שתף קטע נבחר

ח"כ בניזרי: הסיבה לרעש האדמה - משכבי זכר

בדיון בכנסת על היערכות ישראל לרעידת אדמה, אמר חבר הכנסת מש"ס: "אנחנו מחפשים רק את הפתרון הגשמי, איך לשפץ ואיך למנוע. לי יש עוד דרך איך למנוע את רעידות האדמה. אחת הסיבות היא דברים שהכנסת נותנת להם לגיטימציה - משכבי זכר"

חבר הכנסת שלמה בניזרי מש"ס מצא הסבר מעניין לרעידת אדמה בעוצמה בינונית שפקדה את ישראל ביום שישי. לטענתו, הרעידה נגרמה בגלל "משכבי זכר".

 

בדיון שהתקיים היום (ד') בכנסת על היערכות ישראל לרעידת אדמה, אמר ח"כ בניזרי: "אני חושב שחוץ מלמגן את הבתים, הגמרא באמת קורא לרעידות אדמה זוועות. אנחנו מחפשים רק את הפתרון הגשמי, איך לשפץ ואיך למנוע. לי יש עוד דרך איך למנוע את רעידות האדמה. הגמרא אומרת למה קורות רעידות אדמה בעולם - אחת הסיבות זה דברים שהכנסת נותנת להם לגיטימציה - משכבי זכר".

 

לדברי בניזרי, "אומר הקדוש ברוך הוא, אתה מרעיד את אבריך במקום שלא צריך להרעיד, אני ארעיד את עולמי במקום אחר כדי לעורר אתכם. לכן הייתי מציע שהכנסת תרשום לפניה הצעת ייעול - במקום לחוקק חוקים איך לקדם משכבי זכר במדינה, וממילא מקדמים את רעידות האדמה, על ידי כך אולי נחסוך למדינת ישראל כמה מיליונים".

 

בתגובה לדברים, העיר ח"כ אופיר פינס (עבודה) בציניות: "אני הולך להציע הצעת חוק להרחיק את נסים זאב מסיעת ש"ס, יש לו השפעה קשה על הסיעה. אני שומע את בניזרי אלוהים ישמור... מאיפה אתה מגיע לדברים האלה...". הוא אמר כי הוא מסתייג באופן מוחלט מהאמירות. 

 

לאחר הדיון, אמר ח"כ פינס ל-ynet: "מדובר באמירה מסיתה, אשר מסמנת בצורה מסוכנת את ציבור ההומואים כאחראים לאסונות. אני מציע לש"ס לסגת מהעמדות המכוערות האלה. מסתבר שח"כ זאב מדביק את סיעת ש"ס בעמדותיו, והראשון שנדבק זה בניזרי. אני מקווה שלא יידבקו נוספים".

 

גם אגודת ההומואים, הלסביות הבי והטראנס מחו על הדברים. יו"ר האגודה, מייק המל, אמר: "עצוב שחבר כנסת דתי לא חושב שרעידות אדמה קרו בגלל אלוהים. מחמיא שהוא מייחס לנו כוחות מאגיים. כנראה שהפריימריז של חברי הכנסת של ש"ס אצל מועצת חכמי התורה התחילה והם עושים תחרות על מי יספק את הכותרת העגומה והשחורה ביותר".

 

בחודש שעבר חולל ח"כ זאב סערה בוועדת החוקה של הכנסת. בדיון בהצעה לאסור לערוך מצעדי גאווה בירושלים, הוא השווה את פעילות התנועה ההומו-לסבית למגפה שעלולה לגרום להשמדה עצמית של ישראל היהודית וצריך לטפל בה "כמו שמשרד הבריאות טיפל במגפת שפעת העופות". זאב ביקש להגן על הנוער מפני הידבקות ב"מגפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
בניזרי. יש קשר
צילום: דן בלילטי
פינס. אמירה מסיתה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים