות כוללת את "חגיגה" מאת הרולד פינטר ובבימויה של קרן קוך אשר מפגיש בין שלושה זוגות יאפיים החושפים את גבולות הפוליטיקה בתחום היחסים האישיים; "דברים קורים" מאת דויד הר בבימויו של שי פיטובסקי שמעלה לבמה את ג'ורג' בוש, קונדוליסה רייס, דונאלד רמספלד, קולין פאוול וטוני בלייר לדיון נוקב בגורמים שהובילו למלחמה בעיראק; "האנשים מעבר לדלת" מאת הנרי אדם בבימויה של אורלי רביניאן על שכנים בבית דירות שמתערבבים זה בחייו של זה; "מה עשינו לוינשטיין" מאת ריאן קרייא ובבימויה של שיר פרייבך על בחור יהודי-אנגלי שמחפש את זהותו ומעורבב במערכת יחסים שהסתבכה עם טרוריסט פלסטיני; "הבלתי נתפש" מאת ג'יי.טי רוג'רס בבימויו של אולג רדובילסקי מציב משפחה אמריקנית בלב ליבה של מלחמת אזרחים ברואנדה.

   

  השחקנים שישתתפו בפסטיבל השנה הם בין היתר דינה דורון, מיקי ליאון, אבי אוריה, ערן שראל, יונתן צ'רצ'י, דורית לב ארי, פלורנס בלוך, אלון דהן, רוברט הניג, אברהם סלקטר, חגית דסברג ויעל עמית. קיומו של פסטיבל הקריאה של מחזאות בריטית פוליטית בישראל הוא המשך לשיתוף פעולה קודם בין תיאטרון הבימה לתיאטרון הלאומי המלכותי הבריטי שהציג בחודש אוקטובר האחרון בלונדון מחזאות ישראלית פוליטית בערבי קריאה בהשתתפות שחקנים אנגלים. בין המחזות שהשתתפו היו: קטעים מתוך "את ואני והמלחמה הבאה" מאת חנוך לוין, "במרחק יריקה" של טאהר נג'יב, "רעולים" של אילן חצור, "המדריך לחיים הטובים" של יעלי רונן, "חברון" של תמיר גרינברג.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מועלם
  הבימה. מארח
  צילום: עוז מועלם
  לאתר ההטבות
  מומלצים