שתף קטע נבחר

עתירה: להכריע בסוגיית משה קצב במהירות

עו"ד אורי גנור דורש בעתירתו לבג"ץ כי השופטים הדנים בתיקו של נשיא המדינה לשעבר יכריעו במהירות. הפרקליט העותר הסביר כי העיתוי קריטי, מפני שעלולה להתעורר בציבור תחושה כי בית המשפט העליון מנסה "להשתיק ולמסמס את העניין"

עו"ד אורי גנור מירושלים עתר היום (א') לבג"ץ בדרישה כי שופטי ההרכב בעניין נשיא המדינה לשעבר, משה קצב - דורית בייניש, אילה פרוקצ'יה, אדמונד לוי, אשר גרוניס ואליעזר ריבלין - יכריעו בסוגיה העומדת ותלויה.

 

באחרונה הוצא צו ביניים שהורה ליועץ המשפטי לממשלה לנמק את הפערים בין טיוטת כתב האישום נגד הנשיא לשעבר לכתב האישום הסופי. כמו כן התבקש היועץ המשפטי לנמק סוגיות נוספות. בחודשים שחלפו מאז התקיים הדיון האחרון בתיק שוקדים השופטים על כתיבת החלטתם.

 

 

"כשמדובר באירוע כה חמור וכה יוצא דופן בחיי המדינה - אירוע שבו מיוחסות לנשיא המדינה עבירות כה רבות וכה חמורות, אירוע שבגינו יצאו אלפי אנשים להפגין בכיכר - אי אפשר להתייחס אליו כאל עוד תיק", נימק עו"ד גנור.

 

עו"ד גנור הוסיף: "הציבור נדהם, נבוך, מתבייש, מאוכזב ומתוסכל מכך שעניין כה מרכזי וכה דרמטי, כה ציבורי ויוצא דופן בחיי המדינה, אינו מגיע להכרעה במהירות, בדחיפות ותוך מתן קדימות עליונה ומרבית לעניין". גנור הסביר כי העיתוי קריטי, הואיל ועלולה להתעורר בציבור תחושה כי בית המשפט העליון מנסה "להשתיק ולמסמס את העניין".

 

הפרקליט העותר הסביר עוד כי סיבה נוספת למתן הכרעה תוך זמן קצר היא התיישנות העבירות. לדבריו, עלול להיווצר מצב שבית-המשפט יקבל את העתירות, אך מפאת חלוף הזמן תתרוקן ההחלטה מתוכנה בגלל ההתיישנות, ופסק הדין יהיה לתיאורטי ואקדמי בלבד.

 

עם זאת, בסיום עתירתו הדגיש עו"ד גנור כי אינו מכוון לתוכנהּ של ההחלטה, אלא למתן הכרעה תוך זמן קצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עניינו תלוי ועומד. קצב
צילום: חיים צח
מומלצים