שתף קטע נבחר

חשוד בניסיון אונס נמלט מבית חולים פסיכיאטרי

המשטרה פתחה בחיפושים אחר צעיר, בן 28, שאושפז בבית החולים בפרדס חנה לצורך הסתכלות. אין זו הפעם הראשונה שמאושפזים במתקן בורחים ממנו

שוב מקרה בריחה מבית חולים פסיכיאטרי. צעיר, בן 28, שאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי "שער מנשה" בפרדס חנה, ברח הבוקר (יום שבת) מהמתקן. הצעיר אושפז לצורך הסתכלות לאחר שנעצר בחשד לניסיון אונס. משרד הבריאות דיווח למשטרה על בריחה, שפתחה בסריקות אחריו.

 

הנמלט מאושפז מ-17 בפברואר לצורכי הסתכלות במתקן שנקרא "האגף לביטחון מירבי". במחלקה זו מאושפזים אנשים שנשלחו למקום בצו בית משפט או חולים שיש חשש שהם מסוכנים או אלימים. האגף מוקף בחומה גבוהה ומאובטח על-ידי מצלמות אבטחה וחברת אבטחה פרטית. דובר בית החולים שער מנשה, שלמה קדנסקי, אמר ל-ynet כי "בשעות הבוקר גילה הצוות את הבריחה. מיד הזעקנו את המשטרה והעברנו את כל המידע הרלוונטי. בית החולים אינו מתקן כליאה אלא מתקן טיפולי ועל-כן ייתכנו מקרים כאלה, אם כי המקרה הנוכחי הוא מקרה חריג וייבדק לעומק".

 

אין זו הפעם הראשונה שמאושפזים ב"שער מנשה" בורחים מבית החולים. לפני חודשיים נמלט חולה נפש מסוכן, בן 41 מנצרת, לאחר שיצא לחופשה בת חמש שעות, וממנה לא שב. בספטמבר 2007 נמלט מבית החולים אליהו פחימה, עציר הנאשם ברצח. הוא נתפס רק כעבור שלושה ימים.

 

באותו חודש נמלט לכמה שעות תושב חיפה בן 39, שנשלח להסתכלות בבית החולים הפסיכיאטרי בטירת כרמל. במקרה שארע באותו יום - נמלט צעיר בן 26, מבית החולים "שער מנשה", ליד פרדס חנה. הוא נתפס על-ידי שוטרים בקריית מלאכי, עיר מגוריו.

 

מקורות במשטרה מתחו בעבר ביקורת על תפקוד בית-החולים בכל הנוגע לשמירה על המאושפזים המסוכנים. המקורות אמרו ל-ynet שלא ייתכן כי בכל כמה שבועות יברח חולה מסוכן שנמצא בבית-החולים על פי צו של בית-משפט ואמור להיות סגור. לדבריהם, בגלל כל בריחה שכזו הם נאלצים להשקיע מאמצים רבים ולהפנות מספר רב של שוטרים לחיפושים אחריו.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חיפושים אחר הנמלט. ארכיון
צילום: אבי כהן
מומלצים