שתף קטע נבחר

נשיא איראן: המשטר הציוני הוא חיידק מטונף

בנאום שנשא בעיר בנדר עבאס בדרום איראן, תקף מחמוד אחמדי-נג'אד את ישראל. "הכוחות העולמיים ייסדו חיידק מטונף, המכונה המשטר הציוני, והוא משתלח כחיית פרא נגד אומות האזור", אמר. בהתייחסו להתנקשות בעימאד מורנייה טען נשיא איראן: "הם מאיימים בכל יום בטרור ולאחר מכן שמחים וצוהלים"

נשיא איראן מחמוד אחמדי-נג'אד שב ומשתלח בישראל: בנאום שנשא הבוקר (ד') בעיר בנדר עבאס שבדרום איראן, פתח אחמדי-נג'אד במתקפה מילולית נגד ישראל, שאותה כינה "חיידק מטונף", "חיית פרא" ו"דחליל" של מדינות המערב.

 

"הכוחות העולמיים ייסדו חיידק מטונף, המכונה המשטר הציוני, והוא משתלח כחיית פרא נגד אומות האזור", אמר הנשיא האיראני בנאומו, ששודר בטלוויזיה הממלכתית באיראן. "הוא זוכה לתמיכה מאלה שהקימו אותו כדחליל, כדי שעמי האזור יהיו תחת שליטה", הוסיף. בהתייחסו להתנקשות בעימאד מורנייה אמר נשיא איראן כי "הם מאיימים בכל יום בטרור ולאחר מכן שמחים וצוהלים".

 

אך לפני יומיים, טען גם מפקד משמרות המהפכה באיראן, הגנרל מוחמד-עלי ג'עפרי, כי ישראל היא "חיידק סרטני". במכתב ניחומים ששיגר למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בעקבות חיסולו של עימאד מורנייה, כתב ג'פערי שהוא מאמין ש"החיידק הסרטני שנקרא ישראל" ייעלם בקרוב. 

 

"אני משוכנע שבכל יום שעובר כי עוצמתו של חיזבאללה גוברת, ובעתיד הקרוב נהיה עדים להיעלמותו של החיידק הסרטני הזה, ישראל, בידיהם החזקות של לוחמי חיזבאללה", כתב ג'עפרי לנסראללה באיגרת הניחומים על נפילתו של "השהיד" עימאד מורנייה. "אין ספק שמותו של הלוחם הנאמן הזה יחזק את נחישותם של כל המוסלמים המהפכניים והלוחמים במאבק מול המשטר הציוני, ובמיוחד את נחישותם של אלה שלחמו לצדו של השהיד הזה", הוסיף.

 

מורנייה נחשב למקורב למשמרות המהפכה ובמיוחד לכוח "קודס", שהוכנס על ידי ארצות הברית לרשימת ארגוני הטרור. יחד הם אימנו את לוחמי חיזבאללה בלבנון ובאיראן ותכננו פעולות טרור ברחבי העולם. עם היוודע דבר מותו, שיגרו בכירים בממשל האיראני - ובראשם המנהיג העליון, איתוללה עלי חמינאי, והנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד - איגרות ברכה ותנחומים לנסראללה. המסר שלהם היה חד וברור: מותו של מורנייה רק יחזק את חיזבאללה ובמקומו יבואו מאות ואלפי לוחמים אחרים שיהיו מוכנים להקריב את חייהם למען המאבק בישראל. 

 

בנאומו התיחס אחמדי-נג'אד גם לתוכנית הגרעין השנויה במחלוקת של ארצו, וטען כי "השאיפה של טהרן לפיתוח הגרעין, חזקה מרצונן של מדינות המערב". "ההתנגדות של איראן הראתה כי רצונה גדול יותר מרצון המדינות", הבהיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
חיידק מטונף. אחמדי-נג'אד
צילום: איי אף פי
חיידק סרטני. ג'עפרי
צילום: איי אף פי
מומלצים