שתף קטע נבחר

20 מראשי המשק יתלוו לאולמרט ביפן

ראש הממשלה ייפגש בשבוע הבא בטוקיו עם הקיסר אקיהיטו ועם ראש הממשלה, יסואו פוקודה. לביקור - שאמור להתקיים לאחר שנדחה כבר כמה פעמים - יתלוו ראשי המשק ואנשי עסקים בכירים. המטרה: להעמיק את הקשרים הכלכליים בין המדינות ולהרחיב את הסחר ההדדי

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ייצא בראשית השבוע הבא לטוקיו, בירת יפן, בראש משלחת בכירי המשק ואנשי עסקים. בין היתר אמור ראש הממשלה להיפגש עם הקיסר אקיהיטו ועם ראש הממשלה, יסואו פוקודה.

 

מדובר בנסיעה מדינית אשר תוכננה זה זמן רב. ביקורים קודמים על פי הזמנת ראש ממשלת יפן בוטלו, בשל הנסיבות במזרח התיכון. ראש הממשלה צפוי לשהות ביפן כשלושה ימים ולשוב לישראל ביום שישי, 29 בפברואר. בהיעדרו תמלא את מקומו שרת החוץ ציפי לבני.

 

 

במסגרת מגעיו המדיניים עם ראשי הממשל היפני יבקש אולמרט להעמיק את הקשרים הבילטראליים בין המדינות. בין היתר יבקש את תמיכתה של יפן במהלכי ישראל נגד הטרור הפלסטיני וירי הקסאם המתמשך לעבר יישובי הדרום. כמו כן יעסוק בביקורו בצורך של הקהילה הבינלאומית להעמיק את העיצומים - הן של מועצת הביטחון, הן של ממשלים וחברות פרטיות - נגד איראן.

 

ואולם לנסיעת ראש הממשלה הקרובה יש פן כלכלי חשוב. בתיאום עם התאחדות התעשיינים ומכון היצוא הישראלי הוחלט לצרף לראש הממשלה משלחת ובה כ-20 מראשי המשק ואנשי עסקים בכירים. הכוונה היא שבמשך ביקור אולמרט בטוקיו יורחבו הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות ויוגבר הסחר ההדדי.

 

עם היוצאים למשלחת נמנים יו"ר התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש; נשיא הבורסה ליהלומים, אבי פז; יו"ר "ויזה", זאב הולצמן; יו"ר "אלרון", אריה מינטקביץ'; יו"ר "הראל-הרץ", אלחנן הראל; יו"ר "ג'ימיני השקעות" ולשעבר המדענית הראשית במשרד התמ"ת, אורנה ברי; יו"ר "כתר", סמי סגול; מנכ"ל "ראלקו סוכנויות", ירון רוזיאק; יו"ר "גיוון אימג'ינג", ישראל מקוב ויו"ר לשכת המסחר ישראל-יפן, אהוד רצאבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פן כלכלי חשוב. אולמרט
צילום: רויטרס
קיסר יפן, אקיהיטו
צילום: איי פי
מומלצים