שתף קטע נבחר

עלו ברשת: כאלה קטנים

למצוא עסקים בסביבתכם בדפי זהב, קוקטיילים, הקוריאנים באים, המונופול העולמי, כמה זניח כדור הארץ, לגור על עץ, שנות ה-90' של מכבי ועוד אתרים נבחרים

פייבוריט: הפרה שואגת

חבורת בני ה-18 שמפעילה את אתר הילדים "מומו הפרה" ממשיכה לחדש מדי שבוע. אחרי מתיחת הפנים והעיצוב החדש שיצרו לאתר, השיקו עמיחי שמש וחבריו את "מומו טריוויה", מנגנון חביב המאפשר לכל ילד לייצר בקלילות שאלוני טריוויה ברוח השעשועונים הטלוויזיוניים. גולשי האתר הנלהבים כבר יצרו שם אלפי שאלונים בכל נושא.

 

לפני כשבועיים נוספה לאתר הרשת החברתית "מומו-מופ", שמאפשרת לכל ילד לייצר לעצמו מעין אתר עצמאי בעיצוב אישי, להוסיף תכני מולטימדיה ולהכיר ילדים אחרים. הממשקים יפהפיים, פשוטים, ואם לשפוט על פי הצמיחה

 המואצת של "מופ" – גם מאוד מוצלחים.

 

השימושיה

מקבץ כתובות ואתרים יעילים ששווה להכיר

 

מסביב לזהב – שירות חדש ומצוין באתר של דפי זהב מציע חווייה חדשה של חיפוש מידע פרקטי - על בסיס מקומי. הגולש מוזמן להגדיר את מיקומו על גבי המפה, לציין את הרדיוס לחיפוש ואת סיווג העסקים שבו הוא מעוניין (למשל: חפש זרי פרחים ברדיוס של 200 מטרים מצומת עלית ברמת גן) ולקבל את רשימת כל העסקים הרלוונטיים הקיימים באזור - ואת מיקומם על גבי המפה.

 

השירות הייחודי הזה, המכונה "חפש מסביבי", הוא הבונוס הגדול שמציע האתר המחודש של דפ"ז, אולם הוא לא היחיד: ניתן כעת "לשמור היסטוריה" של פעילויות והתקשרויות שנעשו דרך האתר באמצעות ניהול "אזור אישי", וכן להעניק ציונים לשירות ולאיכות של בתי עסק.

 

זוגות – אתר חדש על יחסים, קשרי אהבה ומשברים רומנטיים, שמפעילים בני הזוג יעל דורון וגילי בר, היא פסיכולוגית והוא מאמן אישי, שמביא סיפורי אימון ותמיכה באנשים שחוו ניסיון רומנטי קשה, ומעקב אחר תהליך ה התאוששות האישי שלהם. בני הזוג דורון ובר מוכרים מאוד לגולשים בפורומי הייעוץ הרומנטיים ברשת, וגם באתר האישי שלהם הם מציעים ייעוץ ומענה לשאלות כואבות בענייני דייטינג ויחסים.

 

סמס חינם – שירות שווה, שמציע משלוח של הודעות טקסט חינם ישירות מהאינטרנט אל מכשירים סלולריים, ולצערנו רק למנויים בארה"ב ובקנדה. (איתן כספי).

 

קוקטיילים – באתר היפה שהשיקה נציגת סמירנוף בישראל יש מאגר גדול של עשרות מתכונים לקוקטיילים על בסיס וודקה.

 

פרישה ופיטורים – שני אתרים שמופעלים בידי רו"ח אמיר גבאי ומספקים כלים שימושיים ומידע בענייני פרישה, פיצויים, תכנון מס וכו'.

 

שער משולם – מעין שער גלישה גדול ושימושי (אם כי פרימיטיבי למדי בעיצובו), שיצר לעצמו האמן משה משולם באתר הפרטי שלו. (קרין אלון).

 

הקוריאנים – בלוג חדש ומעניין, המיועד לאנשי עסקים שיש להם קשרים עם דרום קוריאה. האתר מציג מאמרים ומדריכים על המשק הקוריאני והאישים המרכזיים בו, ועל המאפיינים הייחודיים למדינה ההומוגנית הזו, כמו העובדה שקיימים בה רק 286 שמות משפחה. את הבלוג מפעיל רואה החשבון איציק יונה, שהתגורר עם בני משפחתו בקוריאה וניהל שם חברת היי-טק מקומית.

  

עצומות:

  • פחות עבריינים – עצומה הקוראת לשרים ולמערכת המשפט להחמיר עם עברייני תנועה סדרתיים.

 

  • פחות שקיות - עצומה לקידום הצעת החוק לצמצום השימוש בשקיות פלסטיק.

 

  • פחות בזבוזים – עצומה הקוראת למדינה להפנות את תקציבי העתק המיועדים לחגיגות שנת ה-60 לישראל (כמאה מיליון שקלים!) למטרות חשובות, צודקות וערכיות יותר.

 

המדליקיה

מקבץ כתובות ואתרים משונים, חביבים ומעניינים

 

מונופול עולמי – רק עוד ארבעה ימים נותרו עד המועד שבו תיקבע מפת המונופול העולמית, ואתם עדיין יכולים להשפיע עליה: יצרני "מונופול" עומדים להשיק את משחק הקופסה הוותיק והאהוב במהדורת יובל מיוחדת, שתאפשר לשחקן הטוב ביותר להשתלט על כל העולם.

 

משום כך, גם מרכיבי המשחק המוכרים ישודרגו לרמה עולמית - משאבים מקומיים יוחלפו בתאגידי ענק,

 ובמקום השתלטות על רחובות – אפשר יהיה לרכוש ערים. כדי לשמור על תקינות פוליטית, ואולי גם כגימיק יחצ"ני מבריק, הכריזו היצרנים על משאל גולשים עולמי לקביעת רשימת הערים שיופיעו במפת המשחק.

 

הרשימה "סגורה" וכוללות את הבירות הקלאסיות של העולם, אבל הגולשים מוזמנים להציע ערים נוספות, שמכולן תיבחר עיר אחת שתוסף לרשימה. את ישראל מייצגת ירושלים, כמובן, אבל לא ויתרנו על ההזדמנות שלנו לדחוף לשם גם את תל אביב. (עמית פל).

 

גוגל אישי – פיתוח ישראלי קטנטן ומגניב, שמאפשר להפוך את הגוגל שלכם למאוד אישי. כל מה שצריך זה לציין את שמכם (או כל שם אחר) בשורת הכתובת של "טאדאאם", ולהיות מבסוטים שתאגיד האינטרנט הגדול בעולם סר לפקודתכם.

 

פרופורציות א'

  • מצגת פלאש נהדרת, הממחישה את זניחותו של כדור הארץ נוכח גודלם העצום של הכוכבים הכי גדולים המוכרים לאנושות עד כה, ובראשם הענק האדום VY Canis Majoris. מרתק ומפחיד. (נועה בן שבת).

 

 

פרופורציות ב'מכתב מדאיג של נערה לאמה, שממחיש עד כמה תמיד המצב יכול להיות גרוע יותר. (איתן כספי).

 

גלגל מסתובבמשחק פלאש חמוד: סובבו את העיגול הקטן באמצעות גלגל השיניים באופן שלא יישמט ויתפוצץ אל מותו בשוליים. (עמית פל).

 

היו האפיפיור – מחפשים עבודה? האם אתם במקרה קתולים, מוכנים לעבור לגור ברומא ולהיקרא בשם ביזנטיני עתיק? אם כן, אולי הג'וב הזה מתאים לכם. (אדר שלו).

 

קריאטיביותגלריה-חובה לברנז'ה: תעלולי פרסום יצירתיים במיוחד במודעות, ובכרזות בנקודות המכירה. (נועה בן שבת).

 

לגור על עץ – חשבתם שבית בין ענפי העצים הוא פנטזיה ילדותית? הנה כמה דוגמאות לבתי עץ מדהימים, שהאדריכלים שלהם הלכו רחוק מאוד עם הפנטזיה. (עמית פל).

 

 

פספוסים

אין כמו שמחה לאיד. הנה כמה הזדמנויות קורעות מצחוק:

  

חדש בטיוב

כמה מהסרטונים השווים והחמים באתרי הווידאו

 

קאט-בויז – פרסומת מבריקה באווירת המערב הפרוע, עם טוויסט קטנטן: במקום סוסי מוסטנג פראיים יש חתולים פרסיים, וזה הופך את המונולוגים הקשוחים של הבוקרים להזויים במיוחד. (קרין אלון).

 

גניבת פאנצ'ים – סרטון קצר המסביר את ההשלכות החמורות של התופעה החברתית המכונה "פיראטיות פאנצ'ים", כלומר האופן שבו בני הזוג שלכם מתפרצים ו"גונבים" מכם את סוף הבדיחה או הסיפור, כדי ליהנות מפירות מצחיקותכם. (עמית פל).

 

מבוך הקוביה – משחק טכנולוגי מדליק: בעזרת מצלמה המחוברת למחשב יש להוליך דמות אדם זעירה בתוך קוביה תלת ממדית, להפוך אותה מצד לצד כדי לאפשר לדמות להתקדם בתוך המבוך, ולסייע לה להימלט משם.

 

ה-90 של מכבי – קליפ בן ארבע דקות וחצי, המרכז את הרגעים הגדולים של כוכבי מכבי תל אביב בשנות ה-90. (שלח: עמית פל).

 

מאמן פנים – גאדג'ט קטן ומטורלל שאפשר לרכוש בערוץ הקניות האמריקני: מתקן לשפתיים, שמבצע תרגילי מתיחה לפנים. (עמית פל).

 

דומינו-ביליארד – איזה יופי: מכה קלה בכדור הביליארד מפעילה טור דומינו אינסופי, המסודר באופן כזה שכל כדורי הביליארד פוגעים ישירות בחורים המתאימים – והאפקט מתגלגל כך אל כמה שולחנות סמוכים ברצף. (עמית פל).

 

דוכן הציצים – וזה מה שקורה כשהסינור הזעיר של המוכרת בדוכן לא מצליח לכסות את טפחיה המפוארים. (שלח: איתן כספי).

 

בעט, אלון – רצף של בעיטות כדורגל מדהימות.

 

ביקור בית – חשבתם פעם מה עלול להיות גורלכם אם גיבור האנימציה של משחק המחשב, שאותו הטחתם בקירות, העמדתם מול כיתות יורים, פצעתם, איבדתם את נשמותיו שוב ושוב – יזנק יום אחד מהמסך ויבקש לסגור איתכם את החשבון? הנה תסריט אפשרי למצב כזה. (נועה בן שבת).

 

בלופ – ולסיום: גם אתם ודאי תהיתם לא פעם האם מחשב ביתי סטנדרטי מסוגל להמשיך לעבוד כרגיל גם אם הפכתם אותו לאקווריום. במיוחד בשבילכם, הנה ניסוי שממש לא מומלץ לעשות בבית. (נועה בן שבת).

 

ייתכן כי חלק מהאתרים לא יהיו זמינים בגלל עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים