שתף קטע נבחר

גוגל: כתובות IP אינן מידע אישי

ענקית החיפוש מתנגדת ליוזמה של רשויות הפרטיות באיחוד האירופי לקבוע בחקיקה כי הכתובות המספריות המוקצות לכל מחשב באינטרנט

האם כתובות IP הן מידע אישי? אפשרות זו עלתה במהלך שימוע בוועדת זכויות האזרח של האיחוד האירופי בחודש שעבר. רשויות הפרטיות באירופה מבקשות להוסיף את ה-IP, הכתובת המספרית המזהה כל מחשב באינטרנט, לרשימת המידע האישי הקבוע בחוק.

 

פיטר פליישר, הממונה על נושא הפרטיות בגוגל העולמית, התנגד לרעיון זה. "אין תשובה של שחור או לבן",

 הוא אמר בדיון, על פי אתר arstechnica.com, "לעתים כתובת IP עשויה להיחשב למידע אישי ולפעמים לא; זה תלוי בהקשר ואיזה מידע אישי היא חושפת".

 

החלטת הרגולטור באירופה לא בהכרח תשפיע על עסקי גוגל בשאר העולם, אך החברה אינה מעוניינת בקביעת תקדים מסוכן מבחינתה. בקטע שפורסם השבוע בבלוג של גוגל, כותבת אלמה וויטן כי כתובות IP רבות אף אינן קשורות למחשב בודד (מאחר שהן דינמיות) וגם אם כן, הן מזהות את המחשב ולא האדם שעומד מאחוריו. גוגל מתנגדת לקביעה חד משמעית לפיה כתובות IP הן תמיד מידע אישי.

 

למרות זאת, כתובות ה-IP עשויות לסייע לממשלות ולתובעים לזהות גולשים באמצעות ספקיות אינטרנט, לאחר קבלת צו ובמקרים מסוימים גם בלעדיו.

 

אם ייקבע כי כתובות ה-IP הן תמיד מידע אישי, אתרי אינטרנט לא יוכלו להמשיך לתעד את המידע הזה

כרצונם. גוגל משתמשת בכתובות IP כדי להילחם בהונאות קליקים, להגיש לגולשים פרסומות על בסיס מיקומם וניתוח סטטיסטי המבוסס על הרגלי הגלישה.  

 

"הוויכוח בעניין פרטיות וכתובות IP יימשך, אך חשוב להבין את היסודות הטכניים של הדיון במטרה לקבל מסקנות הגיוניות", נכתב בבלוג. במילים אחרות, גוגל אומרת לאנשי האיחוד כי אינם מבינים בטכנולוגיה. אילו היו מבינים היו מצדדים בעמדתה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
גוגל מתנגדת לקביעה גורפת
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים