שתף קטע נבחר

10 דברים שאת צריכה לדעת על איבר המין הגברי

כמו למשל: מהו החלק הכי רגיש שלו? האם הוא יכול להישבר? האם לכושים באמת יש גדול יותר? ואיזה איבר בגוף יכול לרמז על גודל הפין? חלק מהתשובות יפתיעו אותך

‭.1‬ מה גורם לו להזדקף?

איבר המין של הגבר בנוי משלושה גלילים, המכונים "גופים מחילתיים‭."‬ בתוכם יש מאות אלפי כלי דם קטנטנים. בזמן הגירוי המיני, יותר דם זורם אל הגופים המחילתיים, וכך נוצרת זקפה. ד"ר רפי חרותי, מומחה ברפואה שיקומית ומטפל מיני מוסמך, מנהל מרפאה לשיקום וטיפול מיני, מרכז רפואי "רעות‭,"‬ תל־אביב: "יש באיבר המין מנגנון דמוי ונטיל, שמאפשר לדם לזרום אל האזור בזמן הגירוי המיני, ולא מאפשר לו לצאת משם עד שהגירוי יורד‭."‬

 

‭.2‬ כן, הוא מתכווץ בקור

הסיפור על כך שאצל גברים המתרחצים במים קרים הפין מתכווץ באופן זמני, איננו אגדה אורבנית. זוהי אמת. ד"ר חרותי: "כלי הדם מתרחבים בחום. זו הסיבה שהלחיים שלנו נהיות סמוקות כשחם לנו. במצב של קור, כלי הדם באיבר המין ובשק האשכים יגיבו לשינוי הטמפרטורה בהתכווצות".

 

‬‭.3‬ מהו גודל ממוצע?

הגודל הממוצע של איבר המין הגברי נע בין 11 ל־15 ס"מ במצב של זקפה, ויותר מ־6 ס"מ במצב רפוי. לסרטי פורנו יש נטייה להטעות גברים בקשר לגודל הנורמלי של איבר המין, מה שעלול ליצור אצלם רגשי נחיתות. ד"ר חרותי: "היום יש המון התעסקות בזה לעומת העבר, כשסרטים פורנוגרפיים היו פחות נגישים, וגברים לא רצו להשוות כל הזמן".

 

‬‭.4‬ האם לשחורים יש באמת גדול יותר?

במחקר שהופיע ב‭"journal of research in personality"‬ וצוטט בספרה של טרייסי קוקס "סופרסקס‭,"‬ נטען כי אורך הפין הממוצע אצל גברים לבנים הוא עד 15 ס"מ, ושל גברים שחורי עור הוא בין 16 ל־20 ס"מ.

 

ד"ר צחי בן־ציון, מנהל מרפאה לטיפול זוגי ומיני במרכז הרפואי סורוקה, טוען כי הירחון שבו הופיע המחקר הזה אינו מין המכובדים. במחקרים שהוא מכיר, אומר בן־ציון, אין הבדל בין שחורים ללבנים.

 

גם ד"ר שכטר, מומחה לבריאות מינית, עורך אתר האינטרנט של החברה הישראלית לבריאות מינית‬, נשמע סקפטי לגבי הסטטיסטיקה הזאת: "חלק מהאגדה שלגברים אפריקאיים ואפרו־אמריקאיים יש פין גדול, נובעת מכך שאיבר המין שלהם אינו גדל באופן משמעותי בזמן הזקפה. מה שתראו במצב רפוי, זה מה שתקבלו במצב של זקפה. אצל גברים לבנים, לעומת זאת, הפין מכווץ יחסית במצבו הרפוי. אנחנו מדברים כמובן בצורה סטריאוטיפית, ברור שזה לא כך אצל כולם‭."‬ 

 

‭.5‬ כן, הוא יכול להישבר

איבר המין הגברי יכול להישבר אם הוא מחליק החוצה בתנוחות מסוימות, למשל כשאת מעליו, והוא סופג במפתיע את כל כובד משקלך. מדובר באירוע די נדיר, אבל אי־אפשר לפספס את רעש ה"קליק" מאיבר המין שלו, אם זה קורה (ברררר‭.(‬ שבר בפין הוא למעשה קריעה בגיד המתוח לאורכו של איבר המין. בסיטואציה הזו, חשוב להתגבר על הבושה ולהגיע לחדר המיון מוקדם ככל האפשר, אחרת הנזק עלול להיות בלתי הפיך.

 

‭.6‬ לא, לגודל כף הרגל אין קשר לגודל האיבר

לפני כמה שנים, צמד אורולוגים באנגליה נטלו על עצמם את המשימה לבדוק אם יש קשר בין מידת הנעליים של גברים לגודל איבר המין שלהם. הם בדקו 104 גברים, ולא מצאו שום התאמה משמעותית בין מידת הנעליים לאורך איבר המין.

 

‭.7‬ אבל אם את בכל זאת רוצה לדעת מראש‭... ‬

הפתעה, הפתעה: מחקר שנערך ביוון ופורסם בעיתון אורולוגי מכובד, מצא שיש קשר בין אורך האצבע המורה, לבין אורך הפין. במחקר ניסו למצוא קורלציה בין ממדי הפין של 52 גברים בריאים בגילאים 19־38 לממדים של איברים שונים בגופם. נמצא שאין קשר בין גודל הפין לגודלו של איבר כלשהו, פרט לאצבע המורה. אז בפעם הבאה שאת לוחצת את ידו של בחור חדש.

 

8. מהו האזור הכי רגיש בפין?

ד"ר חרותי מאמין שבדומה לגודל, רגישות האיבר היא עניין אינדיבידואלי לחלוטין, וממליץ לכל אישה לברר עם בן הזוג שלה מה האזור המועדף עליו. ד"ר צחי בן־ציון: "האזור הרגיש ביותר למגע באיבר המין הגברי הוא הפרינולום, המכונה בעברית 'רסנית‭.'‬ הוא נמצא בנקודת המפגש בין כיפת האיבר לגזע, משולש עור קטן שנמצא בצד הקדמי של האיבר, ונראה כמו תפר משולש‭."‬ כשאת נוגעת בו שם, השתדלי להעניק תשומת לב מיוחדת לאזור הזה.

 

‭.9‬ האם פין שלא נימול רגיש יותר?

העורלה היא תוספת עור המכסה את עטרת הפין. העורלה גורמת לעור שבעטרת הפין להיות לח ורירי קצת, כמו נרתיק. הדעות חלוקות לגבי השפעות המילה על התפקוד המיני וההנאה המינית. אחת הסיבות לכך היא שקשה לכמת הנאה בצורה מלאה. ד"ר שכטר: "המחקרים נוטים יותר לכך שגברים לא נימולים נהנים יותר, כי האיבר שלהם רגיש יותר‭."‬ מאמינים כי הסיבה לכך היא שאצל גבר נימול, כיפת האיבר מתחככת באופן תמידי בתחתונים שלו, התחושה באזור מתקהה מעט במשך הזמן, והרגישות בפין יורדת. לעומת זאת, אצל גבר עם עורלה נחשפת הכיפה רק בזמן יחסי מין, ולכן הוא ייטה להיות רגיש יותר. בסופו של דבר, אומר ד"ר בן־ציון, כאשר המילה נעשית זמן קצר אחרי הלידה, נראה שאצל רוב הגברים זה לא משפיע בצורה רצינית על התפקוד וההנאה המינית.

 

‭.10‬ האם אפשר לחזק את הזקפה?

אין שום דרך טבעית לחזק את הזקפה, אבל בהחלט אפשר למנוע את היחלשותה, על ידי שמירה על אורח חיים בריא. ד"ר חרותי: "כדי לשמור על זקפה תקינה צריך לשמור על כלי דם בריאים. כל דבר שפוגע בזרימת הדם, יפגע גם בזקפה: שומנים גבוהים בדם, סוכרת, לחץ דם, עישון, צריכה מרובה של אלכוהול לאורך השנים, ומיעוט פעילות גופנית".

 

40 אחוז מהגברים בעשור החמישי לחייהם כבר סובלים מהפרעה בזקפה, בדרגה כלשהי. ד"ר חרותי: "כלי הדם באזור איבר המין הם קטנים ועדינים. זה לא כמו בלב, שם כשנסתם כלי דם, אפשר להכניס קפיץ שפותח אותו. באיבר המין מדובר במאות אלפי כלי דם בגודל מיקרוסקופי. הפרעה בזקפה יכולה להיות הסימן הראשון למחלה, כי כלי הדם שייסתמו ראשונים הם כלי הדם הכי עדינים, בעין ובאיבר המין. הרבה פעמים מישהו מגיע אליי עם בעיה בזקפה ואומר לי שהוא בריא ובסדר, אבל אחרי בירור ראשוני מתגלה שיש לו לחץ דם גבוה, והוא בכלל לא ידע".

 

ועוד 6 פרטי טריוויה, באותו נושא:

  • אורך איבר המין הקטן ביותר שתועד: ‭1.8‬ ס"מ.
  • אורך איבר המין הגדול ביותר שתועד: 28 ס"מ.
  • כמות הדם שזורמת לאיבר מין במצב רופס היא 9 מ"ל, לעומת 90 מ"ל בזמן זקפה.
  • הזמן הממוצע שגבר מסוגל לשמר זקפה: 40 דקות.
  • מהירות הזרע הנפלט בשפיכה: 45 קמ"ש.
  • לגבר יש שסתום בטיחות הדואג לכך שלא יוכל לפלוט זרע ולהטיל שתן באותו הזמן. 

(נלקח מתוך ספרה של טרייסי קוקס, "סופרסקס").

 

השבוע ב"לאשה":

  • כל מה שרציתם לדעת על נעמה, מרינה ויעל מ"הישרדות"
  • רוצים לעשות סקס בטלפון? קבלו הוראות הפעלה
  • עוגת השבוע: עוגת סולת ותפוזים
  • לאשה ספרים: איך מלמדים את הילדים לאהוב לקרוא?

 פורסם לראשונה 28/02/2008 23:10

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאשה בפייסבוק
מומלצים