שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדוע גורת החתולים עושה את צרכיה מחוץ לארגז?

   

  אני מגדלת גורת חתולים בת שבעה חודשים מאז שהיתה בת חודשים. עד לאחרונה היא עשתה את צרכיה בארגז הצרכים, אך משום מה, החלה לעשות את צרכיה בכל מקום בבית, במיוחד על הספות. מדובר בחתולה מקסימה ושקטה ולא נעשו בבית שינויים גדולים. האם מדובר במצב הפיך? (מירי)

   

  אל יאוש! בהחלט אפשר לשנות את ההתנהגות של חתולה שעושה את צרכיה על הספות ולגרום לה להשתמש שוב בארגז החול בלבד.

   

  כשחתולה עושה צרכים מחוץ לארגז החול, סימן שהיא במצוקה. כדאי לאתר את הגורם שמלחיץ אותה ואז ניתן יהיה לפתור את הבעיה. אחד הסיבות האפשריות לכך היא בעיה בריאותית ולכן צריך לדאוג כי היא תיבדק על ידי וטרינר ואם יש בעיה בריאותית, היא תטופל.

   

   כדאי להקפיד על ארגז החול שלה שיהיה נקי. יתכן שסוג החול או הארגז עצמו לא מתאימים לה. חתולים רבים לא מחבבים ארגז צרכים עם מכסה. יתכן שהארגז נגיש אך מונח במקום שאינו מתאים לחתול לעשיית הצרכים. יתכן גם שהלחץ נובע מדברים שאינם קשורים ישירות לארגז החול כדוגמת שינויים שחלו בסביבה. 

   

  כדאי לנקות את המקומות המוכתמים בתמיסה של אבקת כביסה מסוג "ביו" ומים. תמיסה כזו מפרקת את החלבונים בשתן ומסלקת את הריח לחלוטין.

   

  ברוב המקרים מסוג זה אפשר לפתור את הבעיה, אבל כדאי לייעץ לכם מה לעשות, דרושים לי פרטים נוספים על החתול, על סביבתו, על מנת שאוכל לאתר את הגורמים שמלחיצים אותו ולמצוא את הדרך שתגרום לו לחזור לו להשתמש בארגז החול באופן סדיר  (יעל צפריר)

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מדוע גורת החתולים עושה את צרכיה מחוץ לארגז?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים