שתף קטע נבחר

פרקליטי קצב: לא רוצים את פסק הדין בטלוויזיה

פרקליטיו של הנשיא לשעבר זועמים על הפרסומים אודות מחלוקת לכאורה בצוות השופטים העליונים הדנים בסוגיית עסקת הטיעון: "אנו מקווים שהנשיאה ביניש לא תזמין אותנו לטלוויזיה כדי לשמוע את פסק הדין". לפי שעה, אין כל התייחסות לפרסומים מצד בית המשפט העליון

"נשבר שיא חדש בניהול של תיק קצב. אנו מקווים שהנשיאה לא תזמין אותנו לטלוויזיה כדי לשמוע את פסק הדין", כך אמרו הערב (יום א') פרקליטיו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, בעקבות הפרסום בערוץ 10 בדבר המחלוקות לכאורה בצוות השופטים העליונים הדן בעתירות נגד עסקת הטיעון. הנשיא לשעבר קצב אמר כי הוא "מקווה שלא הייתה הדלפה - אחרת זה חמור ביותר". כך סיפרו מקורביו ל-ynet.

 

על פי הפרסום, נשיאת העליון, דורית ביניש, מתקשה להשיג רוב לביטול עסקת הטיעון ואם לא יחול שינוי של הרגע האחרון - עסקת הטיעון עם הנשיא לשעבר לא תבוטל. עוד נאמר כי יחסי הכוחות כעת בהרכב השופטים עומדים על שלושה שופטים הסבורים כי אין לבטל את העסקה ומנגד - הנשיאה ביניש ושופט נוסף הסבורים שיש לבטלה. לדברים הללו לא ניתנה לפי שעה כל התייחסות מצד בית המשפט העליון או הנשיאה ביניש.

 

גורמים משפטיים בכירים הדגישו בעקבות הפרסום כי "אם אכן הודלף פסק הדין או תוכנו, זהו צעד חמור בהחלט וראשון מסוגו. מעולם לא הודלף עד היום פסק דין וההשלכות לכך עשויות להיות חמורות בהחלט".

 
ל-ynet נודע עוד כי פרקליטי קצב מתכוונים להיפגש עם הנשיא לשעבר במהרה בעקבות הפרסומים ולשקול את צעדיהם.

 

חשוב לציין כי פסקי דין אינם מודלפים לעולם לפני שניתן להם פומבי באולמות המשפט. בנוסף, חוות הדעת שמרכיבות את פסקי הדין מצויות אך ורק בידיהם של השופטים ועוזריהם המשפטיים. אם אכן הייתה הדלפה במקרה זה - הרי שהיא יכולה לצאת אך ורק מלשכות השופטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. חמור ביותר
צילום: איי אף פי
ביניש. מחלוקות פנימיות?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים