שתף קטע נבחר

אפשרות: חגיגות ה-60 יתקיימו גם במוסקבה

במהלך ביקורה של השרה רוחמה אברהם-בלילא במוסקבה הועלתה האפשרות לקיים שבוע תרבות ישראלי בבירת רוסיה. המטרה: להביא את החגיגות גם ליהדות התפוצות

לא רק בישראל: רוסיה בוחנת אפשרות לקיים שבוע תרבות ישראלי במוסקבה במהלך, שנת חגיגות ה-60 לישראל. השרה רוחמה אברהם-בלילא, אשר שבה ביום רביעי מביקור במוסקבה, תעלה את הנושא בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב.

 

במהלך ביקורה של השרה אברהם-בלילא, הממונה על חגיגות ה-60 לישראל, נבחנו שורת הצעות לפעילות ברוסיה בסמוך ליום העצמאות. בין היתר נבחנה גם האפשרות להגעת משלחת רוסית פרלמנטרית רמת דרג, כדי לציין את האירועים.

 

בדיונים עלו אפשרויות לקיים הופעות של תיאטרון ושל התזמורת הפילהרמונית הישראלית. כמו כן נבחנה אפשרות הגעתם של אמנים ויוצרים ישראלים לבירת רוסיה בשבוע זה. העלויות, כך נראה בעקבות פגישתה של השרה עם סגן ראש עירית מוסקבה, יממונו על-ידי המארחים בשיתוף מסויים של ישראל.

 

השרה אברהם-בלילא הוזמנה למוסקבה על ידי ראש קרן הממשלתית, "העולם הרוסי", ואצ'יסלב נאקונוב. הנסיעה אושרה על ידי הממשלה. במהלך פגישותיה שם, היא נועדה גם עם יו"ר ועדת החוץ ויו"ר הוועדה לעניינים בינלאומיים של הדומא, בית הנבחרים הרוסי. בלשכת השרה הבהירו שההצעה טרם גובשה. "כאשר היא תסוכם, היא תובא בפני גורמי המקצוע והממשלה בארץ", הובהר.

 

השרה הממונה על חגיגות ה-60 לישראל סבורה שיש לבחון בשיתוף פעולה עם שלטונות רוסיה ועיריית מוסקבה, במטרה להביא את החגיגות גם ליהדות התפוצות. בעבר כבר אמרה השרה לא אחת, "שחלק מחגיגות ה-60 תתפרשנה לקהילות היהודיות בחו"ל, כדי לקרב יהודים למדינת ישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברהם-בלילא. יחגגו גם בעולם
צילום: גיל יוחנן
יחגגו לישראל בכיכר האדומה?
צילום: רויטרס
מומלצים