שתף קטע נבחר

חייל ניקה את נשקו ופלט כדור - חברו נפצע קשה

כדור שנורה מרובה של אחד החיילים במהלך ניקוי נשקים בבסיס מבוא דותן שבצפון שומרון, פגע בגבו של אחר. הוא פונה במצב קשה לבית החולים, ומצ"ח פתחה בחקירה

חייל צה"ל נפצע הבוקר (ראשון) באורח קשה מפליטת כדור בבסיס צה"ל בצפון השומרון. החייל קיבל טיפול רפואי בשטח, ופונה לטיפול בבית החולים. המשטרה הצבאית בפתחה בחקירת המקרה.

 

מבדיקה ראשונית שנערכה עולה כי החייל השתתף הבוקר בניקוי נשקים בבסיס מבוא דותן שבצפון השומרון. במהלך הניקוי נפלט כדור מרובהו של אחד החיילים, ופגע בגבו של חייל אחר ששהה במקום. החייל, שנפצע קשה מהירי, קיבל טיפול רפואי במקום ואז פונה להמשך טיפול רפואי בבית החולים הלל יפה בחדרה כשהוא בהכרה.

 

הודעה על המקרה נמסרה למשפחתו של החייל, ובמקביל פתחה המשטרה הצבאית בחקירת נסיבות המקרה. בעקבות התקרית הונחו המפקדים בבסיס לחדד לחיילים את נהלי פריקת נשק וניקיון הנשק, על מנת לנסות לצמצם ככל שניתן מקרים של פליטות כדור בשוגג.

 

בחודש ספטמבר האחרון הורה מפקד מג"ב על עוצר יציאות של שלושה ימים בשל ריבוי המקרים ריבוי מקרי פליטות הכדור של חיילים בחופשה.

 ההחלטה התקבלה לאחר המקרה הטראגי בו נהרג תושב כפר קנא מפליטת כדור מנשקו של חברו, שוטר מג"ב בחופשה.

 

השוטר בן ה-19 פרק את נשקו האישי מסוג אם-16, ואז נפלט כדור ופגע בחזהו של החבר, תושב נצרת. מחקירת המשטרה עולה כי היורה, שהיה מבוהל מאוד מהמעשה, מיהר לצאת מן הבית על מנת לנסות ולהזעיק עזרה.

 

לפני כשנה נפצע קשה חייל צה"ל כשכדור נפלט בנשקו במהלך נהיגה במכוניתו. החייל איבד שליטה על המכונית, התנגש במעקה בטיחות ואז נפגע מכדור שנפלט מרובהו האישי מעוצמת ההתנגשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
רובה צה"ל. נפלט בעת ניקוי
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים