שתף קטע נבחר

ועדה בכנסת תבחן קבלת ערבים לשירות הציבורי

בכנסת אושרה הקמת ועדה פרלמנטרית שתבחן את קליטתם של עובדים ערבים במשרדי הממשלה ובחברות ממשלתיות, או את הנסיבות לחוסר קליטתם. ח"כ טיבי: "מדובר באמירה חשובה של הכנסת"

מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ג') הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא קליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי. מדובר ביוזמה של ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), שגם יעמוד בראש הוועדה. 17 חברי כנסת הצביעו בעד הקמת הוועדה, ח"כ אחד התנגד ואחד נמנע.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד טל (קדימה), אמר כי הוועדה תבחן שלושה היבטים עיקריים בסוגיית העסקת אזרחים ערבים. ההיבט הראשון הוא יישום חוקי הייצוג ההולם לערבים בשירות הציבורי.

 

ההיבט השני שייבדק הוא החסמים הניצבים בפני מועמדים לעבודה ועובדים ערבים בשירות הציבורי, והצעת כלים כדי להסיר חסמים אלה. הוועדה תנסה לבדוק באילו משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות ורשויות שהוקמו על פי חוק, ניתן לקלוט יותר עובדים ערבים.

 

ח"כ טל הסביר במליאת הכנסת כי "ועדת הכנסת סברה שמדובר בנושא חשוב, שמן הראוי להפנות אליו תשומת לב מיוחדת ולבדוק אותו באופן מעמיק, וזאת באמצעות הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית".

 

הוועדה תגיש מסקנות, ובין השאר הצעת מנגון אפקטיבי ליישום הוראות חוק חובת הייצוג ההולם של הערבים בשירות הציבורי. הוועדה תכלול תשעה חברים, בהם יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מנחם בן ששון (קדימה), ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) וח"כ שלי יחימוביץ (עבודה).

 

יוזם הוועדה, ח"כ טיבי, תיאר את הקמתה כ"הישג חסר תקדים ואמירה חשובה של הכנסת שחוקקה חוק לייצוג הולם לערבים אך לא מיישמת אותו בפועל". לדבריו, "הוועדה תדון באופן ענייני בנושא ותזמן את כל מי שנוגע בדבר. מומחים יהודים וערבים יעידו בפניה ולבסוף היא תגיש את מסקנותיהּ, שיכללו פתרונות מעשיים לשיפור המצב".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ טיבי. הישג חסר תקדים
צילום: גיל יוחנן
ח"כ טל. נושא שראוי להתייחס אליו
מומלצים