שתף קטע נבחר

אחמדי-נג'אד: יש לנו עוד מיליוני עימאד מורנייה

נשיא איראן שיגר מברק תנחומים למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, ובו כתב שחיסולו של עימאד מורנייה רק מסכן את הציונים: "למרות שהעם הלבנוני איבד היום מפקד גדול, יש בקרבו מאות אלפים ואף מיליונים כמוהו". מפקד אל-קאעידה בעיראק קורא להפוך את עיראק "בסיס שיגור לכיבוש ירושלים"

אתמול היו אלה דוברים וגורמים רשמיים שהגיבו באיראן על חיסולו של עימאד מורנייה בדמשק. היום (ה') כבר מתייצבת כל הצמרת האיראנית בקול אחד. נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, שלח איגרת תנחומים למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שבה כתב כי מורנייה "לא היה הקורבן הראשון ולא האחרון בדרך האמונה, החופש וההגנה על כבוד העמים, אבל מותו הוא אות קלון נוסף על הציונים ועל תומכיהם".

 

לדברי אחמדי-נג'אד, "על כובשי ירושלים לדעת שפשעים אלו לא יפצו על התבוסה המשפילה שלהם בפלישה ללבנון. הם איבדו את פילסופיית הקיום שלהם ומלבד קיצור חייהם של הציונים, הפשעים האלה לא יועילו להם. למרות שהעם הלבנוני איבד היום מפקד גדול, יש בקרבו מאות אלפים ואף מיליוני "חאג' רדואנים" (הכינוי של מורנייה היה חאג' רדואן - ד.כ.) עם אותו עוז ומוכנות להצטרף לשורות המאבק בכובשים ובטרוריסטים חסרי התרבות".


אביו וסבו של מורנייה (צילום: AP)

 

גם מנהיגה הרוחני של איראן, האייתולה עלי חמינאי, שיגר איגרת ניחומים לנסראללה ובה כתב: "על הציונים הפושעים צמאי הדם לדעת שדמם הקדוש של שאהידים כמו עימאד מורנייה ייצור מאות שאהידים כמוהו ויכפיל את ההתנגדות לעושק ולדיכוי".

 

עוד סימן לחומרה שבה האיראנים רואים את החיסול: שר החוץ האיראני, מנושהר מותקי, הגיע לביירות, להביע תנחומים על מותו. הוא התקבל בשדה התעופה על-ידי עמיתו הלבנוני, פאוזי סלוח, ואחר כך המשיך להלוויה ההמונית, שם אמר: "מורנייה היה איש אדוק. הוא מקור גאווה לכל המאמינים. הוא היה איש עצום, אוהב שהאדה. הוא היה מאמין ומגן על העמים ונגד הקיפוח. הוא לחם נגד הכובשים ובעד זכויות העמים. הוא היה אמיץ, אך נרצח בידיהם. הוא אינו הקורבן הראשון בדרך להשגת החירות וכבוד העמים. הלוואי שמותו יהיה אות קלון בהיסטוריה של הציונים. הכובשים הציונים צריכים לדעת שהם ייכשלו בהשגת מטרותיהם". הערב או מחר, צפוי מותקי להגיע לדמשק להיוועד עם ראשי המשטר הסורי.

  

מפקד אל-קאעידה בעיראק, אבו עומאר אל-בגדדי, קרא לחמושים איסלאמים לתקוף את ישראל ולשחרר את פלסטין. בהקלטה שפורסמה באתר אינטרנט איסלאמי, הציע אל-בגדדי להפוך את עיראק ל"בסיס שיגור לכיבוש ירושלים". בנוסף, תקף בכיר אל-קאעידה את הארגונים הפלסטינים ובראשם חמאס, על כישלונם בשחרור העם הפלסטיני.

 

מנהיג צבא מהדי בעיראק, המטיף השיעי מוקטדא א-סאדר, פרסם הודעת אבל בעקבות חיסולו של בכיר חיזבאללה, עימאד מורנייה, שלשום בדמשק. מאוחר יותר צפויה להתקיים בביירות הלווייתו של מורנייה. במקביל תתקיים עצרת של הקואליציה האנטי-סורית בלבנון לציון יום השנה לרצח ראש הממשלה לשעבר, רפיק חרירי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פשעי הציונים. אחמדי-נג'אד
צילום: רויטרס
איגרת ניחומים מחמינאי
צילום: איי פי
מוקתדא א-סאדר מגנה
צילום: איי אף פי
מומלצים